Psaníčka nejen na ples

Víte, co je to psaníčko? Kromě toho, že psaníčko je jinak řečeno dopis, pak se jako psaníčko označuje také jeden typ kabelky. A proč jako psaníčko? Protože svým vzhledem a především svou velikostí připomíná dopisní obálku.

Proč si místo obvyklé kabelky pořídit právě psaníčko? Psaníčka se obvykle používají na ples nebo na jiné společenské události. K těmto příležitostem, resp. k plesovým šatům by se velká kabelka vůbec nehodila. Jenže každá žena chce mít pár svých potřebných věcí vždy u sebe, hlavně pár nejdůležitějších šminek, klíče, peníze a dnes už nesmí chybět ani mobil. Možná právě proto byly vymyšleny tyto malinké kabelky.

Jak vypadají psaníčka?

Psaníčka jsou zpravidla malých rozměrů. Nejen svou velikostí, ale i poměrem svých stran připomínají malou dopisní obálku. Ve většině případů nemají psaníčka ucho. Proto se nosí v ruce či pod paží. Některá, zvláště ta nejmenší psaníčka mají jen krátkou šňůrku, takže se dají nosit na ruce jako náramek. Psaníčka mají tu výhodu, že působí velice** elegantně a žensky**.

K jakým příležitostem se hodí psaníčko?

Jak jsme již uvedli, psaníčka jsou nezbytným doplňkem k plesovým šatům. To však rozhodně není jejich jediné využití. Psaníčka nemusí být vždy doplňkem pouze na ples. Psaníčka se výborně hodí i ke kostýmkům, do divadla nebo i k oblečení na** běžné denní nošení**, pokud jde o alespoň trochu elegantní oblečení.

Jak vybrat vhodné psaníčko?

Výběr psaníčka musíme přizpůsobit tomu, k jaké příležitosti jej chceme použít. Zcela jiné psaníčko si vybereme na ples a zcela jiné psaníčko na běžné denní nošení. Nemusíme se bát, že bychom nemohly najít vhodný kousek. Psaníček se vyrábí nepřeberné množství a zvláště na internetu je výběr opravdu bohatý.

Pokud si budeme vybírat psaníčko k plesovým šatům, pak budeme hledat takový model, který bude barevně ladit s našimi šaty. Klidně může být přizdobený kamínky, třpytkami nebo flitry. Psaníčka k plesovým šatům mohou být, nebo lépe řečeno by měla být** více zdobená**, čímž vyjadřují to, stejně jako plesové šaty, že se jedná o slavnostní příležitost. K plesům se tak hodí psaníčka výrazná, zdobená, vyšívaná, tvarově výraznější – například namísto obvyklého obdélníku mohou být vrchní strana a boky psaníčka různě zvlněné. Co se týče velikosti, na ples se hodí psaníčka co nejmenší. Vždy by však měla barevně ladit s šaty, stejně jako všechny ostatní doplňky k plesovým šatům.

Zcela jiná** psaníčka** budeme volit ke kostýmku, do divadla nebo k šatům na denní nošení. V těchto případech by psaníčka neměla být nijak zdobená kamínky nebo flitry, velikostně však mohou být i rozměrnější. Do divadla můžeme opět zvolit barevně výrazné psaníčko avšak bez výše zmíněného zdobení. K šatům do divadla bychom měli zvolit barvu psaníčka, která bude ladit k našim doplňků, třeba k rukavičkám, šálu nebo šperkům. Pro denní nošení zvolíme barvu psaníčka podle nálady, resp. podle toho, zda chceme být viděny, nebo chceme být spíše nenápadné. Pro mladší rozverné dívčiny se klidně hodí růžová nebo duhová psaníčka a ty, které mají rády hodně bižuterie, se výjimečně mohou poohlédnout i po psaníčkách zdobených kamínky. Pro dospělé slečny nebo ženy se pak na denní nošení hodí psaníčka spíše decentní s jednoduchým látkovým nebo koženým povrchem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20613 (skvela-zabava.cz#10053)


Přidat komentář