Jak malovat kameny?

Rádi si zdobíte svůj byt nebo dům? Sháníte něco, co by vaše bydlení ozvláštnilo, ale už vás nudí stále stejné hromadně vyráběné doplňky, které se dají zakoupit v běžných obchodech? Pak si zkuste vyrobit vlastní originální malovaný kámen.

Malování kamenů je činnost, díky níž si můžete svůj byt ozdobit vlastními** originálními výtvory. Malovat na kameny** je rovněž skvělá zábava, takže je to činnost, kterou můžete dělat se svými dětmi, a** rozvíjet tak jejich fantazii a výtvarné nadání**. Navíc i děti budou mít jistě velkou radost z toho, že si svůj pokojíček ozdobí vlastními malovanými kameny. Malování kamenů má také tu výhodu, že materiál, čili kameny, je snadno dostupný v přírodě a ani barvy nejsou příliš drahé, takže pokud se vám výtvor nepovede, nemusí vás to příliš mrzet. Další příjemná věc na malování kamenů je to, že pro kameny se budete muset vydat do přírody. Díky tomu máte vymyšlený další program pro děti – procházka přírodou a sbírání vhodných** kamenů**. Je ovšem potřeba dětské nadšení trochu krotit – dětem se určitě bude líbit spousta kamenů, jenže ty jsou dost těžké a nést byste je pak museli vy.

Jak vybrat správný kámen pro malbu?

Pokud jste začátečník, pak jsou pro vás nejvhodnější ploché říční kameny, kterých je na březích menších řek a potoků obvykle spousta. Ploché kameny mají tu výhodu, že mají dvě velké ploché rovné strany jakoby předpřipravené pro malbu. Pomalovat si klidně můžete obě strany a podle nálady je pak občas otáčet. Díky tomu se vám kámen tak rychle neokouká. Dejte si však pozor na sbírání říčních kamenů ve městech. Každý pozemek někomu patří. Stejně tak i řeka nebo potok, i když to může znít divně, má svého majitele (kterým bývá ve většině případů nějaký státní podnik). Ale ať se jedná o státní nebo soukromý pozemek, o řeku, potok či louku, les nebo jakoukoliv jinou parcelu, je zakázáno bez povolení majitele odebírat z pozemku hlínu, dřevo a stejně tak kameny. Již nejednou jsem byl svědkem toho, jak si nic netušící lidé z řeky pro svou potřebu v kolečku odváželi kameny. Viděli je přitom policisté a pokuta byla na světě. Proto pro kameny choďte raději jen mimo město a berte si jen malé množství, maximálně pár kusů.

Malování na kameny – postup

Nejprve si kámen dobře umyjte a nechte oschnout. Na malování na kameny jsou vhodné klasické barevné spreje. Pokud však budete pracovat s malými dětmi nebo v uzavřené místnosti, budete moct použít jen tempery. To však neznamená, že z temperami nic pěkného nenamalujete. Jen to bude déle trvat. Na druhou stranu tempery jsou vhodné pro** malování detailů**, takže s nimi můžete namalovat cokoliv. Pro obarvení celého kamene jednou barvou je zase lepší sprej – budete to mít hotové raz dva. Poté si můžete vytvořit z papíru nějakou šablonu a přes ni kámen postříkat jinou barvou. A kámen je v podstatě hotový. Nebo můžete sprej a tempery kombinovat. Například na sprejem obarvený kámen namalujete štětečkem a temperami nějaký detailní obrázek. Fantazii se meze nekladou – to se týká zvláště dětí – ty si určitě s kameny a temperami pořádně vyhrají. A až vás začnou ploché kameny nudit, můžete si vyzkoušet náročnější malování na kameny různých tvarů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20630 (skvela-zabava.cz#9951)


Přidat komentář