Krásná i po padesátce

Móda pro starší je šedá, nudná a neforemná. To jsou hlavní nedostatky, na které poukazují ženy vyššího věku. Od všech těchto nedostatků si však můžeme pomoci vlastní nápaditostí.

Nemálo žen, které překročili vyšší věkovou hranici se potýká s problémem, jak udržet svůj šatník moderní, nápaditý a současně ne příliš vyzývavý. Často bývá namítáno, že současná móda myslí jen na mladé lidi a na starší zapomíná. To ovšem není tak úplně pravda. Přestože se většina návrhářů a butiků logicky soustředí na módu pro většinový proud spotřebitelů, v dnešní době již není problém nalézt vhodný obchod s oblečením pro dříve narozené.

Doplňky jsou dobrým pomocníkem** **

** Jistě, může se stát, že tato móda již není tolik **kreativní a barevná, ale i přesto je často velmi slušivá. Pokud tedy máte problém s monotónností této módy, není jednodušší řešení než si trošku „pohrát“ s kombinací jednotlivých modelů a přidat nápadné či barevné doplňky. Tímto způsobem lze i velmi nevýrazný kus oblečení oživit, dodat mu atraktivitu a mnohdy úplně nový vzhled.** **

Šperky

První možností jak dodat nevýraznému oblečení „šťávu“ jsou šperky. Nemusí se nutně jednat o drahé šperky s pravými drahými kameny. V moderní době je velkým trendem bižuterie. Ta se znovu stává velmi oblíbenou a to i řadách mladých lidí, zejména díky nízké ceně, dostupnosti a především variabilitě druhů, stylů a barev. Stejná halenka vypadá pokaždé naprosto jinak, pokud k ní zvolíme např. jiný náhrdelník, či brož.** **

Pásky** **

** Pásky bývaly velmi oblíbené již v minulosti a v současnosti **se do módy znova vracejí. V dnešní době již neplatí, že pásky slouží zásadně a jen pro upevnění kalhot na správném místě. Právě naopak. Pásky různých materiálů, šířek, barev a tvarů se dají velice vhodně použít jako módní doplněk svrchního oděvu, např. halenek, svetříků a podobně. Bývají také výborným spojovacím prvkem se zvolenou kabelkou či lodičkami.** **

Šátky

Pro ty, kdo se nechtějí nadobro vzdát barevnosti, ale přesto z ní mají jisté obavy vzhledem ke svému věku, se naskytuje možnost doplnit nevýrazný oděv barevným šátkem, přehozem atd. Větší šátek můžeme například jen volně přehodit přes ramena a nechat ho ledabyle splývat či ho volně uvázat okolo krku. To už záleží jen na naší kreativitě a vkusu. Ať už bude náš šátek jednobarevný anebo bude zářit více barvami, vždy bezpochyby vkusně oživí a rozveselí naše oblečení.

Hlavní je nepodléhat stereotypu

Přestože se nám občas nepodaří sehnat právě model který hledáme, či správnou barvu, vždy máme možnost jak i z tohoto „nedokonalého“ oblečení udělat zajímavý a nevšední model. Záleží jen na naší nápaditosti a chuti experimentovat. Vždyť právě modely, kterým vdechneme svou osobitost nás vystihují nejlépe a hlavně jsou originální a jedinečné.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20607 (skvela-zabava.cz#10040)


Přidat komentář