Plesové boty online

Zdá se vám, že v červenci je hovoření o plesových botách předčasné? Mýlíte se, pokud chcete předejít budoucímu zklamání a bolavým nohám, je právě léto tou nejvhodnější dobou pro započetí příprav na následující plesovou sezónu.

Jsem ráda, že díky televizním pořadům došlo k oživení oblíbenosti klasického a latino-amerického tance. Taneční, taneční večery a plesy opět patří k velice oblíbeným a frekventovaným zábavám, lidí každého věku.

Základ** taneční garderoby** tvoří nejen plesové šaty, ale také doplňky, kabelka a hlavně** plesové boty**. Bez** kvalitních plesových bot** by plesání bylo nemožné. Plesové boty prostě tvoří základ a ač se to nezdá ten pravý čas na jejich výběr nastal právě v těchto dnech.

Plesové boty jsou důležité

Plesové boty anebo také taneční, či společenské boty tvoří významný prvek plesu nejen pro svůj design, ale hlavně pro svou účelnost. Je chybné myslet si, že na ples vám vystačí zcela běžné boty, které mají možná trochu slavnostnější dekor. Plesové boty totiž mají kromě estetiky i ochranný účel a jsou vyráběny tak, aby se vám po parketě pohybovalo dobře a vy jste dokázali pohodlně a bezpečně protančit třeba celou noc až do rána.

Plesové boty kromě toho podléhají pravidlům etikety, které přesně popisují, jak by takové plesové boty, jak pro pány, tak pro dámy měly vypadat. Proto, pokud se chcete vyhnout faux paus, nenechávejte jejich nákup ani na poslední chvíli a ani náhodě, protože pouze tak se můžete vyvarovat společenskému znemožnění, zlomeným podpatkům a bolestivým otlakům.

Vybíráme vhodnou plesovou obuv

Jak by tedy vhodná** plesová obuv** měla vypadat? Plesové boty mají být v každém případě pevné.

Dámské plesové boty

Dámské plesové boty by měly mít pásek přes nárt, plnou patu a ne příliš ostrou špičku. Špička plesových bot přitom může být,jak uzavřená, tak otevřená, to už záleží na vkusu majitelky a případně i aktuálních módních trendech. Možná vás lákají super vysoké podpatky, ale pokud v nich neumíte chodit a nejste na ně zvyklé, není tato volba zrovna ideální. Navíc klasické plesové boty příliš vysoké a špičaté podpatky nezahrnují, protože jsou nepohodlné, celý večer v nich tančit nedokážete, hrozí vám zvrtnutí nohy, či zlomení podpatku, a proto mají plesové boty spíše středně vysoký podpatek, který má mnohdy chromovou kůži i na podpatcích.** Podrážka plesových bot** je vyvinuta s ohledem k jakému účelu se budou používat, tedy aby na parketu při tanci příjemně klouzaly (ne příliš, ale ani ne málo). Není nic horšího, když tančíte a bota vám při tanci brání anebo, když chůze po parketu je tím nejodvážnějším počinem.

Pánské plesové boty

I** pánské plesové boty** podléhají jistým pravidlům. V prvé řadě by se mělo jednat o kvalitní celokožené boty, které byly vyrobeny pro tyto společenské účely a které mají i kvalitní koženou podrážku. Pánské plesové boty by měly být tmavé, nejlépe černé, na** šněrování** a mohou být jak matné, tak i lesklé. V každém případě by před odchodem na ples měly být ošetřeny odborníky doporučenými přípravky.

Plesové boty online

Nákup plesových bot byste neměli nechat na poslední chvíli, protože byste této nerozvážnosti mohli následně velice litovat. Každá plesová bota se musí totiž trochu roztáhnout, aby správně seděla na noze, jinak vám hrozí otlaky. Kupujte proto plesové boty nejlépe již v průběhu léta, kdy máte dostatek času na to je rozšlápnout.

V současné době se navíc taneční večery pořádají v průběhu celého roku a taneční začínají v září, což není již tak daleko.

Kde koupit plesové, taneční či společenské boty? Pokud se rozhodnete, že se po nich porozhlédnete v kamenných obchodech, asi vás čeká nelehký úkol. I když je dnes nákup plesových bot mnohem snazší než ještě před několika lety, výběr plesových bot v kamenných obchodech je prostě velmi nedostačující a často i nulový. Pokud tedy toužíte po kvalitních plesových botách, které jsou navíc i jedinečné svým vzhledem, nezbývá vám nic jiného než se porozhlédnout po internetových obchodech a nakupovat plesové boty online.

Pokud se rozhodnete, že si pořídíte plesové boty online, záhy zjistíte, že vám internet nabízí celkem širokou možnost výběru z rozličných internetových obchodů. Na prodej plesových bot se totiž zaměřují nejen klasičtí prodejci s obuví, ale také leckteré taneční školy, butiky, půjčovny a prodejny společenských a svatebních šatů, případně sportovní centra, či samotní výrobci obuvi, kteří vám umožní nechat si zhotovit plesovou obuv přímo na míru, podle vašich představ a potřeb.

Plesové boty – módní trendy 2011

Tak jako všechno ostatní i plesové boty podléhají módním trendům. Každý rok se mění styl a design plesových bot, ale přesto existuje jistý základ, díky němuž mají plesové boty některé společné rysy a jsou in i několik let. Do tohoto základního balíčku patří bílé, černé, stříbrné a zlaté plesové boty, které mohou být ozvláštněny různými dalšími dekoracemi anebo mohou být prostě jednoduché.

Plesové boty dávají důraz vašemu plesovému oblečení, takže pokud máte velice střízlivé, jednoduché plesové šaty, můžete si zcela bez obav dovolit poněkud výrazné, či** extravagantní plesové boty**. Důležité je však, aby v každém případě plesové boty korespondovaly se stylem plesových šatů a aby jejich barva byla shodná s barvou kabelky a dalších doplňků. Nejčastějším materiálem používaným pro výrobu plesových bot je kromě kůže satén.

Mimo základního balíčku jsou však v současnosti módní i plesové boty jiných barev, jako například. červené, modré, fialové, šedé anebo růžové. Do módy opět přišly lesklé boty a bez-podpatková obuv, což je skvělé pro všechny, jež zrovna podpatky nemusí. Kontrastem k nízkým platformám jsou poněkud extravagantní plesové boty o vyšší platformě, s otevřenou špičkou, které jsou různě zdobené přezkami, korálky, kamínky a dalšími zajímavými aplikacemi. Při výběru byste si měli uvědomit, že pokud máte již zdobnější plesové šaty, vaše obuv by měla být jednoduchého hladkého designu, aby celkový dojem nepřebila a nepůsobila nevkusně až kýčovitě. Pokud máte naopak plesové šaty jednoduchého a hladkého střihu, nebojte se je podtrhnout zajímavými plesovými střevíčky a doplňky. Nikdy však nezapomínejte na styl!

Plesové boty – tipy na závěr

Nákup plesových bot jsou vždy dobrou investicí, když si vybereme boty v univerzálních barvách, jež nám poskytují možnost velké variability a využití s několika šaty a třeba i víc než jednu sezónu. Jestli tančíte pravidelně a váš šatník skrývá několik plesových šatů, jistě se nespokojíte pouze s jedním párem plesových bot. Výběr plesových bot nikdy nezanedbávejte a dbejte při výběru, aby splňovaly požadavky nejen ohledně etikety, ale také zaručovaly bezpečí a poskytovaly jisté pohodlí. I přes včasný nákup a rozšlápnutí se může stát, že vám prostě plesová bota nějaký ten otlak vyrobí, mějte proto se sebou v kabelce vždy nějaké průhledné polštářkové náplasti okolo otlakům.

Dalším opatřením, kterým můžete otlakům a dalším problémům spojené s plesovými botami předejít, je ta skutečnost, že si plesové boty obujete již 3 hodiny před odchodem na ples. Noha bude mít pak více času se na nové podmínky adaptovat. Při nákupu plesových bot online, můžete ušetřit jak čas, tak nervy a peníze.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20571 (skvela-zabava.cz#9838)


Přidat komentář