Bižuterie

Zeptáte-li se skupinky žen, co se jim vybaví, řekne-li se bižuterie, můžete se dočkat rozličných odpovědí. Pro některou ženu může bižuterie představovat pouhé cetky. Ovšem pro jinou je bižuterie nezbytným a osobitým doplňkem.

Pojmenování „bižuterie“ může být do jisté míry zavádějící a může v nás evokovat nekvalitní, pouťové laciné ozdůbky a korálky. Zavítáte-li však do specializované prodejny s bižuterií, pak se ocitnete doslova v záplavě jiskřivých šperků (broží, náramků, náhrdelníků, řetízků, náušnic, prstenů), a to od šperkařských firem vskutku zvučných jmen.

Co se skrývá pod bižuterií

Podíváme-li se blíže na bižuterii, pak objevíme skvostné šperky, které mohou být nejen z rozličného materiálu (například stříbro, chirurgická ocel), ale také ozdob (například zirkon, křišťál Swarovski, plastové korálky, štras, skleněné korálky aj.).

Bižuterie si najde místo ve šperkovnici každé ženy

Tak, jako v šatníku ženy by neměly chybět specifické oděvní kousky, pak ani šperkovnice by neměla zůstat prázdná. Vhodně zvolený šperk totiž dokáže u ženy zvýraznit to, co je na ní zajímavé a krásné. Šperk je i osobitým doplňkem, kterým ostatním dáváme najevo, jaký máme vkus, co upřednostňujeme, jaké jsme (odvážné, tajemné, vyzývavé aj.).

Uchováváme bižuterii

Pro bižuterii je charakteristické, že ji tvoří především kousky zdobené celou řadou kamínků, korálků, sklíček apod. Aby nedošlo k zbytečnému a příliš rychlému poničení, poškrábání těchto ozdob, je vhodné ukládat bižuterii odděleně od ostatních kousků, například v plátěném, mušelínovém, nebo plastovém pytlíčku či v krabičce apod. Kromě toho, kdybyste šperky „naházeli“ jeden přes druhý, bylo by jen otázkou času, kdy by se do sebe zašmodrchaly.

Svatební bižuterie

Ve svatební den touží být každá žena tou nejkrásnější. Každá žena chce být středem pozornosti a být okouzlující pro svého ženicha. Vedle svatebních šatů, svatebního účesu, střevíčků, jsou tu i doplňky v podobě šperků, které zvýrazní a zdůrazní krásu ženy a jedinečnost neopakovatelného okamžiku, respektive svatebního dne.

Co se týká** svatební bižuterie**, pak mohou nevěsty vybírat ze třpytivých štrasových šperků (korunky, náušnice, náhrdelníky, náramky) i šperků stříbrných a zdobených Swarovski křišťálem.

Práce s počítačem a bižuterie

Bižuterii si bereme nejen na schůzky, na zvláštní příležitosti (večírky, plesy, promoce, svatba, křtiny aj.), ale také do práce. Ženy, které zastávají pracovní pozice, ke kterým patří asistentky, sekretářky, písařky, personalistky, účetní aj., bezpochyby používají při své práci počítač nebo notebook.

Tady je třeba pamatovat na to, že vezmete-li si například náramek zdobený kamínky, perlami apod., pak bude jeho krása značně poznamenaná při neustálém odírání a poťukávání při psaní na klávesnici. Kromě toho, nejspíš se Vám ani nebude moc dobře pracovat (záleží samozřejmě na velikosti a řešení náramku). A tak, abyste prodloužili životnost a krásu takového šperku, je jistě vhodnější si ho pro určité chvíle sundat.

Tak, jako u make-upu a vůně platí „méně znamená více“, tak i u šperků není účelem se ozdobit vším, co máme zakoupené. Můžete sladit dva, tři kousky. Ovšem, kolikrát stačí jeden výrazný šperk v podobě brože, prstenu, náramku a účel a smysl bude splněn.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20593 (skvela-zabava.cz#9925)


Přidat komentář