Ozdoby na vánoční stromeček vytvořené doma

Vánoce jsou krásný čas. Začínají vlastně první adventní neděli. Celý adventní čas si můžete zpříjemnit výrobou vánočních ozdob. Netradičně ozdobený stromeček vlastnoručně vyrobenými ozdobami vypadá krásně.

Vánoční perníčky

Jistě každý má na** perníčky** svůj vlastní recept. Ten co uvádím, můžete kromě perníčků na stromeček použít i na výrobu perníkové chaloupky.

Budete potřebovat: 100 gramů rostlinného tuku, 400 gramů moučkového cukru, 4 lžíce rozehřátého medu, 4 vejce, 1 kg hladké mouky, 1 lžička tlučeného anýzu, koriandru, badyánu, skořice, kardamomu, po 1 lžíci pomerančové a citronové kůry a 2 lžičky jedlé sody.

Postup: Tuk, cukr a med rozehřejte a smíchejte. Směs nechte vychladnout a do vychladlé hmoty přidejte vejce. Na vál si připravte koření a mouku. Tekutou hmotu s moukou a kořením zpracujte v těsto a dejte do druhého dne v potravinové fólii do chladna. Pak z těsta vyválejte asi 0,5 cm plát, ze kterého vykrajujte vánoční tvary s dírkou na zavěšení. Pečte v troubě na pečícím papíře při 200 °C, ale po chvíli teplotu vždy zmírněte. Ihned po upečení potřete rozšlehaným žloutkem a dejte je 2 týdny odležet. Pak zdobte bílkem a červenou stužkou važte na stromeček.

Vánoční šišky

Jednoduché, voňavé a na přírodním stromečku krásné. Nasbírejte si dostatek borovicových šišek, ale klidně i modřínových. Ty jsou však pracnější. Hodí se spíše ke zdobení vánočních věnců a dekorací. Zakupte prací prášek s vůní lesa nebo vám příjemnou. Kupte si** tekuté lepidlo na tapety**. Prášek vás vyjde asi na sto koruna lepidlo na dvacet devět. Ještě budete potřebovat měkký vázací drát. Nyní připevněte na šišky drát tak, že je drátem obtočíte a ve středu šišky konce spojíte, vznikne tak stopka, za kterou šišku budete držet a pak ji tímto koncem připevníte na stromeček. Lepidlo nalijte do misky, do druhé misky připravte prášek na praní a vezměte do ruky šišku za drát. Do poloviny šišku namočte do lepidla a hned jí začněte točit v prášku. Jakmile začne lepidlo zasychat, šišku oklepejte a nechte zaschnout. Hotová šiška vypadá jako zasněžená a krásně voní.

Malí andílci na vánoční stromek

Jsou krásní a na stromečku vypadají opravdu svátečně. Můžete je udělat i ve větším provedení jako** dekoraci na stůl**.

Na jednoho andílka budete potřebovat: květináček o průměru 3 cm, dřevěné korálky 1 x průměr 2,5 cm a 4 x průměr 1 cm, 2 zlaté dřevěné korálky průměr 8 mm, 20 cm měděného drátku o síle 0,3 mm, tmavě červenou akrylovou barvu, můžete použít i zlatou nebo jinou, která se vám na šatech andílka bude líbit, zlaté vlasy, 1m zlaté šňůrky silné 2mm, špejli.

Jak na to: Květináček tvoří tělíčko a malé korálky ruce, obojí pomalujte červenou nebo jinou barvou a nechte zaschnout. Vlasy vytvořte z tenkého 8 cm dlouhého pramene zlatých vlasů, který drátkem připevníte na velký korálek. Na ten ještě namalujte oči a ústa. Můžete i červené tváře. Vezměte květináček, vložte do něho špejli, na které je připevněný drátek, který otvorem vytáhněte ven. Z každé strany drátku navlečte korálky, vždy 2 červené a zlatou. Konce zauzlujte. Na zlatou šňůrku přivažte špejli a protáhněte ji středem květináčku, navlečte na ni velký korálek s vlasy, zauzlujte a na konci uvažte smyčku na zavěšení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20651 (skvela-zabava.cz#10074)


Přidat komentář