Whitney Houston

Whitney Houston, nadaná zpěvačka s nádherným a nezapomenutelným hlasem. Ale také člověk, který nedokázal odolat drogám, alkoholu a lékům na uklidnění. To první ji zapsalo do srdcí mnoha lidí a to druhé ji stálo život.

Začátky kariéry Whitney Houston

Whitney Houston se narodila 9. 08. 1963 do umělecké rodiny, kde zpěv byl to, čím se žilo. Jakoby zpěv a slávu dostala do vínku. A tak již od útlého dětství zpívala v kostele a v jedenácti letech se stala sólistkou v gospelovém souboru The New Hope Baptist Junior Choir. První profesionální zkušenosti získala jako doprovodná zpěvačka skupiny Neville Brothers a funkové zpěvačky Chaka Khan, pro kterou zpívala vokály. V 80. letech se zásluhou modelingu dostává na stránky známých časopisů, jako je Cosmopolitan nebo Glamour. Zároveň ji značnou slávu získávají její táhlé balady se soulovým přídechem.V roce 1983 získala smlouvu s hudebním vydavatelstvím Arista Records a o dva roky později debutovala albem Whitney Houston, na němž byla zahrnuta také singlová balada Saving All My Love for You, za kterou dostala první cenu Grammy 1985. Od té doby se hrnul jeden pěvecký úspěch za druhým. Whitney Houston však byla také herečkou a producentkou.

Úspěchy Whitney Houston ve filmu

Asi nejznámějším filmem, který natočila, je Osobní Strážce s Kevinem Costnerem. Dalším filmem, ve kterém si zahrála, byl milostný snímek Až si vydechnu, kde ztělesnila třiatřicetiletou osaměle žijící Savannah Jacksonovou, která se snaží nalézt přijatelného životního partnera. Další roli ztvárnila v romantické komedii Kazatelova žena. Posledním snímkem, který Whitney Houston natočila, byl film** Sparkle**, jehož námětem jsou mladí muzikanti, jejichž život ničí závislost na drogách.

Grammy, Emmy a další ocenění Whitney Houston

Whitney Houston je jednou z nejprodávanějších a nejúspěšnějších světových zpěvaček. Svědčí o tom jejích více než 170 milionů nahrávek a 415 ocenění, které ji v roce 2009 dostaly do Guinnessovy knihy rekordů. Byla tam zapsána jako zpěvačka s nejvíce hudebními oceněními v historii. K nejdůležitějším oceněním patří dvě ceny Emmy, šest cen Grammy, 30 cen Billboard Music Awards a 22 Amerických hudebních cen.

Problémy začínající se zpěvákem Bobby Brownem

V roce 1989 se seznámila s R’n’B zpěvákem** Bobby Brownem**, který se stal později jejím manželem a s nímž měla své jediné dítě, dceru - dnes osmnáctiletou** Bobbi Kristinu Houston**. A právě manželství s více než problémovým Brownem bylo počátkem životních problémů Whitney Houston. Ta je bohužel až příliš často řešila užíváním drog, alkoholu a později léků na uklidnění. To ji nakonec donutilo k 5leté odmlce. Po návratu však měla v důsledku užívání cracu problémy s hlasem, a tak se návrat místo nových úspěchů stal jejím propadákem. V roce 2007 se odhodlala k rozvodu, avšak jejímu životu plnému drog to již nepomohlo.

 

Whitney Houston zemřela v sobotu** 11. února 2012** v Beverly Hills v Kalifornii. Byla nalezena v hotelu ve vaně. Přestože se jí záchranáři snažili oživit, jejich pokusy byly marné.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20497 (skvela-zabava.cz#10117)


Přidat komentář