Rámování obrázků

Každý z nás má doma různé obrázky a fotografie, které by si chtěl zarámovat. Problémem někdy bývá vybrat správný typ rámu. Někdy je lépe využít služeb rámovacího centra, jindy stačí zakoupit rámeček a obrázek zarámovat sami.

Dříve existovaly velké obchody, kde se** rámovaly obrazy** od těch nejmenších až po maličké. Velmi často se také rámovaly** fotografie.** Většinou velké portréty. Nejčastěji byly žádány zlacené rámy, které vypadaly velmi honosně. Dnes je moderní spíše nezdobený, hladký rám v jedné barvě, která ladí se zařízením pokoje. Zlacené rámy se používají spíše u starých obrazů. Nejčastěji historických. Moderní obrazy a obrázky se někdy pouze vkládají mezi sklo a podklad. Rám by totiž narušil obsah obrázku.

Jaká je nabídka rámů?

Dnes se dají rámy koupit ve velkých supermarketech, v kamenných malých obchodech i na internetu. Záleží, jaký rám si představujete. Pokud si přejete rám speciální, je lépe nechat si ho vyrobit na zakázku, případně si obrázek rovnou nechat zarámovat. V obchodech se nabízejí rámy dřevěné, kovové, skleněné, klipy, pasparty a pak okrasné a miniaturní v provedení přívěsku nebo prstenu, takzvané medailonky.

Kovové rámy

Většinou se prodávají v různých velikostech a v sadách. Každá sada obsahuje rám, sklo i podklad. Tyto rámy se hodí jak do soukromého, tak do komerčního prostředí. Zajímavé jsou kovové rámy, které zhotovili** dráteníci nebo kováři**. Bývají různě tvarované a zdobené. Velmi často jde o umělecké dílo.

Dřevěné rámy

I ty najdeme v nejrůznějších velkostech. Mohou být z různých dřev a podle toho získají také barvu. Nebo mohou být i barvené. Sada většinou kromě rámu obsahuje také podklad a sklo. Nasazení obrázku je velmi jednoduché.

Umělé rámy

Jde o barevné plastové rámy, které se hodí zejména do** dětských pokojů** a všude, kde jsou děti. Někdy bývají doplněné i o pohádkové postavičky. Bílé plastové rámy se často používají k reklamám.

Klipy a pasparty

Klipy jsou vlastně skla a podkladem bez rámu. Vše včetně obrázku drží pospolu kovové spony. Tyto obrázky vypadají velmi** efektně.** Je možné ke klipům dokoupit různé druhy paspart. Ty bývají buď barevné, nebo jednobarevné. Vzhled obrázku se stane s paspartou velmi** zajímavý**. Zvláště pokud zvolíte tematickou paspartu. Například chcete zarámovat fotografii z promoce a můžete zvolit paspartu s kalamářem.

Barevné sety

V nabídce jsou také barevné sety, které obsahují rámeček, sklo podklad i paspartu nebo sklo, paspartu a podklad. Tyto sety se mohou věšet nebo lze postavit na stojánek, který bývá zezadu podkladu. Celý set bývá barevně sladěný. Někdy bývá pomalováno i sklo. Například květinami, lokomotivou, autem.

Domácí výroba rámečků

Rámečky lze i vyrobit. Dnes je řada materiálů, které podporují kreativní činnosti. A tak si můžete vyrobit** rámeček** z** fimo hmoty**, moduritu nebo na vzduchu schnoucí hlíny. Takto zarámovaný obrázek vás bude těšit dvojnásob.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20509 (skvela-zabava.cz#9920)


Přidat komentář