Pracovní stůl

Pracovní stůl je jednou z nejdůležitějších součástí každého místa, kde máte určitou činnost ohledně prací. Je to logické, ale jinak to pojmenovat nejde. Jedná se jak o dílny, tak třeba i zázemí, kde máte počítač. Jak najít ten pravý?

** Pracovní stůl** má řadu možností, jak jej můžete využít. Už malým dětem se pořizují různé stolky, kde si mohou psát úkoly a podobně. Proč ale toto nejde u jídelního stolu? Jídelní stůl není výškově uzpůsoben klasické práci, ať už je to psaní nebo práce s počítačem. Tím pádem se ohrožují vaše záda. Rovněž ani jídelní židle nejsou tak dobré, proto je lepší mít pracovní stůl, kde máte i více soukromí.

Výběr pracovního stolu

Jaká stůl si vybrat. Záleží, na co jej potřebujete a jak velké máte místo. Pokud není dostatek prostoru, tak můžete mít rohové variace. Jestli máte počítač, tak volte ty stoly, u kterých se vám bude dobře sedět, proto si vše vyzkoušejte. Zároveň vyberte ten, který má** vyjížděcí plošinku na  klávesnici**, ať šetříte prostorem. Pokud nenajdete stůl v obchodech, který by se vám hodil, tak si jej můžete i vyrobit nebo nechat udělat na zakázku.

Výroba pracovního stolu

Stůl na míru není nic složitého. Můžete si sami složit stolek jako stavebnici dle přiloženého návodu anebo si nechte udělat na míru produkt, který vám někdo sestaví či vy sami. Stačí jen dat své představy na papír a třeba truhlář vám udělá díly stejně jaké dostanete v obchodních domech. Ty si pak můžete sami složit a smontovat stůl dle vašeho přání.

Uspořádání pracovního stolu

Pamatujete na scénku z jednoho dílu Kleinových básníků, jak tam Zdeněk Svěrák ukazuje na schéma stolu, kde má dle sektorů rozložené věci? Asi nejeden čtenář si vybaví, že alespoň jednou viděl (u sebe či někoho jiného) chaos na pracovním stole. Spousta papírků s poznámkami, fotografie, upomínkové předměty, štítky s poznámkami, zbytky obalů na jídlo a tak dále. Pracovní stoly jsou takto nejvíce zatěžované produkty domova. Proto, pokud nechcete mít nepořádek a vše najít, tak se držet pár zásad. Vždy si jednou za čas udělejte na stole pořádek. Pokud nejste vyloženě ten typ, co sbírá různé upomínkové předměty, tak si je na stůl ani nedávejte. Spousta lidí, když dostanou dárek v podobě třeba skleněného zvířátka, tak jej dají na stůl, protože kam s tím dárkem? Vyhodit jej je škoda, ale stůl je jako odkladní místo.** Tak to nemá fungovat**. Vždy počítejte s tím, že když budete chtít utírat prach, tak co všechno budete muset odklidit. Už chápete, že různé miniatury jsou velmi nepraktické.

Máte své zázemí? Jedno z míst je oblast** pracovního stolu**, proto si vybírejte takový, který vám bude vyhovovat. Jednak zde musíte uskladnit vše, co máte, a pak vám musí vyhovovat výškově, aby se vám neničila záda. Proto si vyberte to, co vám vyhovuje, nebo si nechte vyrobit** stůl na míru**.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20516 (skvela-zabava.cz#10013)


Přidat komentář