Stříhání živých plotů

Při našich toulkách můžeme spatřit pohádkové roubené chatky, chalupy, elegantní rodinné domky, architektonické skvosty aj. Jejich součástí je povětšinou další pozemek v podobě předzahrádky či zahrádky, orámovaný originálním živým plotem.

Živý plot je jednou z nejčastějších voleb, jak efektně** oplotit pozemek**. Je možné se sice rozhodnout pro dřevěný plot z dřevěných trámů, či latěk, nebo klasický drátěný plot aj. Ovšem živý plot nijak nenaruší vkusné řešení zahrádky. A co víc, přinesete tak ještě více zeleně do Vašeho obydlí. Živým plotem navíc neproniknou žádné cizí oči kolemjdoucích. Na pozemku, který je obehnán živým plotem, se můžete nerušeně oddávat odpočinku, snění, ale také opalování. Nikdo Vás nebude rušit, nikdo Vás nebude pozorovat, maximálně ptactvo, pro které takový plot představuje příjemné útočiště.

Vybíráme živý plot

Při výběru živého plotu máte plno možností. Můžete volit z listnatých i jehličnatých druhů dřevin. Při výběru živého plotu se soustřeďte na to, co od vzhledu plotu očekáváte. Kromě toho dle zvoleného typu dřeviny, se pak odvíjí i následná péče o plot.

Péče o živý plot

Ti, kdo volí místo živého plotu, například plot dřevěný, či drátěný, tak činí z důvodu, že se zbaví starosti o plot, jako takový. Ovšem časem, dříve nebo později dojdou k zjištění, že nejen o živý plot je zapotřebí se starat.

Na druhou stranu musíme připustit, že péče o živý plot, je přeci jen o „stupeň“ náročnější a pracnější. Péče o živý plot zahrnuje nejen počáteční výsadbu, ale také pravidelné zalévání, hnojení... To, co činí každý živý plot jedinečným a majestátním je jeho střih, takže také pravidelné stříhání.

Pomůcky potřebné pro stříhání živých plotů

Pro ostříhání živého plotu si jen těžko vystačíte s běžným nářadím. A tak přichází výrobci s bohatou nabídkou motorových a elektrických nůžek. Díky nim bude práce mnohem snazší a rychlejší. Samozřejmě však kvalitní náčiní je jedna věc. Vedle něho je ještě zapotřebí nemalé vědomosti a zkušenosti o stříhání živých plotů.

Stříhání živých plotů svépomocí a profesionálem

Na trhu je k dostání celá řada odborných knih, časopisů. V nich bezpochyby najdete informace, rady a tipy jak plot ostříhat. Ovšem, jak již to tak bývá, napsaná slova jsou jedna věc a přenesení jich do praxe pak druhá.

Pořízení a následná péče o živý plot Vás stojí nemalé peníze, ale také čas. Je pak na zvážení, zda se pustíte do „dobrodružství“, tj. do stříhání plotu sami, nebo se obrátíte na specializovanou firmu, která kromě jiného, nabízí i stříhání plotů.

Ostatně, možné řešení spočívá také v oslovení takové firmy „pro jednou“, kdy zjistíte „co a jak“, a až nastane doba dalšího stříhání, pak se do práce, nebo koníčku, můžete pustit sami.

Efektně ostříhaný živý plot neplní jen funkci ohraničení pozemku. Je dominantou Vašeho domova, vypovídá o Vašem vkusu a stylu. Tak, jak se střídá roční období a jarní, letní dny nahrazují dny podzimní a zimní, střídá se i vzhled živého plotu. Můžete tak mít s každým ročním obdobím i jinak vyhlížející plot. Jednou plný zeleně, podruhé zlatavě zbarvený. A v zimních měsících, kdy napadne sníh, budou plot zdobit jiskřící sněhové kopečky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20511 (skvela-zabava.cz#9926)


Přidat komentář