Moravské hrady

Morava nabízí širokou škálu hradů. Kdybychom je chtěli navštívit všechny v jeden den, tak by to nebylo možné. Proto je velmi důležité pořádně si návštěvu hradu naplánovat. Chcete se dozvědět něco o historii Moravy? Nenechte si ujít návštěvy hradů.

Projít si hrady v době, kdy jsou přístupné pro veřejnost, což je ve velké míře především o prázdninách je snem mnoha z nás. Naše republika se může pochlubit mnoha velkými skvosty, a protože je tedy u nás hradů více než dost, je dobré si jejich prohlídku naplánovat.

Moravské hrady

Vyjmenovat všechny hrady na Moravě není zcela možné, neboť je jich velmi mnoho. Velmi oblíbenými moravskými hrady jsou například Hradec nad Moravicí, či Bouzov, ale potřeba se zmínit rovněž o Státním hradu Veveří, který není zrovna v ideálním stavu. Nejlepším obdobím, kdy uvedené hrady navštívit je doba prázdnin, kdy je zde možnost navštívit prohlídku hradů s výkladem. Výklad, který je k prohlídce podáván nám pomáhá pochopit, jak probíhal v daném hradě život a také, proč vypadá právě tak, jak vypadá.

Hradec nad Moravicí

Hrad, který se tyčí nad Hradcem nad Moravicí nás ohromí svou majestátností a především dokonalostí. Pravdou však je, že nebyl budován jako hrad, ale zámek, který v roce 1796 vyhořel. Tento fakt poté vedl k tomu, že z něj byla zbudována rezidence. Nezbytnou součástí tohoto skvostu je rovněž konírna s kočárovnou. Ptáte se, proč byl hrad postaven právě tam, kde stojí? Odpověď je snadná, neboť právě toto místo bylo strategicky výhodné a nabízelo tak bezpečné útočiště všem, kteří na něm žili. Tento významný hrad je originální a dokonalý hlavně díky tomu, že se skládá z Červeného zámku a Bílé věže.

Bouzov

Ten, kdo má rád hrady, by neměl opomenout prohlídku hradu Bouzov, který se nachází na Olomoucku. Bouzov, Vás doslova nakazí romantickou náladou a proto vybízí k prohlídce ve dvou. A čím, že je hrad Bouzov tak dokonalý? Odpověď je snadná, neboť právě zde najdeme cimbuří, arkýře, střílny, bašty, věže, vodní příkop, park a dlouhé mosty. Mezi velká lákadla hradu Bouzov patří rovněž stará umělecká díla, která jsou zde uložena a, která si zde můžete prohlédnout. A právě proto je hrad Bouzov nejkrásnějším a především nejnavštěvovanějším hradem u nás. Od roku 1945 je hrad Bouzov majetkem státu a spravuje jej Krajské vlastivědné muzeum v Olomouci.

Veveří

Státní hrad Veveří je jedním z nejrozsáhlejších hradů u nás. A má ještě jedno bohužel nepěkné prvenství, kterým je, že patří k nejvíce zanedbaným hradům u nás. Velmi zajímavé však je, že tento hrad vznikal bezmála 800 let a jeho původní vzhled připomínal lovecký hrádek, jehož první zmínka je datována na ok 1213. Historie Státního hradu Veveří je velmi dlouhá a proto se vyplatí si jej zajet prohlédnout a poslechnout celou jeho historii. V současné době nabízí tento hrad, který je neustále opravován mnoho expozic, které se postupně mění, což Vám dává možnost, navštívit jej několikrát, přičemž můžete vídat stále nové věci a objevovat nová a nová rekonstruovaná místa. Ale, i když probíhají rekonstrukce permanentně, je zřejmé, že bude celková rekonstrukce hradních budov, mobiliáře, nádvoří a parků ukončena až za několik let. Tím, že podstoupíte prohlídku Státního hradu Veveří, přispějete na jeho rekonstrukci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20540 (skvela-zabava.cz#9960)


Přidat komentář