Kozačky

Již dávno neplatí pravidlo, že kozačky jsou výhradně zimní obuví. V dnešní době jsou kozačky na výsost módní záležitostí, kdy je možné je nosit prakticky po celý rok. Je jen třeba rozlišovat jednotlivé typy kozaček, abyste místo in, nebyly naopak out.

Řekne-li se kozačky, pak se většině z nás vybaví vysoká obuv pod či také nad kolena. Ovšem rozlišují se také tzv. polokozačky. Jedná se o kozačky, které jsou poloholeňové. Tolik, co do výšky kozaček. U kozaček můžete také rozlišovat kozačky elegantní, takové, které jsou vhodné k sukni (krátké i dlouhé), ke kostýmku. Můžete si pořídit kozačky městské, pro volný čas, sněhule, válenky aj. A podle toho, kam se v kozačkách vypravíte, zda do práce, na jednání, na rande, na nákupy, na procházku, můžete i vybírat z výšky podpatku. Výrobci tak pamatují na každou ze zmíněných příležitostí. A tak je možné zakoupit kozačky bez jakéhokoli podpatku, ale také kozačky s několikacentimetrovým podpatkem.

Letní a zimní modely kozaček

Jak letní, tak zimní kozačky mohou být z kůže a koženky. To, v čem spočívá jejich základní rozdíl, je vyteplení, profil podrážky. U letních kozaček byste jen stěží hledali takové, které by měly uvnitř teplý kožíšek či jiný teplý materiál. A co se týká profilu podrážky, tak u letních je Vám prakticky jedno, zda je podrážka hladká, vlnkovaná, vroubkovaná apod., kdežto u zimních kozaček bezpochyby uvítáte alespoň minimální profil podrážky, a to, aby Vám to na udupané sněhové nadílce příliš neklouzalo.

Oblíbené kozačky – sněhule

Sněhule si vydobývají své postavení u módního průmyslu. Jsou nejenže hřejivé, ale také velmi slušivé a rozhodně upoutají pozornost na jejich nositelku. Sněhule mohou být textilní s gumovou podrážkou. Velmi efektní jsou také sněhule v kombinaci kůže (spodní část boty) a kožíšku (holeňová část kozačky).

Sněhule se nosí nazuté do kalhot. Kalhoty by měly být úzké, strečové. Ve volných by se ztratilo kouzlo sněhulí, a kromě toho Vaše postava by nevypadala zrovna efektně. Pokud jste majitelkou štíhlých nohou, pak si určitě alespoň jedny módní sněhule pořiďte. Užijete je prakticky pro každou příležitost. Jen se příliš nehodí, kdybyste se je rozhodla obout ke kostýmku. To by nebylo to pravé ořechové. U kostýmku se uplatní úzké kozačky, ať už poloholeňové, nebo vysoké.

Volba kozaček dle použitého materiálu

Již výše jsme se dotkli materiálu, ze kterého mohou být kozačky. Nejčastěji tedy můžete volit mezi kozačkami z hladké kůže, nubukové kůže, koženky, textilu. Kromě toho jsou také kozačky často v kombinaci několika materiálů. Můžete se tak setkat například s kombinací hladká kůže a Gore-Tex, hladká kůže a náplet, hladká kůže a semiš apod.

Módní zdobení kozaček

Kozačky mohou být zcela hladké, bez jakýchkoli ozdob, a to buď natahovací, nebo na zip. Kozačky však může zdobit celá řada prvků. Nejčastěji se výrobci uchylují k přezkám, strečovému nápletu, cvočkům, ozdobnému šněrování aj.

Módní barvy kozaček

Černé kozačky jsou nestárnoucí klasikou. Ovšem vedle černé barvy také vévodí barva hnědá, koňaková, olivová, šedá a bílá. Tolik barev, že jen těžko odoláte nákupu nových kozaček.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20586 (skvela-zabava.cz#9908)


Přidat komentář