Kalhoty s nízkým sedem

Zdá se, jako by odzvonilo kalhotám, jejichž majitelky mohly mít pouze dokonalou postavu. Na scéně se totiž objevily kalhoty s nízkým sedem, nazývané také harémové či turecké. Více v následujícím článku.

Historie kalhot s nízkým sedem

Jak si jistě mnoho žen vzpomene, kalhoty volného střihu byly výsadou i let dřívějších, z lehkých vzdušných materiálů. Pravdou však je, že zcela původně tento střih kalhot pochází z Dálného Východu a Orientu. Takové kalhoty mají takřka stoletou tradici a byly součástí mnoha tradičních krojů. Jejich střih byl však primárně určen pro muže, kterým umožňoval pohodlně trávit v sedle třeba celý den. Objeveny byly na přelomu století francouzským návrhářem Paulem Poiretem, který byl okouzlený Orientem. Netrvalo tak dlouho a harémové kalhoty se staly hitem a jedněmi z prvních, které ženy (především ze smetánky) začaly nosit. Jejich úspěch začal ustupovat až v rozmezí dvacátých a třicátých let. Do světla reflektorů se opětovně dostaly až v osmdesátých letech, i když například v Turecku jsou velmi oblíbené po mnoho let. A nyní, po další pauze, se opět snaží okouzlit všechny milovnice módy a pohodlí po celém světě.

Volba střihu a materiálu

Střih tureckých kalhot má všeobecně velmi snížený sed, respektive** rozkrok**, který končí většinou v oblasti stehen, případně kolen. Existují však i nižší varianty pro odvážnější majitelky. Ačkoli jsou tyto kalhoty všeobecně** vhodné pro každý typ postavy**, je lepší pečlivě zvážit materiál i střih, aby padly naprosto dokonale. Ve výhodě jsou jako vždy majitelky štíhlé postavy s dlouhýma nohama, které si mohou dovolit jakýkoli střih i materiál. Vše ostatní už záleží na nositelce kalhot, zda ještě zvýrazní svoje gazelí nohy botami na podpatku nebo zvolí například rozkrok u kolen. Ženy, které jsou menší postavy a ty, které mají plnější tvary, budou lépe vypadat v modelech z lehkých dlouhých materiálů. Ty mají za účel hladce obepnout postavu a nebudou vytvářet záhyby a boule tam, kde by postavě příliš nelichotily. Ideální jsou harémové kalhoty například pro ženy, které mají větší boky či silnější stehna, které se tak hravě schovají. Postavu takové kalhoty tedy dokážou nejen relativně vytvarovat, ale i prodloužit. Je velmi důležité brát v potaz, že pytlové nohavice zkracují nohy, a proto je vhodné uvážit i odpovídající obuv. Ženy, které mají kratší nohy, by se proto měly vyhnout například zkrácené verzi kalhot po kolena, a pokud se pro ně rozhodnou, měly by je doplnit vysokými podpatky.  Ty jsou ostatně pro všechny ženy k tureckým kalhotám ideální: menším ženám opticky prodlouží nohy, boubelatějším srovnají postavu a dlouhonohým vynesou nohy až do nebe. V létě jsou ideální i žabky, sandály gladiátorky, které jsou letos obzvlášť in. Za jakéhokoli počasí jdou k harémovým kalhotám baleríny, pro elegantnější vzhled, fanynky sportovně-ležérní módy můžou bez obav obout kotníkové tenisky. Na podzim se dají zkombinovat s kozačkami s plochou podrážkou, ať už ve stylu jezdeckých bot či holínek.

Při** volbě materiálu** je možné narazit na všechny: od různých šifonových, bavlněných s příměsí saténu, přes lněné až k džínovým. Ty jsou ideální pro všechny, které si rády hrají na zlobivé a nebojí se být šmrncovní a mladistvé.

Výběr správného trička

Všem je jasné, že pouze na kalhotách a botách založit image dne nejde. Je důležité si uvědomit výraznost harémových kalhot a mít to na paměti vždy při výběru svršků. Právě u nich platí staré známé pravidlo – méně je někdy více. Svým netradičním střihem a často i materiálem můžou lákat k větším módním výstřelkům, což se nevyplácí. V jednoduchosti bývá krása. Vzhledem k širokému střihu kalhot je vhodné držet se upnutých triček a topů. Ve volných tunikách nebo tričkách je look až příliš ležérní a svádí až k dojmu vytahaného oblečení. Proto je dobré kombinovat turecké kalhoty například s** obyčejným nátělníkem nebo tubovým topem**. Do módy se dokonce vrátilo staré známé „body“, tak oblíbené v 80. letech, takže je z čeho vybírat. Kombinace upnutého vršku a volných kalhot je náramně letní a sexy. Nechá vyniknout ženským křivkám a zároveň (v případě potřeby) schová to, co by vidět být nemělo. Barevnost by měla být také střídmá. U mnoha harémových kalhot je častý i orientální potisk, takže je dobré zvolit tričko jednobarevné, stejně tak u kalhot jiných barev, než je černá.

Kam nosit harémové kalhoty

Jak již historie napověděla, výborné jsou na všechny typy sportu, nejen na koně. Velmi oblíbenými se staly** harémové kalhoty** především u tanečníků, protože poskytují dostatek pohodlí a zároveň umožňují velkou pohyblivost. Zhlédla se v něm nejen hip hopová menšina. Velkým hitem je i pro ženy, které se věnují zumbě a především pro všechny milovníky jógy.

No a jak je nosit? Pro to existuje především jedna rada, ze všech nejúčinnější: hrdě! Tento typ kalhot je tak výstřední, že se nespokojí s nositelkou, která sama sobě nevěří.  Je to extravagantní kus oblečení, vypadá to exoticky a je proto důležité, aby se majitelka těchto kalhot cítila sebevědomá. Zaujme tak 100%, a všechny, nejen muže, kteří se často za ženou v harémových kalhotách znechuceně či posměšně otočí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20583 (skvela-zabava.cz#9894)


Přidat komentář