Termoprádlo - výběr

V zimě není radno prochladnout. Jak se ale chránit? Když si vezmete moc teplé oblečení, tak se zpotíte a vlhko ještě více povede k nastydnutí. Řešením je termoprádlo. O co se jedná?

Termoprádlo je řada oděvů, které dokáží udržet vaše tělo v takovém stavu jako když je třeba léto a vy jste v suchu. I když vás chrání před zimou, tak nedovolí potu vás nijak obtěžovat a ani se nemusíte obávat prochladnutí. Pojďme se proto a tuto funkci podívat blíže.

Termoprádlo – funkčnost

Termoprádlo samo o sobě je zařazováno do kategorie** funkčního oblečení**. Je to díky tomu, že se jedná nejen o ryzí pokrývku těla, ale má i své specifické vlastnosti. Konkrétně vlastnosti termoprádla se dají využít hned v několika případech.

Jako první možnost využití je zima. Termoprádlo má speciální složení, kdy udržuje konstantní teplotu pod svršky. Zároveň ale dokáže odvádět pot, takže na vaší kůži není mokro a tím pádem nenastydnete, protože by se vaše kůže ochlazovala. Jaké má ještě další přednosti?

Může to být i sportovní variace. Při větší fyzické námaze se též zpotíte a kapky potu nejsou příjemné. Navíc třeba při jízdě na kole pak nemáte tak dobrý úsudek o okolní teplotě, když jste zahřátí. Díky tomu se využívá termoprádla, které opět udržuje vaše tělo bez potu a není náchylné k nastydnutí, byť je třeba léto.

Termoprádlo je tedy oblečení, které vás chrání před potem a chladnějšími teplotami, což v konečném důsledku vede k různým nemocem. Jaké máte možnosti ve výběru?

Termoprádlo – výběr

Termoprádlo mohou být klasické svršky, ale i spodní prádlo. Podprsenky, kalhotky nebo slipy jsou v těsném kontaktu s tělem a už to samo o sobě je ochranou funkcí, protože zde třeba není zábrana k tomu, aby ostatní termosvršky působily jen na určitých partiích. Pak se prádlo dělí dle způsobu použití. Můžete mít sportovní variace, což jsou tílka, trika, šortky a podobně, které jsou na sport. Tyto svršky jsou dobré i k tomu, že dokonale přilnou na tělo, jsou příjemné a působí jako vaše druhá kůže.

Klasické termoprádlo pro běžné nošení pak samozřejmě mohou být i výše jmenované typy, ale také se nabízí i bundy, kalhoty a jiné oblečení. Toto prádlo je už určeno na chladnější dny a má hlavně onu termofunkci, tedy drží přijatelné teploty v prostředí mezi oblečením a vaším tělem.

Termoprádlo – složení

Proč funguje** termoprádlo** tak, jak funguje? Většinou má několik vrstev, kdy každá plní nějakou funkci. Jedna je ryze estetická a odlišuje se materiálem a zhotovením jako klasické oblečení. Pak můžete mít savou část, která odvádí pot. Existuje i speciální termosložka, která udržuje vaše tělo v konstantní teplotě. Protože termoprádlo je svým zpracováním specifické, tak se podívejte, jak se třeba pere nebo jinak udržuje. Některé materiály totiž nesnesou například aviváže.  

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20615 (skvela-zabava.cz#10055)


Přidat komentář