Pobyt s degustací vína

Prožít opravdu příjemný víkendový pobyt na klidném místě v okruhu svých přátel a k tomu ještě zažít opravdovou degustaci vín, je opravdu skvostným zážitkem. Více v následujícím článku.

Víno, je nápojem, který máme rádi téměř všichni. Ti z nás, kteří umí ocenit opravdu dobré víno, se mnohdy vydávají na víkendové pobyty, jejichž součástí jsou degustace vín. Máte-li tedy rádi víno a chcete prožít příjemný víkend, vyzkoušejte pobyt s degustací vína.

Pobyt s degustací vína

Degustace vín je velmi výjimečným okamžikem a je tedy potřeba, aby vše kolem této degustace bylo opravdu perfektní. Nejlépe si víno vychutnáme v příjemném a především klidném prostředí. A právě proto jsou degustace vín uskutečňovány při víkendových pobytech. Co se týče místa, pak převládá jak jinak, než jižní Morava a pro opravdové gurmány je zde možnost užít si víkendový pobyt s degustací vín v zahraničí, kupříkladu v Toskánsku.

Co pobyty s degustací vín obnáší?

Degustace vín je pro jejich milovníky opravdovým zážitkem. Můžeme je prožít v několika různých podobách a to buď v malebném prostředí vinice, nebo v některém z hotelů, kde jsou degustace vín pořádány pravidelně. Degustace vín může mít také, i když se to nezdá, sportovní podobu. Některé cestovní kanceláře pořádají zájezdy za poznáním a degustací vín na kolech. Pokud se pro tento výjimečný zážitek rozhodnete, tak nás čeká víkendové putování za degustací vín, při kterém uděláme něco pro své zdraví. Samotné degustace pak neprobíhají na jednom místě, ale hned v několika vinných sklípcích apod.

Jak správně degustovat víno?

Degustace vína je prováděna ne za účelem se opít, ale vnímat každý druh vína všemi smysly. Podstatou degustací vín je dokázat umět víno poznat a také vyhodnotit jeho kvalitu a charakter. V mnoha případech vede degustace vín k tomu, že se naučíme porovnávat kvalitu vín vzájemně mezi sebou. A s kým víno degustovat? Víno lze degustovat o samotě, avšak daleko příjemnější zážitek je, když degustujeme ve společnosti přátel. Víno je společenským nápojem, a proto je vhodné o něm při degustaci s přáteli hovořit.

Jak má správná degustace vín vypadat?

Dokonalá degustace vín je velmi složitou otázkou, vyžadující opravdu profesionální znalosti vín a všeho, co je s víny úzce spjato. Sklenice, ze kterých je, víno degustováno by měly být kvalitní a to ve tvaru vejce či tulipánu, přičemž víno se nalévá pouze do jedné třetiny. Celá degustace by měla probíhat při teplotě v místnosti cca. 20 °C. Po každém degustovaném vínu je nutno chuť v ústech neutralizovat, což je prováděno pomocí vody či bílé nekořeněné veky nebo bagety. Správný čas, při kterém by měla degustace vína probíhat, je po 9. hodině ranní nebo odpoledne po 15. hodině. Nejvíce při degustaci vín záleží na teplotě jednotlivých druhů, které chutnáme. A které smysly zapojujeme při degustaci vín nejvíce? Ano, máte pravdu, jedná se o čich, zrak a v neposlední řadě také chuť. K vínu je nutno nejprve přičichnout, poté si obsah sklenice proti světlu prohlédneme a pak již zbývá, jím pomalu kroužit ve skleničce a ochutnat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20555 (skvela-zabava.cz#10044)


Přidat komentář