Tomáš Klus písničkář

Tomáš Klus je mladý český písničkář, který nás o svém talentu přesvědčil hned třemi velmi populárními alby. Nejenže je úspěšným zpěvákem a také hercem, ale navíc je to velmi sympatický a vtipný mladý muž, v jehož přítomnosti se každý cítí dobře.

Ze života Tomáše Kluse

Písničkář Tomáš Klus se narodil 15. 5. 1986 v městě Třinec. Od dětství se věnoval sportu a v roce 2002 získal dokonce i zlatou medaili v moderním pětiboji v rámci dorosteneckého mistrovství Evropy. Sportu se naplno věnoval až do svých 18 let a kvůli němu se přestěhoval z Třince do Prahy. V roce 2007 vyhrál Tomáš Klus pěveckou soutěž ve Zlíně se svou písní "Dopis" a od té doby se naplno rozjela jeho neustále stoupající kariéra. Tomáš Klus studuje herectví na DAMU a mohli jste jej vidět hrát např. ve filmu Šejdrem. Svoji roli však také ztvárnil v televizním seriálu Hop nebo Trop. Prince Jakuba si zahrál v pohádce Tajemství staré bambitky, která se v televizi vysílá především na Vánoce. Hereckých rolí má však na svém kontě mnohem více a to i těch divadelních. Máte-li zájem, můžete se na Tomáše Kluse přijít podívat do divadla Ypsilon, kde účinkuje ve hře Deadline.

Žánry tvorby Tomáše Kluse

Tomáš Klus je velmi nadaný písničkář a svou tvorbou velmi kladně a profesionálně navázal na domácí tradici písničkářů. Jeho tvorba není nijak omezena hudebními žánry. Tomáš Klus klade důraz na melodii a také duchaplný text, díky čemuž se jeho písničky dostanou velmi rychle do podvědomí každého posluchače, ať chceme nebo ne. Ani on, stejně jako jiní tradiční písničkáři, se nebrání v textech svých písní komentovat a poukazovat na situaci v naší společnosti.

Tomáš Klus a jeho alba

Tomáš Klus patří k jedněm z nejvýraznějších talentů přední české hudební scény. Na kontě má již 3 vydaná alba, a všechna se těší velké oblibě a popularitě. V roce 2008 vydal Tomáš Klus své absolutně první album, které nese název „Cesta do záhu(d)by“. Toto album se stalo velmi populární a díky němu si** Tomáš Klus** získal přízeň mnoha fanoušků, především ženského pohlaví. Ve stejném roce, kdy vydal své první album, napsal a zároveň i nahrál hudbu k filmu Anglické jahody. V roce 2009 následovalo druhé album tohoto velmi sympatického písničkáře, které nese název „Hlavní uzávěr splínu“ a spolu s tímto albem vydal také svůj první zpěvník, který se jmenuje „Já, písničkáŘ“, ve kterém můžete nalézt písně, které se vyskytují na jeho prvním a druhém albu. Jeho poslední album nese název „Racek“ a je inspirované ruskou literaturou.

Ocenění a úspěchy Tomáše Kluse

Už v roce 2009 získal na Hudební akademii Anděl cenu v kategorii Objev roku za tvorbu v roce 2008. Ještě toho roku si odnesl Zlatou desku za to, že se podařilo prodat přes 6 tisíc nosičů jeho alba „Cesta do záhu(d)by". V roce 2010 byl vyhlášen Zpěvákem roku při udělování hudební ceny TV Óčko a ve stejném roce získal první cenu při udělovaní Cen Hudební akademie Anděl v kategorii Zpěvák roku za rok 2009. Úspěšný rok 2010 však ještě nebyl uzavřen, když získal Zlatou desku za prodej nosičů jeho alba „Hlavní uzávěr splínu“, kterých se prodalo víc než 8 tisíc.

A rok 2011 zahájil stejně úspěšně jako ukončil rok 2010, neboť při vyhlašování Cen OSA byl oceněn jako Nejúspěšnější mladý autor. V tentýž roce získal Platinovou desku za prodej nosičů alba „Hlavní uzávěr splínu“, neboť jich prodal více než 12 tisíc. A rok 2011 pro Tomáše Kluse v oblasti ocenění zdaleka nekončil, když získal Zlatou desku za prodej víc než 6 tisíc nosičů jeho posledního alba „Racek“, o pár měsíců později byl již držitelem Platinové desky za album Racek, jehož nosičů prodal víc než 12 tisíc a rok 2011 završil oceněním za 2. místo v kategorii zpěvák na Českém slavíku 2011.

A my se můžeme jen těšit na to, co všechno nám tento talentovaný a velmi úspěšný český zpěvák přichystá pro letošní rok a budeme mu držet palce, aby ho jeho velké úspěchy doprovázely nejen v roce 2012, ale i v mnoha dalších.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20498 (skvela-zabava.cz#10119)


Přidat komentář