Mikulášské převleky - tvorba

Mikuláš, anděl a čert, už se blíží den, kdy tyto postavy začnou obcházet naše ulice. Přemýšlíte nad výrobou masek a nevíte, jak na to? V tomto článku se dozvíte několik tipů k výrobě.

Máte doma malé děti a přemýšlíte nad tím, jak to uděláte na Mikuláše? Jednou z možností je půjčit si kostým Mikuláše, čerta nebo anděla v půjčovně kostýmů. Další možnost je vyrobit si tyto kostýmy doma. Že nevíte, jak na to? Tak čtěte dále.

Maska Mikuláše

Mikulášův plášť si můžete vyrobit např. z bílého prostěradla, kde vystřihnete otvor na hlavu a obšijete jej červenou látkou. Z červené látky také můžete vystřihnout kříž a přišít jej na prostěradlo. Spodní plášť mívá Mikuláš většinou bílý, svrchní je červený se zlatým nebo bílým křížem. K** masce Mikuláše** také patří čepice. Mikulášskou čepici můžete vyrobit z tvrdého kartonu, na čepici se poté může nalepit červený nebo zlatý kříž. Každý Mikuláš musí mít také pořádné vousy, které se dají koupit v papírnictví nebo si je můžete vyrobit z vaty. Hůl pro Mikuláše může být vyrobena např. z násady na koště. Na vrch se přidá zahnutý drát a vše se oblepí alobalem.

Maska čerta

Maska pro čerta není složitá, stačí se co nejvíce začernit a připevnit si rohy. Klasický čert na sobě bude mít starý černý kožich. Na hlavu si můžete dát paruku a rohy, ty si buď koupíte v papírnictví nebo v prodejně kostýmů. Rohy si také můžete jednoduše vyrobit např. z rohlíků. Rohlík rozdělíte na dvě části a začerníte jej sazemi, poté rohlíky připevníte na paruku a nikdo váš malý trik neodhalí. Ke každému** čertovi** také patří vycpaný pytel, z kterého může čouhat ponožka zlobivého dítěte. Doopravdy děsivé masky čertů se prodávají v papírnictví a půjčovnách kostýmu. V tomto případě je však nutné uvážit věk dětí a také jejich povahu. Takto strašidelný čert by mohl snadno vyděsit i dospělého člověka.

Maska anděla

Mikuláše na jeho cestách doprovází také hodný anděl. Na tomto kostýmu je nejsložitější vyrobit křídla. K jejich výrobě budete potřebovat silný karton. Ze dvou kusů kartonu vystřihnete křídla, které připevníte sešívačkou ke středovému dílu. Do křídel udělejte dírky, provlečte je stuhou a připevněte pod nebo na kostým. Křídla se dále mohou hustě polepit vatou a přestříkat lakem na vlasy.** Maska anděla** se dále může ozdobit stříbrnými hvězdami.

Jak zajistit Mikuláše

Když se nechcete pouštět do výroby masek na Mikuláše, můžete si jednoduše návštěvu Mikuláše objednat. Návštěva Mikuláše znamená pro děti velký zážitek, vzrušení, radost z dárku, ale také nejistotu a strach. Proto by měl být vždy po boku dítěte rodič, který pro něj bude představovat bezpečí a ochrání jej před zlým čertem. Návštěva Mikuláše by pro děti měla být vždy radostnou událostí a ne nepříjemným zážitkem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20645 (skvela-zabava.cz#10022)


Diskuze a zkušenosti

Veronika | 04.12.2013 19:14
Re: Mikulášské převleky - tvorba ahoj :) chtěly by jsme na mikuláše chodit ale nevíme jak vyrobit mikuláše... je v pořádku že mikuláš bude mít červený plášť ? :) máme červený plášť , který je mikuláši po kotníky..


Přidat komentář