Móda pro ženy v pánském stylu

Dokážete si představit, že byste nosila pánské oblečení? Asi ne. Existuje však móda pro ženy v pánském stylu. Pokud jste někdy viděla zpěvačku a herečku Marlene Dietrich v jejím typickém smokingu, pak už si jistě dokážete takovou módu představit.

Právě německo-americká zpěvačka a herečka Marlene Dietrich byla průkopnicí dámské módy. Jako první žena se odvážila vzít si na sebe smoking a to už ve třicátých letech dvacátého století. V této době nejenže pánská móda v dámském šatníku byla něco nepředstavitelného, ale dokonce ještě ani nebylo normální, aby ženy nosily kalhoty. První ženy se sice do kalhot oblékaly už v 19. století, avšak obvykle budily posměch nebo pohoršení ve svém okolí. Kalhoty si ženy hromadně oblíbily, dá se říct, že vlastně z nutnosti, teprve během druhé světové války a už jím zůstaly. A když už jsme u těch kalhot. Víte, kdo stojí za modelem lidově zvaným zvony?

Kalhoty á la Marlene Dietrich

Samozřejmě nikdo jiný než Marlene Diterich. Když si Marlene Dietrich oblékla svůj smoking, nebyl to smoking, který by si půjčila z šatníku některého z mužských kolegů. Byl to její vlastní na míru ušitý model. A protože byl na míru, byl ušitý tak, aby zvýraznil její ženskost. Pravda, ženské smokingy se neujaly, avšak čím se Marlene Dietrich nesmazatelně zapsala do celosvětového módního návrhářství, i když ne hned ale teprve po 2. světové válce, byly kalhoty ušité speciálně pro ženskou postavu. Tyto kalhoty byly ušité tak, aby byly v horní části těsné, takže zvýrazňovaly křivky ženských stehen a zadečku. Spodní část kalhot byla oproti tomu volná, až plandavá. Tyto kalhoty u nás přišly do módy především s érou hippies v 60. létech minulého století a málokdo přitom tušil, že návrháři se inspirovali 30 let starým modelem, který poprvé představila právě Marlene Dietrich.

Dámská móda v pánském stylu

Dnešní** dámská móda v pánském stylu** však již dávno neznamená pouze kalhoty. Dámská móda v pánském stylu je již mnoho let stálicí, která je in v podstatě vždy. Je to díky tomu, že** pánský styl** má tu výhodu, že není příliš nápadný. V pánském stylu většinou převládá** šedá, hnědá nebo černá barva bez výrazných zdobných prvků**, popřípadě také károvaný vzor. Barva košile bývá většinou bílá nebo je košile károvaná. Velmi častým doplňkem pánského stylu je klobouk taktéž decentních barev.

Jaké kousky se hodí pro pánský styl?

Typické kousky dámské módy v pánském stylu, to jsou především** kalhoty, vesta** podobná té z pánského obleku, bílá nebo károvaná košile a na hlavě by neměl chybět vkusný klobouček. Co se týče obuvi, ta může být i v pánském stylu typicky dámská s podpatkem, ale rovněž tak** pánská bez podpatku a z výrazným šněrováním**. Občas však zachází dámská móda v pánském stylu ještě o něco dále a v dámském šatníku se tak může objevit kostýmek ve stylu pánského obleku, někdy i s kravatou a dlouhými kalhotami.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20616 (skvela-zabava.cz#10056)


Přidat komentář