Dovolená ve Florencii

Poznávání krás světa je jedním z největších životních prožitků. Podívejte se do míst oblíbených i nevšedních. My vás dnes zavedeme do Florencie. Romantického italského města s četnými památkami.

Itálie je jedním z nejnavštěvovanějších míst, ať už se jedná o český turismus nebo i ten zahraniční. Co se týká** Florencie**, tak zde najdou zalíbení zejména ti, kteří touží poznávat památky a chtějí si užít romantickou atmosféru. Pokud se chystáte do těchto koutů, tak co by vám nemělo uniknout?

Florencie – místo

Florencii najdete v Toskánsku. Svojí podobou trochu připomíná Prahu. Město s četnými památkami, které protkává řeka Arno, již přemosťuje několik mostů. Co se týká architektury, tak nejčetněji zde najdete díla od středověku a renesance. Centrum města dokonce patří od roku 1982 na seznam UNESCO. Do Florencie se dostanete letadlem, nejlépe na letiště Ameriga Vespucciho (Peretola) a do Říma, hlavního města Itálie je to zhruba hodina a půl.

Florencie – památky

Jak už jsme zmínili, tak Florencie svou podobou coby města, které lemuje řeka Arno, připomíná Prahu. Rozhodně si tedy nenechte ujít Ponte Vecchio neboli Starý most. Ten vznikl v roce 1345 a postavil jej architekt Neri di Fioravante. Svou podobou je však most monumentálnější než třeba náš Karlův. Po obou stranách najdete specifické menší obchody a uprostřed je malé náměstí. Nad mostem je pak Vasariova chodba, která byla postavena jako bezpečný průchod z jedné strany mostu na druhou.

Palazzo Vecchio, česky Starý palác, je nejznámějším objektem Florencie. Najdete ho na Piazza della Signoria (Náměstí vlády) a tento palác pochází z roku 1299. V 16. století jej měl slavný rod Medici a dnes v něm najdete radnici.

Santa Maria del Fiore je florentská katedrála z roku 1296. Vstupné je zdarma a tento architektonický skvost se pyšní třetí největší kupolí na světě.

Toužíte po umění? Pak si nenechte ujít návštěvu Galleria degli Uffizi, která je jednou z nejznámějších na světě. Najdete ji v paláci Uffizi. Co zde najdete? Díla Botticelliho, da Vinciho, Giotta, Dürera, Buonarrotiho, Caravaggia, Rubense, Tiziana, Rembrandta a dalších.

A když už jsme u umění. Pokud chcete spatřit na živo Michelangelova Davida, tak jej najdete právě ve Florencii. Ta je v Accademia di Belle Arti.

Florencie - co si nenechat ujít

Kromě památek, které jsou blízko sebe, takže nebudete mít problém se sháněním dopravy, jsou pro Florencii typické trhy. Jeden, Mercato di San Lorenzo, najdete mezi Piazza S. Lorenzo a Via dell\'Ariento a najdete zde vše od koření, přes suvenýry až po oblečení. Dalším trhem je pak Mercato Centrale, který se již specializuje na jídlo. Najdete ho v Via dell\'Ariento. Největší a levný trh je Mercato Delle Cascine, který je v Delle Cascine (park). Pokud jste milovníky starožitných věcí, tak zajděte na Mercato Delle Pulci na Piazza dei Ciompi, kde najdete šperky, nádobí i třeba obrazy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20546 (skvela-zabava.cz#9978)


Přidat komentář