Originální barevné kombinace

Asi každý z nás stojí někdy před otázkou, zda to, co si chce vzít právě na sebe, se k sobě hodí, jestli barvy k sobě ladí. V dnešní době se při oblékání fantazii meze nekladou a je možné kombinovat téměř všechny barvy, i když drobné pravidla jsou.

Móda v proměnách času

Móda sama o sobě provází lidstvo již od nepaměti. Je pravděpodobné, že již v pravěku přemýšleli o tom, zda to, co mají na sobě, jim sluší a zda se v tom líbí. Každé období naší historie je provázeno jiným a originálním oblečením, které se lišilo i dle společenského postavení. Například ženský oděv ve 14. a 15. století zdůrazňoval ženské křivky, přičemž se jejich oblečení velice těsně obepínalo kolem boků. Ženy nosily spodní tuniky s velmi úzkými rukávy a na tom svrchní tuniku, která se pyšnila obrovským množstvím střihových variant. V tomto období dámské sukně přiléhaly co nejtěsněji k tělu a pas byl obepnut širokým páskem. Jiné střihy nalezneme v období renesance, baroka, rokoka a jiné na přelomu 19. a 20. století. I v průběhu minulého století se móda neustále měnila. Z toho je patrné, že se móda neustále vyvíjí, mění a zdokonaluje a v současnosti nám nabízí pestrou paletu různých variací.

Barevné kombinace dle typu

Asi se Vám také někdy stane, že stojíte před otevřeným šatníkem a nevíte co si vzít na sebe.  Dobrá rada je, začít základní barvou, která na Vašem oblečení zabere největší plochu a která bude ladit s Vašimi vlasy a pletí. Existuje tzv. barevná typologie, díky které objevíte ideální barvu pro Vás, dle toho jaký jste typ. Dámy, které mají letní vizáž, by například měly dávat přednost béžové, krémové, šedé, hnědé, malinové, starorůžové, modrozelené, apod.  Naproti tomu jarním typům budou více slušet barvy, jako jsou krémová, vanilková, lososová, žlutozelená, tyrkysová nebo zlatavá. Pokud máte vybranou základní barvu, je vhodné ji doplnit nějakou další, která může být i výrazná extravagantní, záleží na Vašem vkusu. Jestliže si v extravaganci zrovna nelibujete, zkuste zkombinovat výraznější kousek s neutrálními či tlumenými barvami, určitě tím nic nezkazíte. V zásadě je povoleno kombinovat nejrůznější barvy, jen je potřeba myslet na to, že pokud zvolíte více výrazných dominantních barev, dejte přednost jednodušším střihům a v každém případě se vyhněte barevným potiskům. Je lepší také kombinovat podobné materiály, čímž je možné dát k sobě i výraznější a extravagantnější barvy.

Originální barevné kombinace

V dnešní době již klasické pořekadlo „zelená, modrá, pro blázna dobrá“, tak docela neplatí a barevné kombinování výrazných barev není už v žádném případě módní faux pas. Každý má jiný vkus, někomu se mohou líbit syté barvy, jinému naopak. Podle stylistů dejte při oblékání na vlastní pocit, dnes nelze dogmaticky říct co je vhodné a co už ne. Je třeba si dát pozor na barvy, které jsou hůře kombinovatelné, jako jsou hnědá – černá, červená – oranžová, oranžová – růžová nebo červená – žlutá. Zkuste si oživit šatník například o žlutofialovou, růžovozelenou, fialovozelenou nebo modrožlutou. Dnešní léto bylo ve znamení hravostí barev, které zvýrazní Vaši postavu a Vaši náladu. Není třeba se bát experimentování, díky správné volbě vhodného oblečení se vždy budete cítit optimisticky a dobře. Dámská móda se začala vracet k 70. létům minulého století, přičemž jsou v módě styly elegantní, styl hippie, styl khaki. Moderní jsou také objemné a nabírané sukně s volány, zejména na ramenou. Samozřejmě je také rozdíl, zda si berete oblečení na každý den, jako třeba do zaměstnání, na posezení s přáteli, kde se nemusíte bát experimentování anebo zda se oblékáte na nějakou významnou společenskou událost, do divadla, apod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20602 (skvela-zabava.cz#10023)


Přidat komentář