Originální balení dárků

Koupili jste někomu dárek k narozeninám, svátku, Vánocům, k výročí nebo jen tak a teď si nevíte rady jak ho zabalit, aby vypadal pěkně? Existuje spoustu možností a vždy se cení originalita.

Na** balení dárků** můžete zvolit klasický vánoční nebo dárkový papír, dárek do papíru zabalit, převázat mašlí a je to hotovo. Pokud však chcete vyzkoušet něco trochu jiného, než na co jste byli dosud zvyklí, ukážeme si několik možností, jak balení dárků inovovat.

Jak vybrat papír pro dárek?

Ještě před tím, než samotný dárek zabalíme, si musíme** vybrat papír na balení dárků**. Když vybíráme dárek, zpravidla věnujeme mnoho pozornosti tomu, pro koho dárek kupujeme. Vždy se snažíme vybrat dárek tak, aby se obdarovanému co možná nejvíce líbil. To samé by však mělo platit i o balícím papíru. Jistě víte, o čem je řeč. Například, když vybíráme papír pro muže, nekoupíme růžový papír s květinkami, ale zvolíme raději něco mužnějšího. Pokud víme, jakou konkrétní barvu má obdarovaná osoba ráda, je to o to jednodušší. Výběr barvy papíru tak máme výrazně ulehčen. Podobnou zásadou se budeme řídit i při výběru stuhy. Když vybíráme papír a stuhu pro menší dítě, zvolíme pestré, světlé, teplé a lákavé barvy, které jakoby říkají „otevři mně“.

Extravagantní balící papír

Pokud je dárek určen někomu, o kom víme, že má rád designové výstřelky a** extravagantní styl**, pak můžeme klidně zvolit hodně** netradiční balení dárků**. Jako papír nám v tomto případě mohou klidně posloužit noviny. Protože jsou noviny poddajné, snadno se do nich balí jakékoliv tvary. Pokud má dárek nějaké ostré výčnělky, je lepší použít více vrstev novin, aby se tak snadno neprodřely. I při balení tvarově nenáročných dárků použijeme raději dvojitou vrstvu novin, protože noviny jsou tenké a mohlo by přes ně být vidět, co se pod nimi skrývá. Další tipy na netradiční balící papír jsou například nějaká látka, šátek, stará záclona, mapa nebo popsaný či potištěný papír s tiskárny. Velice zajímavě vypadá i dárek zabalený do sněhově bílého papíru, který se používá právě do domácích kopírek a tiskáren – opět je kvůli průhlednosti papíru potřeba více vrstev. Když balíme dárek do nějakého starého nebo novinového papíru a bojíme se, že by se daná osoba mohla urazit, že na ní šetříme, použijme ve srovnání s novinami nějakou kontrastní luxusní stuhu. Docílíme tím opravdu zajímavého vzhledu balíčku.

Balení dárků atypických tvarů

Zabalit dárek ve tvaru krychle nebo kvádru je poměrně jednoduché, ale jak zabalit třeba kulatý krém nebo láhev? S tímto nám skvěle pomůže nějaký poddajný papír nebo látka například typu organtýn. Tato okrasná balící látka je velmi ohebná, takže díky ní zabalíme jakýkoliv tvar. Krém nebo láhev položíme doprostřed organtýnu, vezmeme všechny 4 rohy látky a nahoře jednoduše zavážeme stuhou. Na stužce můžeme udělat vlnky pomocí nůžek – ostrou hranou nůžek rychle přejedeme po stužce a pokud se nám to povede, stužka se zvlní (jde to jen u plastových stužek – látkové stuhy takto upravit nelze).

Jak dárek označit?

Vzhled dárku podtrhne nápaditá jmenovka. Může být vytvořena z nějakého barevného tvrdého papíru, třeba i ozdobného vlnitého papíru. Jméno může být napsáno zlatým nebo stříbrným fixem a ozdobný písmem atp. Fantazii se meze nekladou a jak píšeme v úvodu článku, originalita se cení a jistě vždy potěší.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20637 (skvela-zabava.cz#9972)


Přidat komentář