Salma Hayek

Salma Hayek je nejen velmi úspěšnou herečkou, ale také producentkou. Navíc je pro ni samozřejmostí věnovat se charitativním činnostem. Pomáhá v boji proti rakovině a také pomáhá zachraňovat dětské životy.

Životopis Salmy Hayek

Salma Hayek pochází z velmi pobožné rodiny. Její otec byl libanonského původu a matka měla španělský původ. Oba rodiče si přáli, aby jejich dcera měla slušné vzdělání a proto ji poslali ve dvanácti letech do internátní školy v Louisianě. Zde se však malá Salma dostala do křížku s jeptiškou, a tak se vrátila zpět do Mexika. Proto ji rodiče poslali do** Houstonu v Texasu**, kde bydlela u své tety až do svých sedmnácti let. Pak se přestěhovala do Mexico City, kde i přes nevoli své rodiny studovala na vysoké škole International Relations. Právě skrz roztrpčení rodičů se rozhodla zanechat studia a začala se věnovat kariéře herečky. Nejprve hrála v divadle, později v televizi, kde získala roli Terezy v televizním seriálu "Teresa". Úspěch seriálu udělal ze Salmy celebritu. Touha získat více slávy, přispěla k rozhodnutí ukončit práci na seriálu a k odjezdu do Los Angeles, kde se nejprve učila správně mluvit anglicky a u Stelly Adler studovala herectví. Pro svůj hispánský přízvuk získávala však většinou jen role služtiček. To ji však neodradilo a stále se snažila prorazit. Až ji režisér Robert Rodriguez nabídl hlavní ženskou roli ve svém filmu** Desperado** po boku Antonia Banderase. Úspěch však fungoval jen chvíli. Brzy Salma zjistila, že je opět na začátku. A tak začala hrát roli dračice a doufala, že si ji někdo všimne a obsadí ji do filmu. Zahrála si tak v několika dalších filmech. Jejím snem však bylo zahrát si mexickou malířku Fridu Kahlo. Tento sen se jí nakonec splnil, ale jen zásluhou toho, že se sama pustila do role producentky. Produkování si od té doby vyzkoušela ještě několikrát. Právě ona je producentkou americké verze superúspěšného seriálu Ošklivka Betty, kde to mexická služtička dotáhla na mocnou hollywoodskou hráčku. V roce 2007 se zasnoubila s francouzským multimilionářem Francoisem Henrim Pinaultem, se kterým má jedno dítě, dceru Valentinu Palomu, narozenou 21. září 2007.

Charitativní činnost

Stejně jako bojovala Salma za svou kariéru, se dnes angažuje v pomoci druhým. S kosmetickou firmou Avon se zúčastnila kampaně proti domácímu násilí na ženách, také vystupovala v legendární divadelní inscenaci Vagina Monologues a nyní se stala tváří kampaně společnosti Pampers a UNICEF za vymýcení mateřského a novorozeneckého tetanu, na který dosud umírají kojenci ve 46 zemích světa. Svůj boj za pomoc dětem, ale i ohroženým ženám bere velice vážně.

Nejznámější filmy Salmy Hayek

Mezi její nejznámější filmy patří:

1995 - Desperado

1996 - Od soumraku do úsvitu

2002 - Frida

2003 - Tenkrát v Mexiku

2005 - Sexy Pistols

2006 - Zeptej se prachu

Ocenění

V roce 2003 byla nominována na Oscara za hlavní roli ve filmu Frida. Jde o vůbec první ženu mexické národnosti, která byla nominována na Oscara v kategorii Nejlepší herečka.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20495 (skvela-zabava.cz#9890)


Přidat komentář