Vrzající parkety

Máte doma na podlaze staré dřevěné parkety, tzv. vlysy? A při došlapu vržou, skřípou, vydávají různé pazvuky? Pokud vám to vadí a už to nehodláte dál snášet, je zapotřebí radikálního řešení.

Masivní dřevěné parkety jsou krásné, tedy pokud nejsou staré a opotřebované. I to se však dá vyřešit. Postačí jednoduchá renovace parket. Pokud vás však trápí to, že parkety vržou, zde je renovace podlahy zbytečná – parkety by sice byly moc krásné, ale vrzaly by stále. Pokud byste chtěli mít ze staré parketové podlahy krásnou, jako novou, ale zároveň vás už začíná štvát to otravné vrzání, pak je nutné přistoupit k celkové rekonstrukci parketové podlahy. Teprve pak je možné přistoupit i k renovaci podlahy.

 

v Praze a okolí nabízí firma pana Vladimíra Janouška opravy a pokládání všech druhů dřevěných podlah. Tato firma je prověřená nejen počtem realizací, které má již na kontě, ale také spokojenými zákazníky. Firmu pana Janouška si můžete objednat nejen na opravu a pokládání všech druhů dřevěných podlah, ale i na jejich broušení a lakování*** ** *** . S panem **Janouškem se vždy domluvíte na nejlepším řešením i ceně. Pro sjednání schůzky využijte telefonní číslo: +420603223998*** *** či e-mail:janousekpodlahy@centrum.cz. ** Firmu pana Janouška vám můžeme jen doporučit. Jistě oceníte vstřícné jednání a necháte si poradit nejlepší možné řešení svých požadavků.

parkety

Jak odstranit vrzání parket?

Bohužel neexistuje způsob, jak se nějakým jednoduchým trikem zbavit vrzání u starých parket. Naopak. Je zapotřebí všechny** parkety demontovat.** A proč je nutný tak radikální způsob opravy podlahy? Je to proto, že vrzání starých parket ve většině případů způsobuje** nerovný podklad parket**. A abychom se k němu dostali, je nutné parkety odstranit. Jenže jak je možné, že parkety na nerovném podkladu nevrzaly už od samého začátku? Je to dáno tím, že zpočátku byl podklad samozřejmě rovný. Jenže čas je neúprosný. Nejen gravitace, ale i zatížení nábytkem a pohybujícími se osobami způsobí, že podklad parket nebo i celá samotná podlaha se časem trochu prohne, podklad se trochu uvolní. Parkety pak na sebe začnou tlačit, také se mohou uvolnit a nepříjemné vrzání je na světě. Proto je nutné všechny parkety demontovat, ze spodní strany pečlivě označit (očíslovat) a pak přistoupit k opravě podkladu parket. Proč se musí parkety číslovat? Je to nutné kvůli tomu, aby do sebe při opětovném skládání parket jednotlivé kousky bez problémů zapadaly. Pokud se náhodou stane, že se při demontáži parket nějaké ty kousky poničí, není to neřešitelný problém. Je totiž možné nechat chybějící kusy u truhláře vyrobit, nebo použít jiné staré parkety, jsou-li k dispozici. Popřípadě je možné si dokoupit jeden balík nových parket, pokud se model, který máme doma, ještě vyrábí.parkety

Když se rozhodneme pro odstranění vrzání u parket, je lepší kontaktovat odborníka. Je to z toho důvodu, že oprava podkladu vyžaduje určité znalosti, které nemá ani většina schopných kutilů. Navíc, i kdybychom si v nějaké knize vyhledali návod na** opravu parketového podkladu**, přesto je to práce, která vyžaduje přesnost a preciznost. Pokud bychom při opravě parketového podkladu nebyli na desetiny milimetru přesní, z největší pravděpodobností by byla celá naše práce úplně zbytečná, protože parkety by po opětovném položení stále vrzaly.

Renovace parketové podlahy

Když už jsme si nechali opravit parketový podklad a parkety znovu položit, je ideální přistoupit i k** renovaci podlahy**. Ta se provádí zbroušením parket a jejich nalakováním. Díky tomu bude naše stará parketová podlaha jako nová.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20525 (skvela-zabava.cz#10039)


Přidat komentář