Šaty na ples

Pomalu se blížící podzimní a zimní období s sebou přináší nejen dny, kdy budeme zachumlaní v teplých, hřejivých kabátech. Období, kdy se brzy stmívá, je přímo ideální pro setkávání, večírky, ale také plesy.

Zeptáte-li se některé z žen, co pro ně znamená ples, ať už maturitní, podnikový aj., pak Vám s největší pravděpodobností odpoví, že krásná** večerní róba**, stylové střevíčky a vkusná kabelka.

Muži to mají, co se týče plesového veselí, jednodušší. Povětšinou si totiž vystačí s jedním oblekem, kdy pak „jen“ vyměňují košile a kravatu. Ovšem u něžného pohlaví je to poněkud složitější. Neznamená to snad, že by ženy byly vybíravější. Žena by se dopustila módního faux paus, kdyby si vzala stejné plesové šaty po několik sezón za sebou.

Pojďme se spolu podívat, jaké plesové šaty, co do délky, střihu a barevnosti, si pro nadcházející sezónu můžete pořídit.

Plesové šaty v šatníku ženy

Šatník každé ženy by měl obsahovat pár, za to však důležitých kousků. Co by v takové šatní skříni nemělo chybět? Jednoznačně padnoucí černé kalhoty, džíny, bílá halenka, sáčko… a plesové šaty.

Pořízení** kvalitních plesových šatů** není zrovna korunovou záležitostí, a tak jejich výběr není radno podcenit. Ostatně, která z žen by se nechtěla cítit jako královna plesu. Která z žen by alespoň jeden večer nechtěla být středem pozornosti. Takový ples by se svým způsobem mohl přirovnat k svatebnímu dni každé ženy. I v tento den chce být dívka, žena tou nejkrásnější.

Módní barvy plesových šatů

Nestárnoucí elegantní klasikou u plesových šatů je barva černá. Chcete-li tedy vsadit na ladnost, eleganci, pak rozhodně nezkazíte, zvolíte-li černé plesové šaty. Nemusíte mít obavy, že byste snad působila nudně a „ztratila“ se v davu. U plesových šatů vedle barvy, je také důležitý padnoucí a dobře zvolený střih. Pokud tedy budete mít šaty, které nikde „neplandají“, ale krásně kopírují postavu a dávají vyniknout Vašim přednostem, ať už to jsou štíhlé paže, úzký vosí pas, smyslné boky či dlouhé nohy.

Jste-li odvážnější a chcete působit andělsky, nadpozemsky, pak si můžete zvolit šaty sněhobílé barvy. Ovšem pozor, tak, jako u svatebních šatů může čistě bílá barva působit až příliš tvrdě, tak to samé může být u plesových šatů. Místo bílé tak můžete volit i barvu šampaň. Budete stejně elegantní a něžná zároveň.

Vedle těchto základních a stěžejních barev, můžete volit také šaty červených odstínů (rudé, malinové, makové). Něžné a elegantní jsou i šaty fialkové, vanilkové. Královskou barvou je nejen barva červená, ale také modrá. U modré můžete volit blankytně modrou, nebesky modrou, švestkovou či barvu temné oblohy.

Střih plesových šatů

Zatímco u společenských šatů můžeme volit mezi dlouhým, krátkým střihem, pro plesové šaty je příznačná délka dlouhá, a to ke kotníkům. Na druhou stranu, jste-li odvážná žena a chcete na sebe přitáhnout pozornost a současně jste majitelkou pěkných nohou, pak můžete jít do krátkých šatů, a to například korzetového střihu s bohatou tylovou sukní.

Co se týče délky, tak sice nemáte moc na výběr, ale zato si můžete „pohrát“ při výběru řešeného rozparku, délky rozparku. Rozparek může být umístěn vpředu, vzadu, na straně. Rozparek může být jednoduchý, nebo může být zdobený volánky.

Pak tu máme ramínka a řešení zavazování šatů. Šaty mohou být zcela bez ramínek, s ramínky úzkými, či širokými, se zavazováním za krkem. Šaty také mohou mít ramínka dvě, nebo pouze jedno. S šaty na jedno široké ramínko můžete vypadat jako bohyně, pokud k tomu budou například šaty ještě přestřiženy pod prsy.

Ať už si vyberete jakékoli plesové šaty, dlouhé, krátké, bílé, černé…, důležité je, aby Vám perfektně sedly a Vy jste se v nich cítila naprosto skvěle. A ještě jedna maličkost, nezapomeňte na úsměv, až budete korzovat po tanečním parketu. Můžete mít totiž sebekrásnější šaty, ale pokud budete kolem sebe vyzařovat negativní energii, nezaujmete tak, jak jste původně nejspíš zamýšlela.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20591 (skvela-zabava.cz#9923)


Přidat komentář