Hrubý Jeseník

Jeseníky poskytují ideální podmínky pro rekreaci, turistiku a sporty, a to jak letní, tak zimní. Nabízí bohatou síť turisticky značených cest a velké množství rekreačních a sportovních center, kde můžete relaxovat i sportovat.

Hrubý Jeseník

Je jádrem pohoří Jeseníky. Celé horské pásmo Hrubého Jeseníku je tvořeno horskou hradbou o průměrné výšce 1350 m. Na východní části se tyčí nejvyšší hora Moravy a Slezska Praděd s výškou 1492 m. K dalším významným vrcholům patří Keprník o výšce 1423 m, Vysoká Hole s výškou 1464 m a také Mravenečník, který je vysoký 1343m.

Proč Hrubý Jeseník vůbec navštívit?

Určitě pro nádhernou přírodu, která vás bude provázet po celou dobu pobytu. Zajímavá přírodní místa jako jsou jeskyně na Pomezí a na Špičáku, vysílač na Pradědu nebo místní** lázně**, které mají nejen zajímavou historii, ale poskytují i skvělý odpočinek. Na své si tu přijdou všichni návštěvníci. Ti, co mají rádi klid i ti, kteří milují adrenalinové sporty. Neprohloupí ani ti jež se zajímají o historii. Zdejší hrady a zámky, stejně jako nejstarší lázně je jistě nadchnou.

Rádi lyžujete?

Pak nezapomeňte navštívit lyžařská centra jako je** Ski areál Červenohorské sedlo**, který tvoří osm vleků, čtyři sjezdovky a dvě cvičné lyžařské louky. Je rozdělen na severní a jižní svahy. Běžecké tratě se z Červenohorského sedla rozbíhají na obě strany Hrubého Jeseníku a většina je jich strojově upravována. Mezi nejvyhledávanější tratě patří určitě směr Velký Klínovec, Švýcárna a oblast Pradědu. Ostružná, Petříkov, Ramzová, Šerák. Tak to je množství vleků a sjezdovek u sebe. Na své si zde přijde každý lyžař. Navíc ubytování je zde od nejlevnějšího až po opravdu luxusní, a najdete tu kromě jiného vyžití pro malé děti i pro ty větší. Sníh zejména v Petříkově vydrží až překvapivě dlouho. Lázně lipová nabízí hned dva lyžařské areály. Skiareál Lázeňský vrch a Ski centrum. Areály nabízejí několik sjezdových tratí střední obtížnosti vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Součástí areálů je také snowboardový park s railovými překážkami, lyžařská škola a školička, půjčovna lyží, ski servis, úschovna lyží a batohů. Ski areál Praděd - Ovčárna je lyžařský areál v okolí nejvyšší hory Jeseníků - Pradědu s výjimečnými sněhovými podmínkami. Nahoru vás vyveze skibus a pak se již oddáváte jen a jen lyžování. Hrubý Jeseník nabízí i mnohá další lyžařská centra.

Rádi jezdíte na kole?

V letních měsících je zde množství cyklotras. Jsou dobře značené a ani čtrnáct dní dovolené vám nestačí, abyste projeli všechny trasy.

Máte rádi turistiku?

Neváhejte a projděte trasy Hrubého Jeseníku se zastávkami na zajímavých místech. Najdete zde trasy náročnější i lehké a vždy se zajímavými zastávkami.

Kde odpočívat?

Po vyčerpávajících výletech nebo lyžování můžete navštívit relaxační centra, lázně i zábavná centra, kde si můžete zahrát například bowling nebo se nechat namasírovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20553 (skvela-zabava.cz#10011)


Přidat komentář