Výlet s dětmi do dinoparku

Pohled na dravé giganty i roztomilá stvoření, na boj i souznění. Poznání minulosti naší planety netradičním a zábavným způsobem. To vše a mnohem více vám i vašim dětem může nabídnout některý z našich dinoparků.

Netradiční výlet? Návštěva dinoparku!

Pokud uvažujete o zajímavém výletu, který bude bavit děti všech kategorií, můžete zvolit návštěvu dinoparku. V České republice se už nacházejí čtyři (Plzeň, Vyškov, Ostrava a Praha), na Slovensku jeden v Bratislavě, takže každý si jistě vybere pro sebe nejvhodnější místo.

Co všechno můžete v dinoparku vidět?

Dinopark nabízí různé možnosti zábavy, ponaučení i relaxace.

Dinosauři

Základem každého** dinoparku** jsou samozřejmě modely různých druhů dinosaurů. Obdivovat můžeme nejen realistické statické sochy, ale i působivě pohyblivé modely. Zároveň jsou dinosauři doplněni zvukovými efekty, aby byl prožitek návštěvníků ještě dokonalejší. Důležité je říci, že všechny modely byly vytvořeny podle důkladných a přesných vědeckých výzkumů, aby co nejvěrněji připomínaly skutečnou podobu dinosaurů. Ve speciálním dinosaurovi jménem Fotosaurus se můžete vyfotit. Možnost focení a natáčení pro soukromé účely je samozřejmostí v celém areálu. Každý model dinosaura je doplněn informační tabulí, která podává veškeré důležité a zajímavé informace o konkrétním druhu, jako je např. název, velikost, strava a  poznávací znamení. V parku najdeme i další informační cedule seznamující nás s různými aspekty života v pravěku, zejména v druhohorách. K tomuto účelu slouží také expozice Cesta do minulosti země, představující vývoj planety od jejího vzniku po současnost a vystavující různé druhy fosílií.** Dinoparky** jsou vytvořeny tak, aby dinosaurům bylo přizpůsobeno okolní prostředí. Kromě toho pražského se nacházejí mimo ruch města, návštěvou tak zároveň strávíme krásný čas v přírodě.

3D kino v dinoparku

Součástí každého dinoparku je i jedinečné** 3D kino**, promítající filmy vytvořené speciálně pro tyto účely. S novou sezónou obvykle přichází i zcela nový příběh plný ponaučení i krásné podívané. Vstupenka do 3D kina je v ceně vstupného, každému návštěvníkovi jsou pro zhlédnutí filmu zapůjčeny 3D brýle.

DinoShop

Další součástí je** Dino Shop**, ve kterém si jistě vyberete z velkého množství suvenýrů a hraček s tematikou dinosaurů.

Paleontologické hřiště v dinoparku

Děti si zajisté rády pohrají na hřišti. Jeho speciální součástí je paleontologický koutek, ve kterém si děti samy mohou zkusit práci paleontologů a nalézt vlastní kostru dinosaura.

Občerstvení

Samozřejmostí je také občerstvení v DinoCafé nebo DinoGrilu.

Jsou mezi dinoparky rozdíly?

Pokud jste už nějaký dinopark navštívili a byli jste spokojení, jistě můžete zkusit navštívit i park na jiném místě, protože i když mají parky základ stejný, každý je svým způsobem jedinečný. Nejedná se jen o zcela jiné prostředí (vyškovský park je ponořený do lesa, park u Ostravy naopak připomíná vyprahlou krajinu apod.), ale každý dinopark nás překvapí něčím, co žádný jiný nemá (příkladem může být 4D kino v Praze nebo stezka hbitých Deinonychů v Ostravě).

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20544 (skvela-zabava.cz#9974)


Přidat komentář