Péče o auto v zimě

V třeskutých mrazech to nesvědčí jenom vám, ale také vašim automobilům. Péče o auto v zimě je podstatná, ale důležitá fáze se odehrává před. Podívejte se proto, jak ochránit auto i v zimě.

Když chcete o automobil pečovat v zimě, tak mějte na paměti, že dost prostoru pro manévrování nemáte. Spíš byste se měli vyvarovat některých úkonů. Je to podobné jako se silničáři. Když napadne sníh, tak také slyšíte argument, že problémy jsou proto, protože nebyli připravení. Vy se tomu ale jako správný motorista vyhněte. Proto automobil připravte už před zimou a vyvarujte se některých úkonů.

Čeho se vyvarovat

Nejprve ale skočíme přímo do zimy. V teplotách několik stupňů pod nulou se nepouštějte do mytí automobilu. Kapalina na vozidle může tak akorát zmrznout a poškodit lak. Co se týká zejména starších vozidel, tak jim nesvědčí, když stojí v zimě venku. Hlavně z toho důvodu, že se hůře startují. Jestli máte možnost parkování v garáži, tak toho využijte. Stejně tak se auto udržuje i před sněhovými přeháňkami. To už je ale lepší udělat před zimou.

Povrch vozidla v zimě

Lak očistěte a dbejte na ochranu. Výhodné je využití antikorozního nástřiku, který by se hlavně u starších vozů měl aplikovat jednou za tři roky. Ten ochrání lak před povětrnostními vlivy a vlhkostí, která by způsobila korozi. Stejně tak se nástřik aplikuje i do dutin karoserie. Existuje spousta nástřiků, které chrání vozidlo před různou chatrností, proto si nechte poradit a nebo podle toho, na co váš automobil trpí, aplikujte příslušnou ochranu. Těsnění můžete ošetřit** suchým silikonem** a zámky potřete speciálním přípravkem proti zamrzání.

Zimní pneumatiky

Základem je samozřejmě** náhrada letních pneumatik za zimní**. Platí, že musíte mít všechny čtyři kola obutá do zimní variace pneumatik. Je to jednak povinnost, ale i kdybyste to nedodrželi nebo si dali jen dvě, tak se zbytečně namáhají jízdní vlastnosti vozidla. Dbejte u těchto pneumatik na jejich kontrolu, protože silnice jsou více zatížené (třeba posypy, ledovými kry apod.) a mohou se poškodit i gumy.

Motor auta v zimě

Podívejte se na gumové části, které mohou zpuchřet. Kontrolujte, zda někde netečou kapaliny. Tam, kde je nastavitelné sání vzduchu, přepněte do polohy zimní. Spoje promažte a podívejte se na stav klínových řemenů. Jestli už zapalovací svíčky něco pamatují, tak je vyměňte.

Kapaliny

Podle hustoměru zkontrolujte stav chladící kapaliny. Uvidíte, jaké teploty ještě snese. Pokud bude třeba, dolijte ji, aby nemrzla i v mrazech hluboko pod nulou. Dbejte i na brzdovou kapalinu, protože užívání brzd je v zimě podstatné. Zkontrolujte olej a nezapomeňte na nemrznoucí směs u ostřikovačů.

Pečujte o vozidlo, které vám může skvěle sloužit v zimě i v létě. Mějte ale na paměti, že když není auto udržované, může být i nebezpečné. Podstatná je i finanční stránka. Jakmile se zanedbá základní péče, tak následné úpravy se vám pak prodraží.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20529 (skvela-zabava.cz#10113)


Přidat komentář