Domácí autodílna

Zajisté každý řidič zažil nepříjemnosti s pokaženým automobilem. Jak ale najít ten vhodný autoservis a který si vybrat? Možná Vám náš článek přinese základní vodítko jak a proč se rozhodovat při jeho výběru.

Domácí autodílna - výhody

Jaké výhody má domácí autodílna je jasné - osobní přístup a možné jednání přímo s majitelem autoservisu. Za opravou auta tak vidíte konkrétního člověka a můžete si tak vytvořit oboustranně prospěšný vztah. Osobitější přístup je i pro autoservis větší motivace vykonat práci co nejlépe a co nejlevněji. Je možné si vybrat z několika cenových hladin autodílů a tak úspěšně korigovat cenu opravy, podle momentálních možností Vaší peněženky. Ceny za práci se pohybují v dolní polovině cenového spektra.

Jak najít tu "pravou" autodílnu?

Největším problémem tedy zůstává najít si pro sebe tu "pravou". V tomto segmentu trhu spolu existují, jak autodílny vynikající, tak "autodílny" naprosto hrozné. Nezbývá tedy, než dát na reference kamarádů a kolegů nebo se prostě někam vydat a pozorně se dívat kolem sebe. Berte ale tyto informace s rezervou, každý člověk je jiný a tudíž každému vyhovuje něco jiného. Další možností je si vyhledat autodílnu v nějaké databázi, katalogu nebo inzertním časopisu.

Čistota, pořádek a řád jsou ale základy, bez kterých to nejde. U toho, kdo dbá na pořádek je větší jistota, že vám nezapomene utáhnout kola...Budete důvěřovat někomu, kdo nemůže ponk vidět pod hromadou krabiček, lahviček a starých dílů? Všimněte si také mechanika. Asi byste nebyli moc nadšení, kdyby se Vám na sedadle uvelebil zašpiněný mechanik.

Na co dalšího se zaměřit?

  • Předpokládaný rozpočet na opravu Vašeho vozu si vyžádejte na papíře se podpisem a razítkem. Konečná cena za opravu nesmí přesáhnout 10% ceny předpokládané, pokud se během opravy nevyskytly další nutné opravy, ale i na tyto Vás musí autodílna upozornit minimálně telefonicky.
  • Na reklamace práce máte** 6 měsíců** a náhradních dílů dokonce 24 měsíců. Staré vyměněné součástky si máte nárok odvést domů.
  • Mechanik musí mít přehled. Po zkušební jízdě nebo po popsání poruchy by měl dobrý automechanik předběžně vědět, o jakou závadu se jedná a přibližně stanovit dobu opravy s přihlédnutím k době dodání součástek pro opravu.
  • Také se zaměřte na to, co by měla obsahovat konečná faktura nebo stvrzenka.
  • Zajímejte se, zda je autodílna pojištěná, protože stát se může cokoliv, aniž by za to mohl zrovna mechanik, který vůz opravuje. Auto spadne ze zvedáku, záplavy, požár, nabourá jej protijedoucí vozidlo na zkušební jízdě.

Co když je vůz v záruce?

Všechny autoservisy mohou v České republice v rámci konkurenčního prostředí provádět během záruční doby na něm servis, mají-li na to patřičné vybavení. Servisní prohlídka se dnes na novém voze neobejde bez vyčtení závad řídící jednotky vozu, diagnostika se provádí na počítačích se speciálním softwarem.

Pokud si však zákazník nechal provést opravu nebo servis svého vozidla během záruční doby výrobce** u samostatného nezávislého servisního pracovníka, může záruka zaniknout v případě, že provedená práce byla vadná.**

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20508 (skvela-zabava.cz#9918)


Diskuze a zkušenosti

ivoš | 19.05.2015 12:33
Re: Domácí autodílna Já takhle jezdil ke kamarádovi do vedlejší vesnice. Sice jsem sám vyučený automechanik, ale práci jsem dělal jenom po vyučení a pak jsem se dostal do jedné firmy, kde jsem nakonec dělal vedoucího reklamací. Ale to mě po skoro 8 letech začalo unavovat a přemýšlel jsem, co bych dělal jiného. Kamarád mezitím s domácí autodílnou skončil a nabídl mi, jestli to po něm nechci převzít. Takže jsem si doma zařídil menší pneuservis. Nějaké zařízení jsem si od něho odkoupil a co jsem neměl, tak jsem si pořídil u V&W obchodu za dobré peníze. Prakticky celé jeho klientela přešla postupně ke mě + co se nasbírali noví zákazníci. Vydělám si víc než předtím, dělám sám na sebe a jsem pánem svého času. Jasně že třeba v dílně strávím celý den,ale baví mě to a nikdy mi nestojí pořád za zadkem.

Kamila | 31.10.2015 17:32
Děkuji za zajímavý článek :) Tátův brácha má také autodílnu a nyní začal kupovat z eshopu vawobchod a doplňovat si stav a nářadí. Zvýšil se mu počet zákazníků, neboť v okolí nikdo autoservis nemá, takže mu tam chodí všichni s auty a zvlášť teď, když je třeba přezouvat :) Minulý víkend jsem tam byla i já a počkala jsem si tedy hodinku až na mě došlo, neboť že už po nejnovějším má "objedávací" systém. Tátův brácha, který nikdy nedělal s PC, je nyní lepší v počítačích a autech jako já:D

Radek | 16.05.2017 14:00
Dobrý den, velmi zajímavý a hezky napsaný článek. Musím se připojit zde ke komentářům výše. Mám skoro stejnou situaci :). Jezdil jsem vždy pomáhat taťkovi do autodílny. Co jsem se zajímal, tak objednává hlavně zboží z vawobchodu. Před dvěma lety jsem si také splnil svůj sen a začal jsem rozjíždět svůj pneuservis. Už od mala mě bavilo spousta věcí na dílně a vše okolo toho. Hned jsem věděl, čím se vyučím a kam půjdu na školu. Nikdy mě to neomrzelo a jsem za to rád, i za to že dělám hlavně práci, která mě baví a kam se vždy těším. Auta se budou opravovat stále a v dnešní době jich je víc a víc. Lidí také přibývá a stále jsou poptávky. Nedokážu si představit, že bych dělal někde ve fabrice za mašinou, musel akceptovat různé příkazy, nařízení, občasné buzerování atd. To bych opravdu nechtěl. Tato práce mě naplňuje a jsem rád, že mi to vydrželo a nedělám to, co by mě nebavilo a byl jsem jen otrávený a naštvaný. Ano, sice na dílně strávím celý den, občas i víkend, ale to je co mě naplňuje.


Přidat komentář