Tipy na výlet v Moravskoslezském kraji

Moravskoslezský kraj se nachází v nejvýchodnější části České republiky. Celý rozsáhlý region má mnoho podob, od divokých přírodních scenérií, hlubokých lesů, strmých strání až po města. Najdete zde kouzelnou přírodu, romantiku i zábavu.

Moravskoslezský kraj

Jde opravdu o kraj mnoha podob. Zatímco zde najdete památky na těžbu uhlí, která citelně postihla krajinu, tak najdete i naprosto čisté a zdraví prospěšné pohoří Jeseníku, kde se do Priessnitzových léčebných lázní jezdí léčit mnoho lidí s dýchacími potížemi. V kraji najdete 103 registrovaných zámků a hradů. Některé jsou registrované jako národní kulturní památky, zámky v Hradci nad Moravicí a Raduni, jiným však doslova hrozí zánik. Kromě toho jsou zde i muzea, zoologická zahrada v Ostravě, zajímavá architektura a samozřejmě turistika.

Osobní přeprava Ostrava

Nemáte rádi tlačenice v přeplněných prostředích hromadné veřejné dopravy, častá zpoždění a výluky, přestupování a dlouhé čekání na zastávkách či na navazující spoje? Pak jistě rádi uslyšíte, že existuje alternativa k tomuto nepohodlnému a zdlouhavému způsobu cestování. Pro všechny, kteří dávají přednost rychlosti, komfortu a pohodlí, je kdykoliv připravena osobní přeprava Ostrava.

Osobní přeprava je služba, kdy si na kterékoliv místo a čas objednáte osobní automobil, který vás doveze tam, kam potřebujete, a také nazpátek, budete-li chtít. Osobní přeprava je vhodná také pro větší skupinu osob.

Ostrava výlety

Dříve byla Ostrava šedým nevzhledným městem, kde se málokomu líbilo. Dnes je vše jinak. Výlet do Ostravy stojí opravdu za to. Z bývalých dolů jsou turistické atraktivity a technické památky, které dokumentují minulost města a tradici těžby černého uhlí. Tyto památky jsou celosvětově naprosto unikátní. Kromě toho najdete v Ostravě ZOO, Svět miniatur a Slezskoostravský hrad. Za navštívení stojí také charakteristická** Stodolní ulice**. Chcete-li si prohlédnout Ostravu z výšky, navštivte její radnici. Jde o největší radniční budovou v republice a se svou výškou 85,6 m zároveň o nejvyšší radniční vyhlídkovou věž.

Zámek Šilheřovice  a golf

Tento zámek stojí za zastávku. Na místě dřívější tvrze nechali Eichendorffové na počátku 19. století vybudovat klasicistní zámek, který byl později pseudobarokně přestavěn. V parku u jezírka stojí lovecký zámeček a v areálu rozsáhlého anglického parku se vzácnými dřevinami je vybudováno jedno z nejrozsáhlejších** golfových hřišť** v České republice.

Hradní zřícenina Hukvaldy

Jde o jednou z největších zřícenin ve střední Evropě a druhou největší na Moravě. Hrad byl ve 13. století vystavěn porýnským hraběcím rodem Hückeswagenů. Zásluhou své polohy i stavby nebyl tento hrad nikdy dobyt. Kromě hradu můžete v Hukvaldech navštívit Mezinárodní hudební festival Janáčkovy Hukvaldy, který se zde každoročně koná na počest hudebního skladatele Leoše Janáčka, který se zde narodil.

Jeseníky a Praděd

Je nejvyšší horou pohoří Hrubého Jeseníku (1491 m n. m.). Vycházka na vrchol stojí za to. V letech 1970–80 zde byla vybudována víceúčelová telekomunikační věž, která i s anténním nástavcem měří přes 160 metrů, spolu s výškou hory** tvoří nejvyšší bod** České republiky. Za příznivého počasí odtud můžete vidět Krkonoše a Vysoké Tatry.

Lázně v Karlově Studánce

Kromě toho, že zde najdete krásné a moderní lázně, kde se léčí lidé s dýchacími problémy, můžete také navštívit** starobylý lázeňský areál**, který vás přenese o pár století zpět. Jde o ojedinělý soubor dřevěných i zděných lázeňských domů, z konce 18. a počátku 19. století, které tvoří historické jádro horského městečka.

Heřmanovice s kostelem

Do roku 1339 byla tato obec městečkem. V průběhu 14. století se staly Heřmanovice vesnicí. Heřmanovice jsou zajímavé především historickými stavbami. Dochovaly se zde malebné roubené přízemní chalupy postavené v průběhu 19. století. Zajímavý je i farní kostel sv. Ondřeje s ohradní zdí a bránou, který tvoří dominantu obce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20534 (skvela-zabava.cz#9946)


Přidat komentář