Podzimní Krakov

Krakov na podzim je dokonalým místem k tomu, abychom si prošli širokou škálu historických budov. Ne nadarmo byl Krakov, tedy jeho historická zástavba starého města, zapsána na seznam UNESCO. Toužíte-li po romantice a vědění, měli byste navštívit Krakov.

Polsko je zemí, kterou máme téměř, co by kamenem dohodil, a proto je také město Krakov příjemně blízko na to, abychom jej mohli navštívit. Roční doba, která je na návštěvu Krakova doslova ideální, je podzim. Proto bychom měli alespoň jednou za život navštívit podzimní Krakov.

Krakov

Krakov a to nejen na podzim patří mezi jedno z nejkrásnějších měst Polska. Je tomu tak zejména proto, že je Krakov nazýván hlavním městem polské kultury a zároveň jedním z hlavních turistických, kulturních či historických center Evropy. Díky tomu, že jsou v Krakově zastoupeny téměř všechny druhy stavebních uměleckých slohů, máme zde možnost prohlédnout si je, aniž bychom se příliš nachodili. A právě díky rozmanitosti historických staveb, které jsou v Krakově soustředěny, byla kompaktní oblast starého města spolu s historickou zástavbou zařazena v roce 1978 na seznam UNESCO.

Podzimní Krakov

Jak již bylo řečeno výše, je Krakov dokonalým místem k prohlídce** historických budov** a mnoha jiných zajímavostí, A proč bychom měli Krakov navštívit právě na podzim? Kouzelná scenérie podzimní krajiny spolu s padajícím listím kupříkladu v podhradí Wawelu či dokonalý pohled na klikatící se řeku Vislu, která obklopuje historické centrum Krakova je opravdu jedna z nezapomenutelných chvil v našem životě. A budete-li návštěvami památek unaveni nebo si jen budete chtít odpočinout, můžete se posadit do jedné z mnoha kavárniček, kde si dáte čerstvou kávu a můžete se kochat krásným výhledem. Ano, i takhle si můžete užít podzimní Krakov.

Krakov a památky

Krakov je městem, kde se můžeme setkat s náboženskými památkami křesťanskými i židovskými. Těmito památkami jsou křesťanské kostely či hřbitovy a také synagogy a židovský hřbitov. Mimo náboženské památky se ale můžeme také podívat do muzea Czartoryskich či do již zmiňovaného hradu Wawel, kde mají vystavena díla Rembrandta či da Vinciho nádheru Dáma s hranostajem a spoustu dalších neméně významných děl. Památek a nejen těch náboženských, ale z velké části hlavně historických je v celém Krakově mnoho a každý si zde může tedy vybrat to své.

Proč právě Krakov?

Je zbytečné ptát se, proč navštívit právě Krakov. Odpověď je jednoduchá, neboť Krakov je blízko na to, abychom si udělali příjemný výlet, který můžeme podniknout automobilem či v případě, že jej chceme pojmout více dobrodružně, tak kupříkladu vlakem apod. Krakov je ideálním místem** romantických procházek**, dá se zde také zdokonalit v otázce umění či historie a v neposlední řadě je zde možnost navštívit také trhy, které jsou vyhlášené. Chceme-li si tedy udělat radost a zpříjemnit si pochmurné podzimní chvíle, neměli bychom Krakov vynechat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20533 (skvela-zabava.cz#9940)


Přidat komentář