Dámské peněženky

Potřebujete si koupit novou peněženku? Zvažujete, jestli je lepší kožená, látková, z umělé kůže či kombinace různých materiálů? Víte, jak by měla být veliká? Pojďte se podívat, mezi jakými lze vybírat.

Dámské peněženky

Téměř každá žena si vybírá** peněženku** ve svém oblíbeném stylu. Někdy je ovšem těžké se v jejich široké nabídce zorientovat. Je třeba se zaměřit nejen na to, jak vypadá, ale také na použité materiály, kvalitu zpracování a rozhodující bývá i velikost. Některé** peněženky** jsou na pohled krásné, ale chybí jim dostatečné rozměry pro vkládání bankovek či jejich výrobce nepomyslel na vytvoření prostorného místa pro kovové mince. Z toho vyplývá, že se ne vždy vyplatí unáhlený nákup, ale je třeba se zamyslet i nad** praktičností**.

Druhy dámských peněženek

Jak je již zmíněno výše, peněženky jsou vyráběny v různých materiálech, barevných provedeních a v rozdílných rozměrech.

Kožené peněženky

Kožené peněženky jsou velmi oblíbené díky kvalitě použitého materiálu. Nezáleží však pouze na něm, ale také na způsobu, jakým jsou provedeny. Pod pojmem kožená peněženka si spousta lidí představí jednobarevnou v klasickém, ničím neohromujím provedení. Opak však může být pravdou. Na trhu jsou dostání i ty, které jsou například vyrobené z hadí či jiné bohatě vzorované kůže. Mohou být také ozdobeny kovovým lemováním, neobyčejnými výšivkami či jinými doplňky, díky nimž vypadají originálně a luxusně.** Kožené peněženky** mají velkou výhodu v delší životnosti a menšímu sklonu k opotřebovávání se.

Peněženky z umělé kůže

Peněženky z umělé kůže bývají často prováděny ve stejném duchu jako pravé kožené. Mohou být dokonce propracovanější a kvalitněji provedené. Nevýhodou oproti pravé kůži je však fakt, že ta umělá se zpravidla dříve opotřebí.

Látkové peněženky

Látkové peněženky jsou typické svou rozmanitostí. Mohou být na nich různé kresby, nápisy a výšivky. Často jsou také zhotoveny v kombinaci s jinými materiály, například s umělou či pravou kůží. Na trhu jsou k dostání jak v jednoduchém provedení, tak i stylové, originální a luxusní. Mají však oproti koženým často větší sklon k opotřebovávání se, je tak třeba počítat s tím, že ji budete muset nahradit o něco dříve (neplatí to však pokaždé).

Podle rozměrů

Dámské peněženky se provádí v mnoha velikostech. Vybírat můžete od těch nejmenších, do kterých se vejdou zpravidla jen drobné (či pokrčené bankovky). Dále jsou pak k dostání peněženky rozkládací, které jsou ve složeném tvaru malé a po rozdělání dostatečně velké k bezproblémovému uchovávání bankovek i kovových mincí. Tyto peněženky jsou většinou látkové a mají zapínání na suchý zip. Na trhu často naleznete peněženky, které jsou střední velikosti. Většinou se jedná o ty, u kterých budete řešit problém s umístěním bankovek, protože k tomu nejsou dostatečně dlouhé (často se musí přeložit napůl). Mezi další patří peněženky velké, které mají dostatek potřebného místa na uschování hotovosti.

Podle vnitřního vybavení

Důležité pro výběr peněženky může být také fakt, jaké má vnitřní uspořádání. Někomu vyhovuje co nejjednodušší provedení bez přehnaného množství přihrádek na karty a doklady, pro jiné je jejich početnost zase rozhodující.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20596 (skvela-zabava.cz#9986)


Přidat komentář