Kardigany - jak je nosit?

Ani zima ani teplo. Co vzít na sebe? Kardigan. Nevíte, o co se jedná? Je to lehký svetřík, který se dá vhodně kombinovat a nosí ho ženy i muži. Seznamte se s malým svetříkem, který udělá velkou službu.

Co je kardigan?

Svetr z jemného úpletu, pro který jsou typické hlavně dva znaky – zapínání na knoflíky a výstřih do „V". To je typické pro pánské i dámské obměny. Jinak je kardigan jako svetr velmi lehký. Je symbolem elegance, ale dá se využít i ke sportovnějšímu oblečení. Jak ho obléknout?

Jak nosit kardigan?

Pánové to mají v nošení jednodušší. Většinou mají uhlazený styl, kdy mají kardigan zapnutý. Pod ním pak mají košili a často i kravatu, co je nedbalá elegance. Kardigan tak působí jako vesta. Zajímavé je, že pánové často volí výraznější barvu než zbytek oblečení. U kardiganu jako subtilního oblečení to ale vůbec nevadí, naopak. I ženy volí pestřejší kolorit oblečení.

Dámy si s** kardiganem** více vyhrají. Často jej nosí s vyhrnutými rukávy, které sahají po tři čtvrtiny paže. Svetřík se pak většinou nosí nad boky do pasu. Tím pádem vám vykukuje spodní triko a vytváří se tak vrstvené oblečení. Protože je kardigan flexibilní a vypasený, tak se dá požít i výrazný pásek do pasu. Podívejte se, jak nosí svetříky Michelle Obama. Ta má i rozepnutý svetřík a pásek dodává modelu větší plastičnosti.

Jak vybrat kardigan?

Stojíte před štendrem a nevíte, jaký svetr si vybrat. Dolaďte hlavně barvu kardiganu. Tento svetřík je pěkný i ve výrazných koloritech, protože je subtilnější než jiné svetry a tím pádem nebudete vypadat třeba přeslazeně, což by se u většího svetru stalo. Co se týká velikosti, tak kardigan by měl štíhlým ženám obepínat tělo, těm plnějším a mužům se hodí trošku volnější střih. Zatímco pánové by si měli dávat pozor na rukávy, aby byly dostatečně dlouhé, tak ženám může stačit i kratší obdoba, protože se stejně nosí ohrnutější.

Kam kardigan nosit?

Výhodou je, že svetřík je velmi flexibilní a hodí se jak do společnosti, tak i na sport. Kardigany se užijí na golfu, pokud nejste ryze profesionál a nedodržujete jiný dress code. Stejně tak jsou svetříky vhodné, když jdete v létě na večerní party v minišatičkách a jakmile je chladněji, stačí obléci svetřík, který všude vtěsnáte. Kardigan se hodí k sukni, kalhotám i klasickým džínům. Záleží, v jaké podobě ho obléknete.

Kardigan je praktický svetřík, který se dá různě kombinovat, je skladný a velmi módní. Jestli nemáte ve skříni alespoň jeden, tak skočte do obchodu a vyberte si ten, který se vám bude nejvíce líbit. Spousta lidí má zkušenosti s tím, že zatímco si jiné oblečení kupují ve svých stálých barvách (oblíbená barva nebo neutrální černá), tak kardigany mají v jiném koloritu. Jak na tom budete vy?

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20620 (skvela-zabava.cz#10082)


Přidat komentář