Výlet po krásách Česka

Už se Vám nechce trávit volný čas jen doma? Nevíte ale kam vyrazit? Nevadí, poradíme Vám. Příroda České republiky je velmi různorodá, navštívit můžete hory, pohoří, vodopády, rašeliniště i památná historická místa.

Česká republika má mnoho krásných míst a zajímavých pamětihodností. Na výběr máme velké množství hradů, zámků, zoologických i botanických zahrad, nádherné přírodní oblasti určené pro náročnou ale i běžnou turistiku. Vybrat si opravdu máme z čeho, teď už jen záleží, zda se na výlet chystáte s dětmi nebo s dospělými přáteli, zda se chcete na výletě dozvědět něco o historii země, či zda upřednostníte výlet do přírody.

České Švýcarsko

Jedním z nejkrásnějších klenotů naší země je České Švýcarsko. Jedná se o nejvzácnější přírodní oblast, o národní park České republiky. Nachází se v okrese Děčín u obce Hřensko a Chřibská, a rozkládá se u státní hranice s Německem. Nejdůležitější námět na prohlídku této krásy je unikátní skalní město, které vytváří skály v podobě věží, bran a stěn, odkud jsou nádherné skalní vyhlídky. V Českém Švýcarsku se nachází největší skalní most v celé Evropě zvanou Pravčická brána.  Nedaleko se nachází také zajímavá oblast a to Labské pískovce, kde najdeme skalní město Tiské stěny a nejvyšší stolovou horu u nás Děčínský Sněžník, kde se můžeme pokochat krajinou z vyhlídky z kamenné rozhledny.

Český ráj

V samotném srdci Čech se nachází oblast zvaná Český ráj. Mnoho krásných sentimentálních rybníků, pískovcové skály s rozsáhlými skalními městy, ale i kouzelné vyhlídky do daleké krajiny, to vše naleznete v Českém ráji. Nejnavštěvovanější jsou Prachovské skály, kde najdete nádherné pískovcové věže, tyčící se nad hlubokými lesy. Nejkrásnější skalní město v Českém ráje je Hruboskalsko, , které tvoří okolo čtyř sta pískovcových věží dosahujících výšky až 60 m. Navštívit můžete také skalní zámek Hrubá skála, který stojí na pískovcové skále asi 6 km od Turnova. K prohlídce je přístupné nádvoří a hradní vyhlídková věž, ostatní prostory zámku dnes slouží jako hotel. V Českém ráji nalezneme také méně známé Klokočské a Betlémské skály, které nejsou tak navštěvované, a tak máte možnost si krásu okolí vychutnat. Další oblasti, která stojí za návštěvu Českého ráje je Maloskalsko, kde je nádherná podívaná na České Dolomity. Jejich špičaté Suché skály velmi připomínají právě italské Dolomity. Nejznámější ikonou Českého ráje  jsou hrady Trosky, Kost, Valečov, Frýdštejn i Pantheon. Zajímavým místem je i hrad Drabské světničky, jde o skalní hrad  tyčící se na sedmi skalních blocích vysoko nad okolní krajinou.

Adršpach – Teplické skály

Pro milovníky skalních měst je jistě nejnavštěvovanějším místem naší republiky právě Adršpach a Teplické skály. Příroda je zde čistá, přírodní, neporušená. Naleznete tu překrásné skalní útvary, skalní jezírka, vodopády, pískovcové skály. Nejznámější jsou skalní útvary s názvy Milenci, Starosta a Starostová, Krakonošův zub či Homole cukru. Adršpach a Teplické skály jsou propojené Vlčí roklí, kde naleznete téměř nedotknutou krajinu. V blízkosti se nachází také Broumovské stěny, které nejsou tolik navštěvované, avšak také velmi nádherné, i zde se můžete na svět dívat z ptačí perspektivy.

Krkonoše

Nejvyšší horu České republiky nalezneme v pohoří Krkonoše. Jedná se o Sněžku,která dosahuje výšky 1602 m n.m. Na vrchol se dostanete sedačkovou lanovkou z Pece pod Sněžkou, ale také zde vede mnoho turistických, cyklistických i běžkových cest. Ze samotného vrcholu Sněžky je překrásný panoramatický pohled do širokého okolí. Celá oblast Krkonoš má velmi mnoho krásných míst, vodopády, rašelinišť. Jsou zde nádherné obrovské kameny různých tvarů, například** Harrachovy kameny, Mužské a Ženské kameny,** které se nacházejí mezi Labskou a Špindlerovou boudou. Jestli chcete navštívit rašeliniště, určitě za zmínku stojí Úpské rašeliniště, rašeliniště na Medvědině či Černohorské rašeliniště. Mezi klenoty patří krkonošské vodopády, které se nachází u Janských lázní. Tvoří je kaskády na Černohorském potoce a určitě patří mezi jedny z nejkrásnějších naší země.

Praha

Hlavním městem České republiky je Praha. Jedná se o jedno z nejkrásnějších míst na celém světě. A právem. Praha má velké množství hodnotných historických památek, vzácných zahrad a vyhlídkových věží a míst. Hlavní ikono Prahy je Pražský hrad, který je největším hradem na světě podle Guinessovy knihy rekordů, a Karlův most. Navštívit v Praze můžete mnoho památek, mezi nimi například Staroměstské náměstí, Vyšehrad, chrám sv. Víta, v části Troja zoologickou a botanickou zahradu a Trojský zámek, vyhlídkovou věž Petřín. Na Karlův most je krásný pohled ze Staroměstské a Malostranské mostecké věže. Praha ročně přijede navštívit desítky tisíc turistů a rozhodně mají z čeho vybírat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20542 (skvela-zabava.cz#9970)


Přidat komentář