Jak se zbavit mravenců bez použití chemie

Máte u vás doma mravence? Nebo je máte na zahradě? Pokud vás přítomnost mravenců obtěžuje, ať už doma nebo na zahradě, prozradíme vám několik způsobů, jak se jich zbavit. Čtěte dále.

Ještě před přibližně dvaceti lety byli mravenci obrovským problémem panelových sídlišť. Bylo naprosto běžné, že mravenčím druhem zvaným Faraon byly zamořené nejen jednotlivé byty nebo domy ale celá rozlehlá sídliště. To však dnes již neplatí. Z našich paneláků mravenci většinou díky celoplošným hubícím akcím vymizeli.

Mravenci doma

Pokud však** mravence doma** přeci jen máte, poradíme vám, jak na ně. Existuje sice nepřeberné množství chemických hubičů mravenců, ale ty pro naše zdraví nejsou zrovna to pravé. Proto dáme přednost méně radikálním způsobům. Pokud by i ty zklamaly, na agresivní chemii je vždy času dost.

Babské rady

Mravencům obvykle chutnají sladké potraviny. Když víte o místu, kde se u vás mravenci nejvíce srocují, můžete na to místo položit tácek, na který vylijete sladký sirup. Mravenci se na sirup sejdou z celého bytu a vy je pak jednoduše vynesete ven.

Uzavřené potraviny

Když už jste co nejvíce mravenců vynosili ven, přesto je pravděpodobné, že nějací doma zbyli. Ale z čeho ti mravenci u nás doma žijí? Venku mravenci většinou pojídají mrtvý hmyz. V našich domovech jim však nevědomky podstrojujeme my sami. Mravenci pojídají zásoby potravin v našich skříňkách a spižírnách. Proto, pokud se jich chceme nadobro zbavit, musíme přístup k potravinám zamezit. Měli bychom doma mít co nejmenší množství zásob a i ty by měly být nějak znepřístupněné. Například uzavřené v plastových boxech, plechovkách, sáčcích. Díky tomu mravenci přijdou o své zdroje potravin a budou se muset odstěhovat do hojnějších míst.

Ultrazvuk

Další způsob,** jak mravence vyhnat**, je** ultrazvukový odpuzovač**. Tento přístroj se strčí do zásuvky a víc se o něj již starat nemusíme. Nám samotným jeho zvuk nijak vadit nebude, protože naše uši ho nejsou schopny zachytit, avšak většině zvířat ultrazvuk vadí. Ultrazvukový odpuzovač z vašeho domu kromě mravenců navíc vyžene i** komáry, šváby, pavouky, mouchy, moly, blechy a jiný hmyz**. Dále ultrazvuk nesnášejí také krysy, myši, potkani a kuny. Pokud však máte psa, kočku, morče nebo jiného mazlíčka, je možné, že ultrazvuk se stane nesnesitelným i pro něj. Proto, pokud byste si chtěli ultrazvukový odpuzovač koupit, raději se v obchodě zeptejte, zda si můžete přinést svého mazlíka s sebou a v obchodě vyzkoušet, jak bude reagovat.

Mravenci venku

Mravenci na zahradě nám můžou být i užiteční. Mnoho zahradníků si totiž stěžuje na slimáky. A právě ty mravenci občas loví. Na druhou stranu mravenci svými mraveništi občas dokáží zasypat třeba naši skalku nebo nějaký záhon. Pokud tedy mravence na své zahradě nechcete, nemusíte si kvůli tomu zahradu ihned zamořit spoustou chemie. Jediné, co potřebujete, je kolečko a lopata. Mraveniště hezky neložíte do kolečka a odvezete někam mimo zahradu. Mraveniště tímto sice zcela zničíte, ale o mravenečky se bát nemusíte. Jsou velmi pilní. Za pár dní se na novém místě zase zabydlí a postaví si mraveniště nové.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20522 (skvela-zabava.cz#10036)


Diskuze a zkušenosti

Anonym | 04.12.2012 16:43
Re: Jak se zbavit mravenců bez použití chemie TAK TO BYCH MUSELA NA TO KOLEČKO NALOŽIT CELOU ZAHRADU. JSOU UPLNĚ VŠUDE A NEPOMÁHÁ ANI TA CHEMIE A ANI NÁS NESPASILA FIRMA NA HUBENÍ :-( ACH JO


Přidat komentář