Elektrické nářadí

Správný kutil musí mít šikovné nářadí, kterým bude vrtat, sekat, řezat, brousit, upevňovat apod. Nářadí se hodí, ať už bydlíte v rodinném domě či panelovém bytě nebo kutíte na chalupě či chatě. Které nářadí Vám ale práci opravdu urychlí a usnadní?

Řeč je o elektrickém nářadí. Chcete-li tedy stavět, rekonstruovat, vylepšovat nebo opravovat s přispěním vlastních sil, pak s chutí do toho. My Vám v následujícím článku představíme elektrické nářadí, jeho druhy i způsob použití.

Elektrická kladiva

Zde se nabízí kombinovaná elektrická kladiva, která zajišťují příklepové vrtání, sekání, šroubování, vrtání bez příklepu. Dále se nabízí možnost vrtání s příklepem do kamene, betonu, vrtání a šroubování do dřeva, oceli, plastů, a to s adaptérem nebo sklíčidlem. Kladiva vhodná pro připevňování stavebních dílců či pro montáže jsou vrtací elektrická kladiva, která zajišťují bezpříklepové vrtání, šroubování, sekání, vrtání do betonu, oceli, dřeva.

Elektrické brusky

Druhy elektrických brusek:

  • Brusky elektrické pásové - zajišťují zabrušování rádiusů, křivek, srážení hran, odstraňování zašlých a starých povrchů. Brusku využijete pro broušení profilových i plošných prvků.
  • Brusky elektrické oscilační - pracuje na principu oscilace nástroje, vyřezání spár u dlaždiček nebo podřezávání zárubní. Bruska je vhodná například pro broušení, řezání, prořezání. Jde o multifunkční přístroj.
  • Brusky elektrické úhlové - zde volte brusku s ergonomickou rukojetí, s antivibrační rukojetí. Aretační vřetena zajistí jednodušší a snazší výměnu kotouče. Odpružené držadlo účinně sníží hladinu škodlivých vibrací, které při broušení působí na vaši paži.
  • Brusky elektrické vibrační - můžete vybírat mezi lehkou, malou, ovladatelnou vibrační bruskou a dvouruční vibrační bruskou. Bruska umožňuje broušení a opravy plochy a plošných prvků, broušení v okenních a dveřních falcích, na hranách či v rozích. Brusku vybírejte s možností integrovaného odsávání prachu a ergonomickou rukojetí pro příjemnější práci.

Elektrické vrtačky

Vrtačky se rozdělují na příklepové a bez příklepu. Dále na jednorychlostní, dvourychlostní a třírychlostní. Příklepové elektrické vrtačky umožňují vrtání, broušení a kartáčování. je zde možnost vrtání do nejrůznějšího materiálu, jako je beton, dřevo, dlaždice aj. Vrtačky elektrické bez příklepu jsou vhodné na vrtání do dřeva a kovu. Využijete je hlavně pro lehčí práce.

Aku vrtačka

Aku vrtačky patří v dnešní době k těm nejprodávanějším, a to pro jejich nespornou výhodu, kterou je jejich mobilita. Nemusíte za sebou tahat metry kabelu a obejdete se i bez elektriky. Tuto vrtačku oceníte především v domácnosti, kdy potřebujete sem tam něco přivrtat či vyvrtat.

Hoblíky na dřevo

Umožňují** srovnávání, hoblování, srážení hran**. Hoblík může disponovat tzv. turboodváděním třísek, kdy udržuje čistý kanál i dobrý výhled na hoblovaný materiál. U hoblíku sledujte jeho příkon, počet otáček na prázdno, nastavení úběru, maximální šířku záběru, délku přívodního kabelu a samozřejmě hmotnost. Rozhodnete-li se pro elektrický hoblík, místo klasického, rozhodně Vám půjde práce velmi rychle od ruky.

Tímto výčet elektrické nářadí zdaleka nekončí, ale my Vám uvedeme již jen jeden, a tím je** pila.** U pil sledujte jejich příkon, počet kmitů bez zátěže, hloubku řezu do kovu, do dřeva a hmotnost. Na výběr máte ze dvou možností, a to okružní elektrická pila a kmitací elektrické přímočaré pily.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20502 (skvela-zabava.cz#9899)


Přidat komentář