Pletené podzimní šaty

Léto je nenávratně pryč a s ním odešla i doba lehkých letních šatů. Anebo snad ne? O tom, že léto je pryč, pochybovat nebudeme, ale jak je to s těmi šaty? Na letní šaty je v těchto chladných dnech skutečně už moc zima. Proto si představíme šaty pletené.

Pokud máte ráda ten příjemný pocit, kdy se v létě oblečete do pohodlných šatů, pak se ho nemusíte vzdávat ani na podzim. Ne, nespadli jsme z višně. Je nám jasné, že na letní šaty je nyní už moc velká zima. Přesto se pohodlí, které nám můžou dát jen šaty, nemusíme vzdát ani nyní, když už skončily horké letní dny. Velice krásnou alternativou lehkých letních šatů jsou totiž šaty pletené.

Jaké střihy pletených šatů si lze vybrat?

Pletené šaty si můžete vybrat ať máte ráda střihy spíše uplejší, které zvýrazní křivky vaší postavy, anebo dáváte přednost šatům volným, které vám naopak pomohou zakrýt případné nedostatky. Pletené šaty se totiž vyrábějí v obou variantách, takže si může vybrat každá žena. Některé pletené šaty mají střih klasických šatů, jiné jsou spíše prodlouženým svetrem. I co se týče velikosti a tvaru výstřihu, výběr je bohatý.

Jaké vzory pletených šatů jsou k mání?

Pletené šaty mohou být jednobarevné, což je častější varianta. Na výběr však bývají i vodorovně pruhované pletené šaty. Proužky mohou být rovné, ale v módě je i velmi vkusný vzor klikatých pestrobarevných proužků. Jste-li příznivkyní klasických zimních svetrů s tzv. norským vzorem, což jsou zjednodušené hvězdicovité tvary odvozené od sněhových vloček, pak i vy si určitě přijdete na své.

Co k pleteným šatům

Pokud se nemůžete rozhodnout, zda si vybrat** šaty uplé nebo volnější**, máme pro vás tip s páskem. Ten se totiž k pleteným šatům velmi hodí. Pokud si tedy vyberete šaty, které budou v pase volné, můžete je pak stáhnout páskem. Vhodný je jak pásek úzký, tak i široký. Na širokém pásku by neměla chybět výrazná skoba. K některým pleteným šatům vám přidají i pletenou stahovací šňůrku do pasu. Pokud nevíte, jakou zvolit k pleteným šatům kabelku, volte barvu kabelky kontrastní k šatům. To znamená například k šatům bílým si vyberte hnědou kabelku atp. Máte-li šaty barevné a vzorované, vyberte si k nim kabelku ideálně černou, aby té barevnosti nebylo až moc. K** podzimním pleteným šatům** ideálně pasují** kozačky**. Co se týče barvy kozaček, platí u nich to samé, co u kabelek.

V případě, že je už moc velká zima i na pletené šaty, přesto je nemusíte schovávat do šatníku. K pleteným podzimním šatům se skvěle hodí třeba sáčko, kožená bundička nebo hodně tlustá pletená šála, pletená čepice a rukavice. Aby vám nebylo zima ani na nohy, nezapomeňte na punčocháče, ty jsou vhodné spíše ke kozačkám, nebo tlusté vysoké pletené ponožky. Ty se obzvláště hodí k nejnovějšímu hitu – koženým pohorkám na vysokém podpatku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20604 (skvela-zabava.cz#10026)


Přidat komentář