Nářadí, bez kterého se neobejde domácí kutil

V každé domácnosti je potřeba čas od času něco přitáhnout, utěsnit, namontovat, vyvrtat apod. Ovšem bez toho správného náčiní by se požadovaný cíl jen tak snadno nedosáhl. Jedná se sice o nějakou tu investici, zato však budete plně vybaveni.

 

Není potřeba hned kupovat kompletní sadu nářadí naráz. Mohlo by se také stát, že některý „kousek“ nevyužijete, a pak by Vám zbytečně ležel v komoře, či dílně. Postupně, jak půjde čas, uvidíte, co budete potřebovat.

Zapůjčení nářadí

V některých městech se také můžete setkat s nabídkou zápůjčky nářadí. Především se pak jedná o nářadí, které se může pochlubit rozličnými vychytávkami a jeho pořízení je poměrně drahé. Pokud zrovna nemodernizujete, nemáte chatu, chalupu aj., pak může být kolikráte výhodnější, si dané nářadí zapůjčit.

Než si nářadí zapůjčíte

Jak se však říká, co je doma, to se počítá. Povětšinou máme volný čas pouze o víkendech, a to zrovna mohou mít půjčovny nářadí zavřeno, nebo v nich neseženete to, co zrovna požadujete. Před případným zapůjčením je také dobré se informovat, jak je to v případě, kdy by došlo k poškození, či zničení nářadí. Může se to stát Vaší vlastní vinou, nebo dotyčný před Vámi s nářadím zrovna moc šetrně nezacházel a důsledky jeho počínání se projeví až při dalším použití.

Náhrada poškozeného, zničeného nářadí

Mohli byste také být nemile překvapeni, kdyby po Vás chtěli značnou část pořizovací hodnoty nářadí. Spolu s cenou za zápůjčkou byste se pak mohli také dostat na cenu, za kterou byste při různých slevových akcích nářadí pořídili. Měli byste ho doma, bylo by nové, vydrželo řadu let atd.

Nákup nářadí

Mnohdy je tak lepší si pořídit nářadí vlastní. Bude-li s ním zacházeno opatrně, pak může sloužit opravdu mnoho let. Co se týká nářadí, tak se jedná o investici, která se vyplatí. Díky vhodnému a kvalitnímu nářadí se rozličné práce v domácnosti, ale také na chatě, chalupě, podaří udělat za zlomek času.

Nákup vrtačky

Snad nejčastěji je zapotřebí něco v domácnosti přidělat, a to nejen při modernizaci, rekonstrukci, ale také při přestěhování aj. V současné době je možné zakoupit háčky o různých velikostech, které pak stačí za pomoci kladiva jednoduše přitlouci ke zdi. Ty pak unesou i větší obrázky. Jenže s udržením například poličky by to již nebylo možné. Povětšinou je tak zapotřebí vyvrtat díru o potřebném průměru, do ní dát hmoždinku a šroub, či hmoždinku.

Typy vrtaček

Vydáte-li se do obchodu s nářadím pro kutily pro vrtačku, pak si budete moci vybírat hned z několika typů vrtaček. Vrtačky je možné rozdělit na příklepové, bezpříklepové a tzv. AKU vrtačky.

Vrtačka bez příklepu a s příklepem

Budete-li spíše potřebovat vrtat do kovu, či dřeva, pak oceníte možnosti vrtačky bez příklepu. Tento typ vrtačky se využívá pro snadnější práce. Oproti tomu vrtačka s příklepem si poradí s tvrdším materiálem, jako je například panel. Jak při výběru vrtačky bez příklepu, tak s příklepem, je důležité při nákupu pamatovat na určité parametry. Jedním z nich je výkon. Čím výkonnější bude vrtačka, tím si snáze poradí s daným materiálem.

Počet příklepů u vrtaček

Příklepové vrtačky se od sebe také liší počtem možných dosahovaných příklepů za minutu. Na trhu jsou vrtačky s počtem příklepů pod 43 000 za minutu, ale také s počtem příklepů nad 58 000 za minutu.

Cenové rozpětí vrtaček

Podle toho, co od vrtačky očekáváte, jaký výkon zvolíte, se také bude odvíjet cena. Můžete pořídit vrtačku pod 1 000 Kč. Pak jsou však výkonné vrtačky, kdy jejich cena se vyšplhá i přes 3 000 Kč.

Nákup šroubováku

Řekne-li se vrtačka, pak si automaticky představíme elektrické nářadí. V případě šroubováku si pak řada z nás představí šroubováky s různým průměrem, šroubováky křížové aj. Šroubovák však nemusí být jenom ruční, ale také AKU šroubovák. S ním bude přišroubování, utáhnutí šroubů doslova hračkou. S AKU šroubovákem ušetříte každou minutu. Budete se také moci rozloučit s otlačenými prsty. AKU šroubovák si můžete pořídit ve tvaru klasického, nebo také tvaru pistole.

Na co je dobré pamatovat při koupi šroubováku

AKU šroubovák pracuje tak dlouho, jak mu dovolí kapacita jeho akumulátoru. Při koupi AKU šroubováku je dobré si také zakoupit náhradní akumulátor. Díky němu budete mít stále AKU šroubovák připravený k práci. Nijak se nebudete zdržovat nabíjením.

Sponkovač

Se sponkovačem se můžeme setkat jak v souvislosti s domácím kutilstvím, tak kancelářskou prací. V kanceláři se však využívají sponkovačky, které si poradí s cvaknutím papírů, ale také fólií, či kartónů. Oproti tomu výkonné sponkovače si poradí i s takovým materiálem, jako je například obkladový panel, dřevovláknitá deska aj. Na trhu jsou k dostání také sponkovače, které umožňují „vystřelit“ dvě sešívací svorky současně.

Svítilna

Při řadě činností si nevystačíme s běžným denním osvětlením, a to třeba i za pomoci přisvícení. Na řadu pak přichází praktické svítilny. Jednotlivé typy se liší druhem lampy. Ta může být halogenová, zářivková, žárovková, nebo LED. Svítilny se také liší výkonem a napájením. Na základě těchto faktorů je pak dobré svítilnu volit. Některé svítilny disponují i praktickým stojánkem. Díky této vychytávce budete mít jednu ruku volnou. Nebudete muset složitě řešit, jak si posvítit a současně přitom pracovat.

Ruční nářadí

Kromě výše uvedených pomocníků, bezpochyby každý domácí kutil využije sadu ručního nářadí. Do příručního kufříku na nářadí si tak můžete pořídit kladiva, kleště, ruční šroubováky, vodováhu, sešívačku, pásmo skládací i vysunovací, pilník, gola klíče, klíče, bity, svěrák, smirkový papír, sadu šroubků, sadu hřebíčků, vytahovač hřebíků aj.

Možnosti nákupu nářadí ve specializované prodejně

Nářadí si můžete zakoupit v kamenné prodejně s nářadím, ale také ve specializovaných prodejnách přes internet. Výhoda nákupu nářadí v kamenné prodejně spočívá v tom, že si můžete jednotlivé nářadí i náčiní pečlivě prohlédnout. Rychlejší to máte i s případnou reklamací nářadí. Oproti tomu nákup přes internet je povětšinou levnější a zboží Vám bude dovezeno až ke dveřím.

Ergonomický tvar nářadí

Ať už si půjdete pořídit vrtačku, šroubovák, utahovák, či jiného pomocníka, zaměřte se také na tvar příslušného nářadí. Nemyslíme tím ani celkový design nářadí, jako spíše tvar rukojeti. Díky ergonomickému tvaru se Vám bude vrtačka snadno držet. A budete-li muset například vrtat delší dobu, díky ergonomickému tvaru pro Vás bude práce příjemná.

Přehledné uložení nářadí

Po dokončení práce je dobré nářadí pečlivě uložit. To, které bylo dodáno v samostatném obalu, patří zpátky do něj. Řada nářadí se však prodává samostatně, tj. bez ochranného obalu. To, že by mělo mít každé nářadí své místo, není jenom z důvodu estetického, ale také ochranného. Když nebudete mít nářadí na sobě naházené, nezkrátíte jejich životnost.

K uložení nářadí, ať už drobného, nebo většího, Vám skvěle poslouží uzavíratelné kufříky o různých velikostech. Kufr je praktický v tom, že ho můžete snadno přenášet. Budete mít vše pěkně pohromadě. Nebude zapotřebí chodit sem a tam do sklepní kóje pro zapomenutý šroubek, kladivo apod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20528 (skvela-zabava.cz#10098)


Přidat komentář