Pily - druhy

Vyznat se ve všech druzích pil, které se na našem trhu objevují, je téměř nemožné. A právě z toho důvodu je vhodné si v případě, že pilu kupujete, nechat poradit u odborníků, nebo si o nich něco přečíst.

Slovo pila zná snad každé malé dítě. Pily mohou mít mnoho podob a podle toho o jakou pilu se jedná, se liší také její použití. Pila je stroj nebo nástroj, který je určen k řezání dřeva či jiných druhů materiálů, jako například kov apod.

Pily

Každý majitel zahrady či domácí kutil apod. potřebuje k tomu, aby mohl vše řádně udržovat,** pilu**. Abychom si vybrali pilu správně, musíme se umět orientovat v nepřeberném množství a typech všech pil, které vůbec existují. Výběr vhodné pily bychom měli směrovat dle svých požadavků především dle funkčnosti, designu a také ceny.

Jaké existují druhy pil?

Na našem trhu je dnes již velká spousta různých typů pil. Můžeme si tak pořídit pilu řetězovou, kotoučovou, přímočarou, pokosovou, pásovou, lupínkovou či pilu ocasku apod. Abychom si však vybrali správně, je nutné vědět, k čemu ji budeme používat a zda se na danou práci vůbec hodí. Nejsme-li si jisti, zda volíme pilu správně, je dobré, oslovit odborníka, kterým je nejlépe prodejce dané pily.

Řetězová pila

Řetězovou pilu bychom měli kupovat v případě, že potřebujeme pokácet nějaký strom, neboť je řetězová pila určena právě k tomu. Úkolem řetězové pily je posloužit k drobným a nenáročným pracím v okolí domů a to bychom měli vybírat řetězovou pilu elektrickou. Řetězová pila je také vhodná na profesionální dřevorubectví, kde se hodí tato pila v provedení tzv. výkonné motorové pily.

Kotoučová pila

Kotoučová pila je vhodná na řezání deskových či laťkových materiálů a mohou se s ní řezat jak materiály jako dřevo a kov. Tato pila umí nařezat latě v půdních prostorách, ale také latě potřebné na podlahu apod. V případě potřeby s ní dokážete hravě zhotovit také masivní dřevěné trámy.

Přímočaré pily

Přímočará pila se hodí na vyřezávání jednoduchých tvarů, jako křivky, kruhy a to jak v podélném, příčném či sdruženém řezu. Přímočaré pily jsou vhodné ke zpracování krátkých přímých řezů v masivním dřevu, deskových materiálech, umělých hmotách, hliníkových profilech nebo ocelovém plechu.

Pokosová pila

Pokosová pila je určena ke zkracování dřevěných dílů na přesně určenou délku. Velkou výhodou této pily je zhotovení čistých řezů a to hlavně díky otočné a naklápěcí hlavy, která dovoluje provádět šikmé řezy ve dvou směrech.

Pásová pila

Pásová pila slouží k dělení materiálu, pomocí dlouhého ozubeného plátu. Pomocí pásové pily můžeme opracovávat materiály jako dřevo, kov atd. Tyto pily pracují velmi dobře a zároveň také čistě, neboť jsou standardně vybaveny vývodem pro odsávání prachu či vodicím a úhlovým příložníkem.

Lupínková pila

Lupínková pila je vhodná především na jemnou a přesnou práci, kterou provádí modeláři, ale používají je rovněž domácí kutilové či reklamní agentury. A právě proto je tento druh pily vhodný na materiály jako dřevo, plast, kov, plexisklo, sádra. Lupínková pila totiž dokáže zhotovit velmi drobné předměty či tvary i v tom nejtvrdším dřevě a to s přesností na milimetr.

Pila ocaska

Pila ocaska se velmi dobře uplatní při drobných úpravách. Pomocí pily ocasky můžeme ořezat dokonce i větve stromů a v případě, že ji opatříme jemnějšími zuby, dokáže rovněž řezat plech, plastové desky apod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20507 (skvela-zabava.cz#9916)


Přidat komentář