Drtič větví

Jakmile přichází podzim, tak vše odkvétá a pomalu se ukládá k zimní podobě a opětovná plná krása vynikne až na jaře. Ovšem to znamená úklid. Jak naložit s větvemi, aby vám nepřekážely?

Hrabání listí, odklízení seschlých a povadlých rostlin, speciální úpravy různých dřevin a podobně jsou součástí každoročních činností. Co ale s takovými větvemi, které jsou neskladné, v podstatě se k ničemu nehodí, zejména ty drobné, které zaberou hodně místa, protože nemají rovnou linii? Zkuste drtič větví. Jak to funguje?

Proč mít drtič větví?

Podzim je nejlepším ročním obdobím jak se** zbavovat větví**. Proč to dělat? Každý strom roste a někdy i přerůstá, proto je dobré ho zbavit oněch větví. To je dobrá příležitost, protože dřevina není košatá a má skutečně jen holé větve. S nimi se pak lehce manipuluje. Pokud máte s tímto zkušenost, tak jste nejspíše přišli na to, že větve pak ale nelze nikam dát. Jsou nerovné, nestabilní, takže je nemůžete někam uskladnit a sami nezetlí. Topit se s nimi v této podobě nedá, protože nemají tu správnou masivitu. Jestli si ale pořídíte přístroj, který větve může zpracovat, tak nejen, že se zbavíte odpadu, ale můžete z něj mít i užitek.

Typy drtičů větví

V podstatě existují dva typy, které dokáží zpracovat větve. Záleží na jejich flexibilitě a aplikaci. Budeme se ale řídit cíleného materiálu, což může být klasický odpad anebo materiál na topení.

Klasické drtiče větví

Tyto stroje umožní, že můžete** větve rozdrtit** a posléze odpad vyhodit třeba na kompost. Výhodou drcení je fakt, že máte větve posléze skladnější, respektive ta drť, která zbude. Tu můžete někam převést anebo jinak využít materiál dle vaší potřeby.

Štěpkovače

Jak již název napovídá, tak tyto přístroje dokáží z větví udělat štěpky. A nejenom ekologicky smýšlející lidé asi poznají, že štěpka může být i topný materiál, který je navíc ohleduplný k přírodě. Větve tak najdou své využití a vy nebudete muset shánět jak palivo, tak i místo, kam byste dali rozdrcený odpad.

Funkce drtiče větví

Drtiče fungují tak, že do nich dáváte větve (postupujete kvůli funkci i bezpečnosti dle návodu) a oni sami pak drtí přírodninu. Je to zhruba na stejném principu jako skartovačka nebo teoreticky odšťavňovač. Manipulace s drtiči není složitá, stačí jen dávat větve do příslušného otvoru a držet končetina nad ním. Drtič si pak větve vtahuje i sám.

Drtiče větví jsou velmi účinné a příhodné pomůcky, které vám pomůže s úklidem. Navíc se materiálu snadno zbavíte nebo jej dokonce účinně využijete. Díky tomu, že budete mít drtič pak ušetříte nejen peníze, ale i starosti. Spousta lidí totiž třeba větve tahá přes půlku zahrady, a pak je odhodí na místo, kde by tolik nevadily. Jenomže ony tam budou pořád. A není to zbytečné, když je nepotřebujete? Proto je nechte zničit na malé částice, které pak snáze odstraníte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20506 (skvela-zabava.cz#9914)


Přidat komentář