Jak nosit fascinátory?

Fascinátory – lidově řečeno fascinující pokrývka hlavy je nový moderní prvek současné módy. Odhalte módní zážitek a na jaře překvapte své známé a kamarády kouzelnými dekorativními fascinátory.

Co je fascinátor?

Taky se Vám po ránu stává, že účes na Vaší hlavě není ten, co byste si přáli mít? Anebo hodinku po úpravě účesu Vaše vlasy slehnou, neudrží požadovaný tvar? Nepomůže Vašim vlasům ani trvalá či barvení vlasů? Výborným řešením je právě módní novinka zvaná fascinátor. Jde o fascinující pokrývku hlavy, novodobý směr různých kloboučků a klobouků, nosících se právě do velkých společností, na velké slavnostní události. Nejznámější ženou nosící fascinátor, která jej měla při nejslavnostnějším okamžiku ve svém životě, jakou svatba určitě je, je princezna Beatrice.

Kdo určuje módu?

Popularita fascinátorů velice stoupá, je dnes žádaným extravagantním doplňkem mladšího pokolení evropské šlechty. Módu nejvíce určují právě hraběnky a vévodkyně, které využívají tradic módy předků, a i tak se objevil znovu na módní scéně právě fascinátor. Již v 16. století se při různých společenských událostech ženy zdobily své účesy peřím a vzácnými šperky.  Zdobily si své paruky motýly, vyspanými zvířátky či květinami. A tak současní návrháři využívají právě tuto starodávnou zvyklost. Tento druh dekorativních klobouků neslouží k ochraně proti dešti či větru, jde pouze o ozdobu hlavy, o okrášlení celkového dojmu každého jedince, má nás, již dle názvu, fascinovat.

Jak nosit fascinátory?

Správné nošení fascinátorů má své zásady. Jelikož se tato pokrývka hlavy nesundává na veřejnosti, je důležité abyste správně určili jeho ráz i velikost tak, aby jste se cítili pohodlně a bezproblémově. Podstatné je, aby Vám fascinátor bezpečně a pevně držel na hlavě. Dobře připevněný fascinátor se v žádném případě nenosí uprostřed hlavy jako obvyklý klobouk, vždy se nosí na boku či těsně nad čelem. Fascinátor se závojem může zasahovat do očí, ale rozhodně by neměl úplně zastínit obličej. Také myslete na to, na jakou slavnost je fascinátor určen. Doporučuje se, že jestliže je určen na svatební obřad, rozhodně by fascinátor neměl vynikat nad svatebními šaty. Jestliže jdete do společnosti, kde budete sedět v davu, myslete na to, aby Váš krásný dekorativní fascinátor nerušil ve výhledu ostatním.

Kdo nosí fascinátory?

Módní návrháři doporučují nosit fascinátory jak pro mladistvé klientky, jakou je právě princezna Beatricie , ale také pro klientky pokročilejšího věku, jako je například i Královně Alžběta II. Obzvlášť královna Alžběta II. ráda nosí a překvapuje veřejnost extravagantními a velice nevšední mi fascinátory. V naší zemi se zatím tato módní novinka ještě moc nerozšířila, pouze by se dala připomenout slavnost, jakou je Velká Pardubická. Tam by jste našli určitě mnoho žen, které zdobí právě tato moderní a velice zajímavá pokrývka hlavy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20609 (skvela-zabava.cz#10046)


Přidat komentář