Barevné punčochy

Spousta žen volí neutrální jednobarevné punčochy jako součást svého oděvu. Například pro obchodní setkání se to hodí, ale jinak můžete experimentovat. Nebojte se, ukážeme vám jak.

Punčochy se dají nosit celoročně, záleží na jejich síle. Jaká je jejich funkce. Předně je tu estetické hledisko. Přeci jenom dokáží vyhladit nohu a také zamaskovat případné nedostatky. Zároveň mohou dolním končetinám dát i určitý opálený tón a sametový vzhled. Pak je tu i funkce společenská. V každé dobré společnosti, a nyní to není míněno snobsky, se musí nosit punčochy. Možná si vybavíte, jak média a odborníci ne etiketu svého času řešili, že první dáma USA Michele Obama nenosí punčochové kalhoty. Dalším důvodem pro nošení punčoch je obdobný i jako důvod nošení ponožek. Holá noha se vám botách tolik nepotí a tím pádem nevyvstává nepříjemný odér.

V míře barev se ale mnoho žen drží zpět. Samozřejmě, že při konzervativnějších příležitostech to někdy nelze, ovšem jindy si můžete dopřát více rozvernosti. Poradíme vám.

Jak nosit barevné punčochy

Barevné punčochy, to je různý kolorit a vzory. Zde je zapotřebí myslet na to, co se k vám hodí. Pokud máte silnější nohy, tak se raději** vyhýbejte světlým odstínům a také sytých barev** jako např. u červené. Tyto typy rozšiřují. Stejně tak jednejte opatrně s grafikou. Některé vzory vám opět mohou zesílit nohy a jindy punčochy zase mohou dojem trochu pokřivit, proto je nutné vybrat takový vzor, který vás rozveselí, ale také vám bude i lichotit.

Co se týká barevných punčoch a potažmo i vzorů, tak se musí umět kombinovat. Slaďte tyto prvky se zbytkem oděvu. Může to být tón v tónu, někdy i kontrast, ale zde opatrně. Jestli máte celobílé oblečení včetně kozaček, tak ne vždy se hodí černé punčochy. Můžete si ale pohrát se střídáním barev. Černá kabelka, černý klobouk, bílý kabátek, černé punčochy a pak i ty bílé boty.

Typy barevných punčoch

Punčochy mohou být jednobarevné, ale i vzorované. Čím pestřejší kolorit a dezén, tím ubírejte na zdobnosti ostatních kousků oděvu. Vůbec je základem, že jakmile máte něco vzorovaného, tak už by to neměl rušit jiný grafický prvek. Co se týká tedy barevnosti, tak můžete mít jednak celou škálu koloritu, ale také různých kombinací. To může být klasická geometrie, ale i symbolika. Tyto prvky jsou velmi efektní a někdy působí i jako vtipné tetování.

A co vzorované punčochy?

Dostáváme se i k vzorům. Ty mohou být v jednolité barvě, kdy se vlastně střídají silnější a tenčí části punčoch. Velmi často se volí právě již zmíněné geometrické prvky anebo ona grafika, což je třeba potisk růží, efekt krajky a podobně. Zejména vzory mohou měnit tvar vaší nohy a to jak v kladném, tak i záporném smyslu.

Už víte, jaké punčochy jsou ty pravé? Pak si vybírejte tak, aby vás zdobily a také vám lichotily.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20592 (skvela-zabava.cz#9924)


Přidat komentář