Módní faux pas

Každý z nás jednou za čas vyrazí někam do společnosti. V tomto článku se dozvíte alespoň pár rad, jak se vyvarovat módnímu faux pas, aby si o vás lidé nešuškali a vy se nemuseli cítit trapně.

Módní faux pas - Jak se mu vyvarovat?

Kdo z nás by nechtěl jít s módou, oblékat se podle posledních módních trendů a prostě být šik. Ať už se snažíme jak chceme, někdy se nám přece jenom dokonale nepovede nějaký ten módní kousek správně zkombinovat a vzniká z našeho modelu něco, do se dá nazvat módním faux pas. Jak předejít tomu, abychom se neztrapnili a abychom vypadali za každých okolností dobře, nebo alespoň nenápadně?

Pokud se chystáte např. na vánoční večírek, na ples nebo na jinou slavnostní událost, vždycky je módním faux pas situace, když potkáte na akci osobu, která má na chlup stejné šaty jako vy. Tato situace je zcela běžná pro obyčejné smrtelníky, kteří nakupují v módních řetězcích, ale vždy se jedná o velmi nepříjemné faux pas a pokud jde o slavnou celebritou, jedná se přímo o noční můru. Navíc, ať už se jedná o vás či o celebritu, není to příjemné nikdy, působí to trapně a navíc není příjemné, když vás lidé začnou srovnávat s osobou, která je oblečená stejně a zkoumají, které z vás to sluší víc. Jak tomu předejít? Jistě bude originální, když si necháte nějaké pěkné a originální šaty ušít přímo pro vás. Pak můžete v klidu vyrazit na večírek a nemusíte se modlit, abyste tam na stejné šaty nenarazili. Navíc na někom, komu sednou podstatně lépe.

Dalším zajímavým elementem, který bije do očí a mnoho lidí se nad ním pozastavuje, je nevhodné míchání barev, jako např. kombinace bílých šatů a černých punčoch. Jistě že jste se na módních molech mohly setkat s modelkami, které byly oděny do bílých minišatů a černých punčoch. Proč ne. Ovšem co se nosí na módních molech, není možné velmi často nosit v běžném životě, neboť by si lidé při pohledu na vás ťukali na čelo. A to se často stává i kombinace bílých šatů nebo sukni s černými silonkami. Proto, pokud chcete experimentovat, můžete, ale raději se silonkami tělové barvy. V případě, že vás kombinace bílé a černé skutečně láká, sáhněte po černých silných punčochách, které nejsou průhledné. Neboť punčochy, které jsou teňounké, jsou totálně out a celý model vypadá opravdu směšně a lacině.

Lesklá a bezbarvá saka jsou out!

Lesklé věci nosí hodně lidí a proč ne. Jedná se o nedílnou součást mnoha stylů. Tím stylem může být např. disco nebo styl motorkářský. K lesku však přísluší pouze správný střih oblečení a barva. Pokud zvolíte kvalitní dobře střižené lesklé sako, může se z vás stát módní ikona. Dejte ale pozor na materiál, ze kterého je sako ušito a také na zbytek outfitu. K barevným nebo lesklým sakům se hodí šaty, ale také kalhoty, které jsou neutrální barvy, protože jen tak se vyhnete módnímu faux pas, kterého můžete docílit, pokud si k lesklému saku oblečete např. vzorované kalhoty, nebo pestrobarevné šaty.

Několik rad na závěr

Není nutné striktně dodržovat to, co vidíte ve výloze na pannách, či na módních přehlídkách nebo na kolegyni v práci, která jde vždy s módou. Kouzlo módy spočívá v nekonečných možnostech, kdy je ovšem důležitý váš vkus a hravost. Než se někam vydáte, je dobré pár módních kousků zkombinovat, vyzkoušet a teprve pak v něčem vyrazit. Jistě poznáte, zda to, co jste na sebe oblékla, je v souladu nebo se této vražedné kombinaci máte obloukem vyhnout. Tak např. ponožky v sandálech – to je tragédie. Jde o znak českých turistů, ze kterých si svět dělá srandu. Sledujte módu, otevřete oči a dívejte se kolem sebe, co se nosí, co se vám líbí a co právě frčí. Klidně pusťte uzdu svojí fantazii, ale ne zase moc, aby z toho nevyšlo módní faux pas.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20601 (skvela-zabava.cz#10021)


Přidat komentář