Víkend v Paříži

Eifellova věž, Louvre, Notre-Dame, Grande archa a mnohem více. Památky s dlouhou historií a také moderní stavby, to vše můžete v Paříži vidět. Navštivte toto úžasné město a budete na jeho krásu vzpomínat po zbytek života.

Paříž, jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších míst na světě. Také už dlouho přemýšlíte nad tím, že toto město navštívíte a objevíte jeho kouzlo? Pojďme se společně podívat, co vše v Paříži stojí za to vidět.

Paříž - všeobecné informace

Paříž, hlavní město Francie, se rozkládá na ploše 1800 km2 a žije zde přibližně 8,5 miliónů obyvatel. V** Paříži** žije velké množství cizinců, imigrantů, novinářů a také umělců. Paříž je politické, administrativní, ekonomické a kulturní centrum Francie. V Paříži najdete skutečně vše, je to město kontrastů. Nachází se tady úzké klikaté uličky, ale také velké bulváry, špičkové restaurace a malá bistra, nadčasově působící čtvrti a oproti tomu špinavá sídliště. Paříž je obklopena Montmartrem, Belleville, Chaillot a Montparnasse. Cnetrum města je tvořeno ostrovy Ile de la Cité aIle St-Louis. Nejvyšším bodem Paříže je pahorek Montmartre, který leží v nadmořské výšce 129 metrů. Paříž je především město služeb, průmyslové objekty zde budete hledat marně. Krásy Paříže za rok obdivuje přibližně 20 miliónů turistů.** **

Cestujeme do Paříže

Navštívit Paříž můžete hned několika způsoby. Rozhodnout se můžete pro bezpečnou a jistou cestu s cestovní kanceláří nebo cestu na vlastní pěst. V případě, že cestujete sami, tak můžete jet autem nebo letět letadlem.

Cestování autem do Paříže

Chcete** cestovat autem? Tak v tom případě budete potřebovat platný řidičský průkaz, registrační doklady o vozidlu a doklad o pojištění vozidla. Cestování po Paříži může být velmi náročné, během letních měsíců a dopravní špičky jsou zde časté **zácpy. Také poplatky na dálnicích bývají dost vysoké. Povolená rychlost v obcích je 50 km/h. Na dvouproudových vozovkách je povolená maximální rychlost 90 km/h a 110 km/h. Maximální rychlostí 130 km/h můžete jet na placených dálnicích. Také si můžete být jisti tím, že zaparkovat v Paříži není jednoduché, proto je lepší po městě cestovat hromadnou dopravou nebo pěšky.

Cestování letecky do Paříže

V případě, že budete** cestovat letadlem**, můžete přistát na letišti Roissy – Charles – de Gaulle nebo na letišti Orly. Cesta letadlem z Prahy do Paříže trvá přibližně 1 hodinu a 55 minut. Rozhodnout se také můžete cestovat vlakem. Přímý vlak z Prahy jede do Paříže 19 hodin.

Co v Paříži navštívit?

Paříž si můžeme představit jako město, které je rozděleno řekou Seinou na 2 části. Seina je lemována významnými památkami jako je Notre-Dame, Louvre, Place de la Concorde atd. Po Paříži se můžete jednoduše pohybovat metrem, vlaky RER (ty vás dovezou na předměstí), autobusy nebo taxíky. Také kouzelným zážitkem bývá plavba výletní lodí po Seině. Na vodách Seiny můžete proplout kolem nejkrásnějších památek a navečer je vrcholem cesty rozsvícení Eiffelovky.

Ostrovy v Paříži

Právě na ostrově Île de la Cité najdete katedrálu Notre-Dame. Stavba této budovy byla zahájena v roce 1163 a dokončena v roce 1345. Tato katedrála kombinuje prvky románské a gotické. Vstup do katedrály je zdarma. Navštívit můžete také Severní věž Notre-Dame, na kterou vede 387 schodů.

Vítězný oblouk

Na náměstí Charlese de Gaulla (Place de l´Étoile) na konci bulváru Avenue de Champs-Elysées majestátně stojí Vítězný oblouk nebo také Arc de Triomphe. Vítězný oblouk byl postaven Napoleonem Bonaparte v letech 1806 až 1836 na počest vítězství u Slavkova. Oblouk je 50 metrů vysoký a 45 metrů široký. Z Vítězného oblouku budete mít skvělý výhled na geometrický plán města.

Avenue des Champs-Élysées

Avenue des Champs-Élysées (česky Elysejská pole) je jednou z nejúžasnějších tříd na světě. Tato třída vede od Vítězného oblouku směrem k Place de la Concorde. Celá třída je osázena kaštany. V horní části třídy najdete kina, kanceláře aerolinií a autosalony. Na ulici je také velké množství kaváren a restaurací, všude vládne pouliční ruch.

Eifellova věž

Pro většinu návštěvníků je právě Eifellova věž hlavní dominantou Paříže. Stavba Eiffelovy věže byla určena pro Světovou výstavu v roce 1889. Výška věže je 320 metrů a po určitou dobu byla nejvyšší stavbou světa. Věž měla být po skončení Světové výstavy v roce 1910 rozmontována, ale nestalo se tak. V případě, že navštívíte Paříž v letním období, buďte připraveni na davy turistů a dlouhé řady.

La Défense

Za návštěvu rozhodně také patří moderní čtvrť La Défense. Celé této čtvrti vévodí** Grande Archa (Velká archa).** Velká archa je 110 m vysoká a 106 metrů široká dutá kostka, do které by se vešel celý Notre-Dame.  Velká archa stojí v jedné linii s Vítězným obloukem a čtvercovým náměstím Louvru. V nohách archy jsou umístěny kanceláře a ve střeše jsou konferenční místnosti a výstavní prostory.

Muzeum Louvre

Muzeum Louvre najdete mezi Place de la Concorde a Rue Rivoli. V paláci jsou umístěny rozsáhlé sbírky, ale většina turistů zde míří především za známou Mona Lisou. Palác Louvre se začal budovat už ve 13. století a poté se postupně dostavoval. Muzeum, které je zde umístěno, je obrovské. Za jednu návštěvu můžete stihnout jedině běžnou prohlídku. Muzeum má celkem 8 oddělení, patří mezi ně: orientální starožitnosti, Egyptské starožitnosti, Římské, etruské a řecké starožitnosti, Islámské umění, sochařství, dekorativní umění, malířství, kresba a malba. Vstup do Louvru je tvořen zajímavou skleněnou pyramidou.

Montmartre

Montmartre je Pařížská čtvrť, která se nachází ve výšce 130 metrů nad mořem. Najdete zde velké množství křivolakých a také slepých uliček, celková atmosféra je zde odlišná od zbytku Paříže. Poslední dvě století byla tato čtvrť spojována především s umělci a bohémy. Najdete zde také známý kabaret Moulin Rouge a velké množství sexshopů.

Sacré-Cœur

K bazilice Sacré-Cœur se můžete dostat ozubenou dráhou. Bazilika stojí na nejvyšším bodě v Paříži. Francouzi mají na tuto stavbu velmi rozdílné názory, někomu se líbí, jiní jí opovrhují. Bazilika je směsí prvků byzantského a románského slohu. Sacré-Cœur se začala stavět v roce 1875 a dokončena byla v roce 1919.

Proč navštívit Paříž

Toto byla jen malá ochutnávka míst, které stojí za to v Paříži navštívit. Tak trochu jinou atmosféru Paříže můžete pocítit v katakombách rozkládajících se pod Paříží. Především v letních dnech se zde příjemně zchladíte, ale s všudypřítomných lebek a kostí se vám mohou postavit chloupky na rukou. Dále jsme nezmínili Pantheon, Versailles, Dysneyland. V Paříži je tolik míst, která stojí za to vidět, že se vše za jeden víkend nedá stihnout. Udělejte si výlet do Paříže, prožijte si její neopakovatelnou atmosféru a určitě se zde budete chtít jednou zase vrátit. Paříž je krásné, moderní město, které nabízí obrovské možnosti. Stále váháte nebo jste se už rozhodli? Když se nechcete do Paříže vydat v letním období, tak zkuste např. v Paříži oslavit příchod nového roku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20556 (skvela-zabava.cz#10078)


Přidat komentář