Kam za vánočními dárky

Vánoce jsou sice ještě poměrně daleko, ale na druhou stranu čas letí rychleji, než je nám milé. Proto je lepší nenechávat nákup vánočních dárků na poslední chvíli, ale vše si v klidu zařídit už nyní.

A kam za nákupem vánočních dárků vyrazit? Máme spoustu možností. Můžeme si také zvolit to, zda kvůli nákupu dárků na Vánoce vyrazíme „do terénu“, nebo budeme dárky vybírat z pohodlí domova. Pak máme ovšem ještě další možnost, dříve naprosto běžnou, dnes naopak velmi opomíjenou – můžeme dárek vyrobit sami.

Kamenné prodejny

Když se někdo zeptá, kam půjdete nakupovat dárky, většinu lidí asi jako první napadne, že prostě do obchoďáku, do nákupního centra atp. Asi největší nevýhodou těchto míst je nemožnost porovnat ceny z konkurencí a zvláště pak před Vánocemi nepříjemné tlačenice. Na nákupech dárků v nákupních centrech sice není nic špatného, ale na druhou stranu máme spoustu dalších možností. Jako další a poslední možnost vnímá většina z nás nákup na internetu. Obchoďáky a internetem však seznam míst pro nákup dárků ani náhodou nekončí. Zůstaňme však zatím „v terénu“.

Vánoční trhy

Dalším místem vhodným pro nákup dárků na Vánoce jsou vánoční trhy. Svým způsobem jde o venkovní obdobu nákupního centra, avšak z částečně obměněným sortimentem. Ani tady se tlačenicím bohužel nevyhnete (pro kapsáře bohudík). Vánoční trhy se většinou konají těsně před Vánoci, takže jsou ideální volbou pro „dárkové opozdilce“.

Aukce, antikvity, antikvariáty

Pokud chcete být poněkud originálnější, zkuste navštívit nějakou aukci umění, obchod se starožitnostmi (antikvity, antiquity) nebo antikvariát. Na těchto místech můžete snadno narazit na originální kousek. Tímto darem navíc darujete něco, co může mít sběratelskou a uměleckou hodnotu, takže cena takové věci bude z časem pravděpodobně růst. Ovšem pozor, komu dárek kupujete. Dítě uměleckým dílem nebo starou knihou asi nenadchnete. Ten, kdo se v galeriích cítí jako doma, však bude nadšen (lepší je ovšem nejdříve poznat jeho vkus).

Internet

Nyní se z terénu přesuňme domů hezky do teplíčka. Výhodou internetu je možnost vybrat si nejnižší cenu a porovnat velké množství zboží. Nevýhodou oproti kamenným obchodům je zase to, že si zboží nemůžete prohlédnout zblízka, osahat si ho, vyzkoušet si ho. Internet, to však nejsou jen klasické e-shopy. Na internetu lze zakoupit i netypické dárky, například** zlevněné služby** atp. Objednávat bychom měli nejpozději 3 týdny před Vánocemi, ať máme jistotu, že dárek stihne dorazit.

Slevové portály

Pokud chcete darovat nějakou službu, můžete hodně ušetřit. V poslední době se totiž jako houby po dešti rojí internetové portály, kde si můžete zakoupit poukazy na nejrůznější služby z výraznými slevami.

Chovné stanice, útulky pro zvířata, pet shopy

Dalším možným darem by mohlo být nějaké zvíře. Darování zvířete si však pečlivě rozmyslete, aby nakonec starost o něj nepadla na vás.

Realitní kanceláře, autosalony

Máte-li peněz nazbyt, můžete se po dárku poohlédnout třeba v realitní kanceláři nebo autosalonu, kde můžete svému potomkovi zakoupit vlastní byt nebo auto. Z investičního hlediska je však mnohem výhodnější nemovitost, protože cena auta klesá, zatímco cena nemovitosti stagnuje nebo stoupá (klesat může také ale jen velice nepatrně).

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20552 (skvela-zabava.cz#10007)


Přidat komentář