Podzimní sportovní móda

V létě se snažíme vytvarovat a opálit si tělo, které musíme s nástupem chladného podzimu zakrýt. Ale vhodným oblečením lze naše krásné křivky ukázat světu a zároveň se vyhnout nachlazení.

Podzim může mít dvě podoby: krásný, teplý a příjemný v podobě babího léta nebo chladný, mlhavý a deštivý. Naneštěstí si nelze vybrat právě to, co bychom rádi. V dnešní době si ale můžeme pořídit speciálně vyrobené oblečení, které nám neprofoukne ani ten nejsilnější vichr.

Venkovní sporty

Přestože je venku jen pět stupňů, fouká vítr a je pod mrakem, není problém provozovat** sport venku**. Ať už mluvíme o běhu, jízdě na kole nebo kolečkových bruslích. Jen se musíme patřičně vybavit** teplým oblečením**.

Nejlepší je zakoupit si** funkční prádlo**, které saje pot, perfektně sedí a nepropouští chlad k tělu. Funkční prádlo existuje snad ve všech variantách i velikostech, od nátělníků a spodků, přes trička s dlouhým nebo krátkým rukávem, až po tříčtvrťáky, kalhoty a ponožky. Pokud nechceme přímo funkční prádlo, k běhu nám stačí i obyčejné tepláky, které sedí, jsou teplé a pružné. Na brusle si můžeme pořídit kalhoty, které dávají dostatek prostoru k pohybu a obvykle jsou rovně střižené. Kalhoty mají většinou několik kapes a jejich výška pasu se pohybuje mezi pasem a bedry, což znamená, že sice nejsou úplně vysoké, ale při předklonu nám nechtěně nevyleze pozadí.

Tričko může mít krátký rukáv nebo i dlouhý, může být obohaceno i o menší rolák, ale důležité je, aby bylo vypasované a alespoň z části** sálo pot**. Abychom neprochladli, měli bychom mít na sobě** mikinu nebo bundu**. Bavlněná nebo ještě lépe fleecová mikina na zip, s kapucí a kapsami je užitečný pomocník právě do dnů „psoty“. Pokud ale mrholí nebo přímo prší, je vhodná** nepromokavá bunda**. Obvykle jsou označovány jako „podzimní“ bundy nebo větrovky, mají fleecovou podšívku, kapuci s gumičkou a jejich délka sahá zhruba do poloviny pánve. Bundy se dají koupit v pánské, dámské i dětské velikosti. Samozřejmě neuškodí mít zakryté uši nebo rovnou celou hlavu. Pořízení teplejší čelenky nebo lehké čepice se zaručeně vyplatí. Jsme tak chránění proti průvanu i zánětu středního ucha.

Když jsme oblečeni od hlavy až k patě, potřebujeme už jen obutí. Nejlépe je si pořídit pevnou, ale pohodlnou obuv, kterou si naimpregnujeme sprejem nebo krémem, který koupíme v každém obchodě se sportovním zbožím. Poté už nás neohrozí ani prudký liják.

Cyklistika až do sněhu

Některé sportovní nadšence neodradí od cyklistiky ani zima, natož podzim. Využívají cykloradovánky až do prvního sněhu.** Cyklistické oblečení** je vyrobeno z materiálů, které odvádějí vlhkost od pokožky těla, ale oblečení zůstává stále suché. Asi nejdůležitějšími částmi oblečení jsou bezpochyby** rukavice** chránící před odřeninami, vyztužené kalhoty bránící otlakům,** sportovní podprsenky, kompresní podkolenky** a speciálně upravené bundy. Oblečení je tenké, ale teplé. Nebudete příliš navlečeni, ale ani neprochladnete. Tenkost a pružnost oblečení Vám zajistí dostatečný pohyb.

Sportovně i elegantně

Ani v té největší zimě nemusíme být navlečeni a vypadat jako tučňák. Takové dilema řeší zejména ženy, kterým záleží na jejich vzhledu a chtějí se líbit. Ale i na podzim může vyniknout jejich krása. Sportovnější kalhoty nebo džíny, uplejší tričko s větším výstřihem, vysoké kozačky, fleecová mikina nebo delší kabátek s páskem, baret na hlavu a pestrobarevný šátek kolem krku budou působit** sportovně i elegantně zároveň**. Kombinace takového oblečení je jako stvořená na romantickou procházku mezi vadnoucími stromy a spadaným listím.

Barvy všude kolem nás

Když se podíváte z okna, uvidíte všelijaké barvy na každém rohu. Hnědá, zelená, oranžová, žlutá, červená a jejich obvyklé i neobvyklé smíšeniny. Podzim patří mezi roční období s velkým výběrem barev, ať už v oblečení nebo líčení. Noste barvy podle Vaší momentální nálady a chuti. Uvidíte, že s ubývajícími barvami v okolí budete absolutně nepřehlédnutelná.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20594 (skvela-zabava.cz#9928)


Přidat komentář