Trvalá na vlasy

Jestliže máte na hlavě pár vlasů nebo něco zplihlého, možná uvažujete o trvalé, která by Váš mindrák mohla jednoduše vyřešit. Jaké jsou možnosti ohledně trvalé? To se dozvíte v našem článku.

Možná má některá z Vás nepříjemnou zkušenost s trvalou ondulací, nebo se Vám příčí mít na hlavě kudrliny jako beránek, ale mít zplihlé vlasy jako vodník, to taky není to pravé ořechové. Je dobré vědět, že i klasická trvalá je v současné době již mnohem šetrnější než dříve, proto není žádný důvod se jí bát.

Trvalá ondulace

Trvalá ondulace se usilovně a velmi úspěšně snaží napravit pošramocenou pověst. Pro mnoho žen znamenala trvalá ondulace chemickou hrozbu pro jejich vlasy, ale to je již definitivně minulostí. Moderní techniky využívané v převážné většině kadeřnictví, jsou k vlasům maximálně citlivé a šetrné. Triumf z osmdesátých let sice trvalá asi hned tak nezopakuje, ale své příznivce si jistě najde i v dnešní době. Kvalitně provedená trvalá ondulace rovnoměrně navlní vlasy od kořínků až ke konečkům. Dodá rovným, zplihlým vlasům objem, lesk a flexibilitu, a to vše bez toho, aniž by je narušila či zatížila. Zvláční a nadlehčí tvrdé vlasyzmírní maštění, což uvítají ženy, kterým se nadměrně mastí vlasy.

Jestliže rády experimentujete a máte obavu, že Vás trvalá ondulace bude bavit pouze chvilku, než zatoužíte zkusit něco zcela jiného, v takovém případě můžete využít vodovou ondulaci. Tvarování vlasů za mokra přináší krátkodobě zcela stejný efekt jako klasická trvalá, nepoškozuje vlasy a po umytí odezní.

Jestliže jste se tedy rozhodli pro trvalou ondulaci, je potřeba si uvědomit, že použitím trvalé ondulace přeskupíte keratinovou strukturu vlasu z Vaší původní na strukturu novou, která bude kopírovat tvar, který je zafixován například na natáčce. K takovému přeskupení vlasové struktury se používá kyselina thioglykolová, která se nanáší na natočené vlasy. Působení této kyseliny Vaše vlasy vždy zatíží a pokud máte vlasy barvené, tak je nutné použít zvláštní typ trvalé pro barvené vlasy, která je o něco šetrnější než která se používá na vlasy nebarvené. Pokud máte odbarvované vlasy, tedy vlasy zesvětlené, tak byste trvalou ondulaci absolutně neměla používat. Při nesprávné aplikaci nebo vlivem překročení doby působení, která je únosná pro Vaše vlasy, riskujete silný zásah do struktury vlasu, který může být destrukční a Vaše vlasy si takzvaně upálíte. Takové vlasy se pak často roztřepí a například při česání nebo jiné námaze se ulomí. Takže pokud přijmete takové riziko a uděláte si trvalou ondulaci doma svépomocí, v žádném případě neprotahujte dobu působení ondulační kyseliny a během této doby kontrolujte na jednom prameni míru nakadeření.

Co je to headlines?

Pod pojmem headlines se rozumí jemná trvalá na vlasy. Jde o pouze jemné, přirozené zvlnění. Doba, po kterou Vám tato jemná trvalá vydrží na vlasech, je asi 8 týdnů. Pokud však máte kratší nebo polodlouhé vlasy, zcela jistě Vám trvalá vydrží podstatně déle, někdy dokonce až do úplného odrostu a ostříhání. Jestliže máte vlasy dlouhé a těžké, vydrží samozřejmě kratší dobu.

Gelová neboli vymývací trvalá

Gelové trvalé představují jemné trvalé. Některé z těchto trvalých obsahují rostlinné extrakty, jako jsou například výtažky z pšeničných klíčků a vlasy po této ondulaci vypadají o poznání zdravěji. Jsou lesklé a velmi snadno se rozčesávají. Vzhledem k tomu, že se jedná o jemné trvalé, vymývají se asi za 3 měsíce. U někoho dříve, u někoho později – vše opět záleží na délce a kvalitě vlasů. Za pomocí těchto přípravku se taky dělá dotrvalení odrostů. Gelová trvalá má hodně společného s headlines a některé kadeřnictví je nerozlišuje. Cena takových trvalých se může pohybovat kolem 700,- Kč, vše záleží na volbě kadeřnictví.

Trvalá aplikovaná na každý druhý pramen vlasů

Jestliže toužíte po vlasech provzdušněných, které nebudou kudrnaté nebo vlnité, je zde možnost aplikovat klasickou trvalou ondulaci a to stylem, jeden pramen natočit, jeden nechat volný, atd.

Trvalá udělaná doma

Jestliže uvažujete o tom, že si uděláte trvalou ondulaci sami doma, zřejmě proto, abyste ušetřily za kadeřnici, takový počin se rozhodně nedoporučuje. Jakákoliv chyba v aplikaci totiž může způsobit poškození vlasů a nerovnoměrné vlny. Umění nespočívá totiž pouze ve kvalitě přípravku, který vlas napreparuje, ale také v šikovnosti a umu natočit vlas na natáčku přesně tak, jak je potřeba.

Co je důležité dodržovat po jakékoliv trvalé

V první řadě musíte změnit šampon. Je potřeba používat šetrný šampon na barvené a trvalé vlasy, který je bude vyživovat. Za další, nezapomínejte alespoň občas na své vlasy aplikovat výživné regenerační masky. A za poslední používejte kvalitní stylingové přípravky a tvarovací gely. Samozřejmě se vším ohledně trvalé ondulace Vám poradí v kadeřnictví. Ideální řešení pro Vaše vlasy najdete spolu s odborníkem, který umí nejlépe posoudit kvalitu Vašich vlasů a porovná je s Vaší představou.

Trvalá ondulace svépomocí

Pokud jste se rozhodla aplikovat si trvalou ondulaci doma svépomocí, je potřeba dodržovat hlavní zásady bezpečné aplikace. Hlavně si při použití chraňte oděv proti potřísnění. Pokud se přesto potřísníte, pro odstranění skvrn použijte vodu s mýdlem. Při aplikaci nepoužívejte kovové natáčky, ale pouze natáčky z umělé hmoty. Mějte na paměti, že někdy můžou výrobky na trvalou ondulaci vyvolat alergickou reakci. Před prvním použitím tedy raději proveďte test a to tak, že malé množství směsi naneste na kůži v loketní jamce a pokud se Vám do určité doby, která zpravidla bývá na návodu napsaná, neobjeví žádné zarudnutí kůže, můžete přípravek použít. Barvení, tónování nebo odbarvování vlasů by se mělo z důvodu šetrnosti k vlasům provádět cca 2-3 týdny po trvalé ondulaci.

Trvalá ondulace a těhotenství

Ohledně úprav vlasů v těhotenství panuje mnoho pověr. Existují názory, že v těhotenství můžou ženám barvy a přípravky na vlasy velmi ublížit, stejně jako jiné kadeřnické zákroky. Vyskytují se taky názory, že chemické látky obsažené v kadeřnických přípravcích mohou vážně ohrozit zdraví miminka. Žádné studie však nepotvrdily, že by trvalá ondulace, stejně jako barvení, melírování či narovnávání vlasů, mohly nějak poškodit vývoj plodu. Jestliže si stejně nejste jistá, klidně počkejte se všemi vlasovými zákroky na konec prvního trimestru, kdy už jsou  všechny orgány Vašeho miminka vyvinuté. V těhotenství se pod vlivem hormonů mění i vaše vlasy. Jakmile se rozhodnete pro jakýkoliv umělý zásah do vašich vlasů, může dojít ke zcela jiné reakci, než na jakou jste zvyklá nebo jakou si přestavujete. Dokonce se může stát, že trvalá nechytne tak jak má nebo vydrží mnohem kratší dobu, než by měla.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20577 (skvela-zabava.cz#9876)


Přidat komentář