Nákrčník - ochrana před zimou

Už pomalu přichází zimní dny, proto si musíte chránit tělo na všech místech. Nestačí se jen zabalit do teplého oblečení, ale také ochránit specifická místa. Jedním z nich je krk. K čemu slouží nákrčník?

Už podle názvu vyplývá, že se jedná o produkt, který patří do krční oblasti. K čemu ale slouží? Na výběr máte z několika typů nákrčníků, které se od sebe dělí střihy, materiály, ale také i účelovostí. Nákrčník může být jak módního (přesněji ochrana před zimou), tak i zdravotního charakteru. Podíváme se proto na jednotlivé typy zblízka.

Jak používat nákrčník?

Začneme tím módním. Nákrčník, který je z** vlny, elastanu a bavlny** apod. se nejčastěji využije jako** ochrana před zimními mrazy**. Čím vyniká třeba před šálou? Jednak může být nákrčník tvarován přímo na váš krk a může pokračovat i na oblast šíje. Zde tak lépe přilne ke krku a lepé jej obepne než omotaná šála. Navíc nákrčník může zasahovat i spodněji do hrudi, tudíž opět chrání tuto oblast. Nákrčník má tu vlastnost, že dokáže vytvořit teplo v této linii, tudíž zabrání nejen nastydnutí, ale třeba i zablokování krční páteře. V módních nákrčnících pak máte spousty možností variability. Některé mají jeden konec na stažení a hned se dají využít jako čepice.

Co se týká nákrčníku zdravotního, tak ten je uzpůsobit pro krk, který už je nějak namáhaný nebo máte nějaký zdravotní problém. Ryze zdravotní obtíží je pak myšleno to, že máte spíše komplikace třeba s páteří, a proto se musí nějak chránit. Nákrčník tak vytváří podpěru, protože je pevnější.

Nákrčník – materiály

Už jsme zmínili, že nákrčník může být z vlny. To se samozřejmě nabízí, když je zima, tak aby hřál. Někdy ale stačí i bavlna s příměsí elastanu, když není taková zima, ale přesto si chcete chránit krk. Pak tu máme i fleece, který má rovněž hřejivou funkci. Dále už tu může být i speciální, tzv. šusťákový materiál, který je určen pro dokonalé zateplení. Tyto typy nákrčníku mají také často** termovložku** a savý materiál, které zabraňují, abyste prochladli díky potu. Co se týká zdravotních nákrčníku, tak zde máme především bavlněné variace, které mají pevnější části, abyste nebyli ohroženi..

Nákrčník – výběr

Klasický nákrčník má několik variant. Může být klasicky menší, který je pouze kolem krční části. Pokud se ale bojíte, že by vám prochladla krční páteř, tak si můžete vzít nákrčník, který vzadu postupuje dále po páteři. Jsou také formy, které vedou skoro k ramenům, takže zase chrání více kůži.

Zdravotní nákrčníky mají nejen ochranou, ale také sportovní funkci. Tím vás mohou ubránit před zraněním, které pak způsobí zdravotní komplikace.

Nákrčník je velmi praktický doplněk. Nezabere vám tolik místa jako šála a ještě máte na výběr z mnoha druhů. Vyzkoušejte proto tuto zimu něco jiného než ostatní a buďte originální.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20614 (skvela-zabava.cz#10054)


Přidat komentář