Celebrity na večírku

Celebrity chodí na večírky především proto, aby se zviditelnily a poté za účelem získání nových kontaktů a práce. Součástí těchto večírků jsou také paparazzi, kteří se snaží vyfotit celebrity ve všech možných situacích.

Každý z nás má svou oblíbenou celebritu, která nás zajímá. Aby bylo možno zjišťovat o oblíbené celebritě novinky, je potřeba, aby ji někdo jiný za nás sledoval. Hlavní věcí, která nás však zajímá, jsou fotky, které obstarávají paparazzi, kteří je sledují na různých akcích a večírcích.

Celebrity na večírku

Všichni chodíme rádi do společnosti a mluvíme-li o celebritách, platí to dvojnásob. Celebrity chodí na večírky z mnoha důvodů, z nichž ten nejdůležitější je, získávání práce a setkávání se známými. Každý takový večírek je však také možností pro paparazzi, kteří zde chodí proto, aby zachytili nějakou tu známou osobnost v co nejchoulostivějších situacích. Je to dáno tím, že se na večírcích podává také alkohol, který odstraňuje zábrany a umožňuje lidem, chovat se nevyzpytatelně.

Kdo je paparazzi?

Jednoduše řečeno jsou paparazzi bulvární fotografové, kteří jsou zde proto, aby fotografovali známé osobnosti, herce, politiky apod. při privátních situacích, které by obyčejný fotograf nebyl schopen udělat. Oproti jiným fotografům mají paparazzi v některých zemích svou práci omezovánu právními předpisy a mají také stanovená místa, na kterých se mohou zdržovat. Paparazzi jsou ve své podstatě fotografové, kteří se mnohdy nezastaví před ničím a jsou schopni fotografovat i situace, které jsou nevhodné, jako například v případě smrti někoho známého apod.

Bulvární deníky u nás

Mluvíme-li o paparazzi, je nutno říci, že tito lidé pracují pro tzv. bulvární deníky nebo noviny, které se vyznačují tím, že obsahují velké titulky a obrázky, dále pak zkrácené články, jejichž obsah může být rovněž vulgární a obsahují jednoduchý a omezený slovník. Zisky takovýchto deníků plynou zejména z inzerce a také z toho, že jsou tyto deníky vydávány ve statisícových nákladech. Hlavním obsahem bulváru jsou aktuální pudové emoce, obsahující sex, násilí a lidská beznaděj a mnohdy tento obsah překračuje pomyslnou hranici etiky. Výjimkou zde mnohdy nejsou ani smyšlená tvrzení či domněnky, které se zde vyskytují proto, aby bylo dosaženo větších zisků. Nejoblíbenějším bulvárním deníkem u nás je deník Blesk, který si můžeme koupit jak na novinových stáncích, tak v internetové podobě. Dalším bulvárním deníkem, který má rovněž tištěnou podobu i internetovou podobu je deník AHA. Dá se říci, že tyto dva zmíněné bulvární deníky jsou u nás nejrozšířenější a dá se říci, že také nejčtenější.

Bulvární deníky v zahraničí

Bulvární deníky v zahraničí se od tuzemských příliš neliší. Rozdíl je v tom, že jejich náklady jsou mnohdy vyšší a podíváme-li se na bulvární deníky v USA, mají v této zemi daleko více objektů na sledování a tudíž je jich o mnoho více. Také paparazzi v zahraničí a zejména v Americe se chovají zcela jinak, než ti, kteří jsou u nás. Paparazzi v USA mají také k celebritám jiný přístup a dovolují si daleko více, než ti tuzemští. A právě proto, že paparazzi v zahraničí postupují při své práci mnohdy na hranici slušnosti a také zákona, byli zákonodárci nuceni vydat zákony, kterými upravují jejich možnosti. Zejména v USA je nutné jejich práci usměrňovat, neboť jsou známy situace, při kterých se paparazzi stali zodpovědnými dokonce za smrt celebrit, jako tomu bylo například v případě Princezny Diany apod.

Bulvární deníky u nás a jejich podoby

Bulvární deníky si můžeme koupit jak v tištěné podobě na novinových stáncích, tak rovněž v internetové podobě. Internetová podoba je pro nás daleko jednodušší, než, když si musíme jít koupit tištěnou verzi někde do trafiky. A to vše v pohodlí domova, aniž bychom museli z domu vycházet. Všechny bulvární deníky mají podobu většího formátu, přičemž nejmenší je formát A4. Je tomu tak proto, aby zde bylo možno umístit pikantní fotografie celebrit a také co největší titulky, které nás doslova vybízí k tomu, abychom po daném bulvárním deníku sáhli. Když se zamyslíme, dojdeme k tomu, že zisk z prodeje jednoho bulvárního deníku, kupříkladu za jeden den by dokázal nakrmit mnoho dětí.

Kdo je celebrita?

Pojem celebrita známe všichni. Co však pojem celebrita znamená a kdo celebritou je? V podstatě je celebrita člověk, který dosáhl ve společnosti vysokého uznání a je znám. Celebritou je člověk, který na sebe strhává pozornost médií. Měřítko tohoto pojmu není až tak zásluha dané osoby, ale to, jakou o ni má zájem veřejnost. Pouze člověk, který je všude znám, může být označován za celebritu.

Oblíbenci bulvárních deníků u nás

Jestliže se zamyslíme nad tím, která celebrita zajímá bulvární deníky nejvíce, můžeme zmínit Agátu Hanychovou, kterou si vybírali paparazzi zejména dříve pro její drzou až výbušnou povahu. Tato její povaha dávala paparazzi jistotu v tom, že kdykoli se objevila někde ve společnosti, nebyla nouze o pikantnosti a bylo tedy vždy o čem psát a nutno říci, že v případě této celebrity si bulvár mnohdy mohl také cokoli lehce domyslet. V dnešní době zajímá paparazzi zejména Iveta Bartošová, která je vděčným tématem a to hlavně proto, že zde mají bulvární deníky možnost domýšlet si své scénáře, které jsou mnohdy za hranicí vkusu. Ale nejen tyto dvě celebrity zajímají bulvární deníky a tudíž také paparazzi. Známých osobností máme ve své zemi mnoho ať již mezi herci, zpěváky či politiky apod. a tak si mohou vzít média a paparazzi do hledáčku kohokoli, kdo je právě v kurzu.

Oblíbené celebrity zahraničního bulváru

Podíváme-li se na bulvár především v Americe, o kterém u nás slyšíme nejvíce, je nutno říci, že si mají daleko více práce, než u nás. Amerika je daleko větší zemí a celebrit v ní žije o mnoho více, než u nás. Také paparazzi zde mají daleko více možností, avšak na druhou stranu jsou zde již limitováni zákonem, který jim určuje, za jakých podmínek mohou své fotografie pořizovat. A vzhledem k tomu, že jsou zahraniční celebrity oblíbené po celém světě, jsou jejich honoráře daleko vyšší, než těch našich. Díky práci, kterou paparazzi odvádějí, se můžeme dozvídat o zahraničních celebritách také u nás. Nejčastěji vídanými zahraničními celebritami jsou Amy Winehous, Lindsay Lohan, Angelina Jolie, Brad Pitt, Jennifer Lopez, Victoria a David Beckham atd.

Paparazzi a jak je vnímáme

Většinou vnímáme paparazzi jako někoho, kdo se šťourá v soukromí jiných lidí. Obecně řečeno je bereme jako lidi, kteří škodí. Na druhou stranu nebýt těchto osob, nedozvěděli bychom se tolik informací o celebritách. Celebrity by nebyly tak známy a také by neměly tolik práce, jako ve chvílích, kdy se o nich mluví.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20576 (skvela-zabava.cz#9872)


Přidat komentář