Kam na dovolenou se psem

Jste singl nebo jen s partnerem/kou? Pak nejste v podstatě nijak omezováni, jeli možné tomu tak říkat, když se rozhodnete prožít dovolenou. Jakmile však přibude do rodiny malý capart nebo čtyřnohý chlupáč, získáte plno radosti, ale i starostí.

Nechcete svěřit své malé robě příbuzným po čas Vaší nepřítomnosti, kdy budete dovolenkovat? Nechcete svěřit pejska do rukou příbuzných či do psího hotelu? To rozhodně nemusíte. Bude to však chtít jen trochu více vybírání a plánování. Naštěstí je však plno možností, kam se vydat, když máte malé děti nebo čtyřnohého kamaráda.

My se v článku zaměříme právě na ty, kterým dělá společnost hafík, ať už malého, nebo velkého plemene.

Možnosti dovolené se psem

Budete-li chtít, aby na Vaší dovolené byl i Váš** čtyřnohý člen rodiny**, pak rozhodně nemusíte trávit čas jen doma či na Vaší chatě, chalupě. Klidně se můžete vydat k moři nebo do hor.

Dovolená se psem v létě

V podstatě tam, kam bychom se vydali sami, můžeme vzít i pejska. Mezi oblíbené destinace se řadí Chorvatsko, Maďarsko, Slovensko, Itálie, Francie. Všude tam si samozřejmě můžeme vzít i pejska s sebou. Vyjedeme-li samostatně, tj. bez angažmá cestovní agentury, pak buďte obezřetní při výběru ubytování. To, zda je možné mít v chatové osadě, penzionu či hotelu pejska, je vždy uvedeno u jednotlivého pobytu. Ovšem nic tím nezkazíte, pokud zašlete mail s dotazem, zda můžete mít s sebou pejska. A přitom uveďte, co máte za plemeno, jak je hlučný apod.

Dovolená se psem v zimě

Nejen v létě se řada z nás vydává na dovolenou. Častokrát naše volby směřují do hor, ať už tuzemských či zahraničních. Vyhledávaná je například Šumava, Vysoké Tatry, ale také Rakousko. To, co platí pro letní dovolenou, platí i pro zimní. Jen se ujistěte o možnosti ubytování pejska.

A jistě není od věci se informovat, jak je to s jídlem pro psy. Povětšinou se nejspíš nesetkáte s možností speciálního jídelníčku, určeného pro pejska. Ovšem, jsou výjimky. Za zeptání nic nedáte. Budete tak dopředu vědět, zda máte vzít s sebou příslušné množství psího žrádla či ne. Ono shánět třeba v horách prodejnu s psím jídlem, nebude zas tak jednoduché.

Pláže pro psy

To, z čeho někteří opalující se jedinci nemusí být nadšeni, je prohánějící se mokrý pes, který se kolem nich prosmýkne a zanechá na nich jisté stopy.

Dobrá zpráva pro všechny, kteří jedou na dovolenou k moři a chtějí si užít pláže. Padne-li například Vaše volba na Itálii, pak právě tam se můžete setkat s** psími plážemi**. Neznamená to však, že na tu pláž vpustí páníčkové své miláčky a sami musí jít jinam. Je to prostě pláž, kde je počítáno s tím, že tam budou dvounozí jedinci se svými čtyřnohými mazlíčky.

Ovšem, nejen Itálie je známá svými psími plážemi. Také v některých částech v Chorvatsku najdete takové pláže. Chce to jen se poptat v cestovních agenturách či zapátrat na internetu.

Na co je důležité nezapomenout

S pejskem, ale nejen s ním, je možné cestovat jak po tuzemsku, tak do zahraničí. V případě, že však plánujete vycestovat za naše hranice, konkrétně do některé z členských zemí EU, pak je třeba mít pejska „očipovaného“, a to za pomoci elektronického čipu. S označením pejska se obraťte na Vašeho veterináře. Ověřte si však, aby mikročipy splňovaly patřičné ISO normy pro mikročipy a čtecí zařízení. Konkrétně se jedná o ISO 11784 a ISO 11785.

Samozřejmě však nestačí jen očipování. V neposlední řadě je třeba pamatovat také na** doklad o platném očkování**. Psům se také vydává vlastní pas, ten si opět vyžádejte u Vašeho veterináře. A zmíněný pas Vám bude sloužit také jako očkovací průkaz. Takže: označení psa mikročipem a pas, kde bude uvedeno očkování.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20550 (skvela-zabava.cz#9985)


Přidat komentář