Proč navštívit Třebíč?

Když mají lidé dovolenou, tak plánují kam vyrazit. Chorvatsko, Itálie nebo bližší Německo či Rakousko. Ale co domácí možnosti? Po České republice můžete cestovat celý rok. Nyní vyrážíme do Třebíče.

Proč cestovat po Česku?

Je pravda, že v posledních letech se rozmohl cestovní ruch domorodců i po vlastech českých. Přeci jen ale pořád existují nějaká „ale". Ukážeme si je.

Jako první se nabízí dovolené. Když už někdo má týden nebo čtrnáct dní volna, tak chce změnit prostředí. V létě je to poznání za mořem, které nemáme, v zimě zase lidé chtějí brázdit náročné sjezdovky. Obojí pak protkává objevování nových kultur. Pořádá ale máme možnost kratšího volna. Jenomže, kam lidé vyrazí o víkendech? Nešvar moderní doby. Když si chceme odpočinout, tak jdeme koukat po hezkých věcech. Do hypermarketů, kde pravda je vše. Obchody se vším možným, dětské koutky i restaurace. A to tu zatím nemáme třeba komplexy s bazény nebo sjezdovkami, jako tomu je v Dubaji nebo USA. Navíc, když už není příznivé počasí, tak lidé jsou raději doma, byť by mohli vyrazit do městečka vzdáleného něco kolem set kilometrů, třeba na den. Ale proč se neodreagovat takto. Každý kraj má své tradice, podobu a půvab. Jakmile to nastartujete, tak zapomenete na výdobytky moderní doby. A ještě ušetříte.

Třebíč – místo

Západomoravské město na Vysočině se honosí místem v památkách UNESCO. Už to samo o sobě evokuje, že zde najdete spousty zajímavostí. Ty se týkají zejména pamětihodností, ovšem malebná příroda vás též očaruje. Městem proplouvá řeka Jihlava a zdejší naturální smýšlení vede k jednomu z nejčistších míst ČR. Co ale Třebíč nabízí?

Třebíč – památky

Především se podívejte do baziliky sv. Prokopa, neopomeňte židovskou čtvrť a židovský hřbitov. Tato opečovávaná místa vás vtáhnou do tradic, které jsou spjaté s těmito pamětihodnostmi. Abyste měli Třebíč jako na dlani, tak můžete vylézt na 75 metrů vysokou věž, jež vám ukáže krásy Třebíče. Odtud pak půjdete na Karlovo náměstí, které patří k největším v naší zemi. Zde si pak můžete všímat typických artefaktů kraje. Renesanční domy, které mají sgrafitovou výzdobou a celým městem vás budu provázet i zachovalá sousoší různých námětů.

Třebíč – příroda

Rozhodněte zajděte do Národní přírodní rezervace Mohelenská hadcová step, kde najdete kaňony a unikátní rostliny či při troše štěstí potkáte i zajímavou zvěř. Pak se nabízí Přírodní park Třebíčsko s lesy nebo ostrůvky. Charakterem této části je výskyt žulosyenitového masivu s typickými balvany. Dále můžete zajít na Horácko nebo Přírodní park Rokytnou, kde vás okouzlí rozmanitá příroda s jinými prvky.

Je jej málo míst, které na jedné ploše nabízí tolik rozmanitostí. Třebíčsko si můžete projít pěšky anebo projet na kole. Cyklostezky jsou rovněž k dispozici, což ocení také eko-smýšlenci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20547 (skvela-zabava.cz#9980)


Přidat komentář